February 3, 2018
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Zack, Joe SR-4 Wis.-Oshkosh 8:44.31 10
2. Stelmasek, Matt SO-2 Wis.-Stevens Point 8:44.38 8
3. Lutz, Robert JR-3 Wis.-Stevens Point 8:47.95 6
4. Juarez, Michael FR-1 Wis.-Oshkosh 8:50.27 5
5. Van Ryzen, Calvin   Unattached 8:53.50 4
6. Weber, Lucas FR-1 Wis.-Oshkosh 8:56.92 3
7. Rost, Jake JR-3 Wis.-Oshkosh 9:00.31 2
8. Gonzales, Alex   Unattached 9:05.34 1
9. Schulze, Noah SO-2 Wis.-Stevens Point 9:10.21 -
10. Caminiti, Lucas FR-1 Edgewood 9:13.54 -
11. Rindahl, Jack SO-2 Wis.-Oshkosh 9:19.25 -
12. Krueger, Bennett SR-4 Wis.-Oshkosh 9:20.60 -
13. Styka, Hunter JR-3 Wis.-Stevens Point 9:22.97 -
14. Skwira, Abraham JR-3 Wis.-Stevens Point 9:28.02 -
15. Laste, Henry SO-2 Wis.-Oshkosh 9:28.55 -
16. Bruns, Robert SR-4 Judson 9:30.70 -
17. Szymanski, Robert SO-2 Wis.-Oshkosh 9:34.03 -
18. Baker, Austin FR-1 Wis.-Oshkosh 9:47.79 -
19. Borazo, Collin SO-2 Wis.-Oshkosh 9:57.10 -
  Howell, Jack JR-3 Edgewood DNF -
  Miller, Noah JR-3 Edgewood DNF -
  Miletti, Tyler SR-4 Wis.-Oshkosh DNF -
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Schulze, Noah SO-2 Wis.-Stevens Point 9:10.21 -
2. Caminiti, Lucas FR-1 Edgewood 9:13.54 -
3. Styka, Hunter JR-3 Wis.-Stevens Point 9:22.97 -
4. Skwira, Abraham JR-3 Wis.-Stevens Point 9:28.02 -
5. Laste, Henry SO-2 Wis.-Oshkosh 9:28.55 -
6. Bruns, Robert SR-4 Judson 9:30.70 -
7. Szymanski, Robert SO-2 Wis.-Oshkosh 9:34.03 -
8. Baker, Austin FR-1 Wis.-Oshkosh 9:47.79 -
9. Borazo, Collin SO-2 Wis.-Oshkosh 9:57.10 -
  Howell, Jack JR-3 Edgewood DNF -
  Miller, Noah JR-3 Edgewood DNF -
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Zack, Joe SR-4 Wis.-Oshkosh 8:44.31 10
2. Stelmasek, Matt SO-2 Wis.-Stevens Point 8:44.38 8
3. Lutz, Robert JR-3 Wis.-Stevens Point 8:47.95 6
4. Juarez, Michael FR-1 Wis.-Oshkosh 8:50.27 5
5. Van Ryzen, Calvin   Unattached 8:53.50 4
6. Weber, Lucas FR-1 Wis.-Oshkosh 8:56.92 3
7. Rost, Jake JR-3 Wis.-Oshkosh 9:00.31 2
8. Gonzales, Alex   Unattached 9:05.34 1
9. Rindahl, Jack SO-2 Wis.-Oshkosh 9:19.25 -
10. Krueger, Bennett SR-4 Wis.-Oshkosh 9:20.60 -
  Miletti, Tyler SR-4 Wis.-Oshkosh DNF -