January 27, 2018
|
Cornell-Barton Hall - Ithaca, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kingstedt, Otto JR-3 RIT 8:41.58
2. Bailey, James SR-4 RIT 8:41.81
3. Leff, David FR-1 Binghamton 8:47.43
4. Whitney, Robert SO-2 Cornell 8:47.55
5. Halpern, Mitch SO-2 Binghamton 8:48.04
6. Casavant, Paul FR-1 Cornell 8:49.55
7. Whipple, Henry SR-4 Hamilton 8:49.72
8. DeWeirdt, Peter SR-4 Hamilton 8:50.71
9. Greenseich, Colin SR-4 Oswego State 8:54.23
10. Pulvidente, Connor SR-4 SUNY Geneseo 8:55.60
11. Tate, Jackson SO-2 SUNY Geneseo 8:57.01
12. Lino, Herlandt FR-1 RIT 9:02.18
13. Ripa, John JR-3 SUNY Geneseo 9:05.10
14. Hanson, Watson SR-4 Colgate 9:11.28
15. Courts, Tim FR-1 Binghamton 9:12.68
16. Trowbridge, Thorr SO-2 Cornell 9:12.72
17. Konotopskyj, Ryan SO-2 Cortland St. 9:13.40
18. Thorpe, Christopher SO-2 Cortland St. 9:19.51
19. Kane, James FR-1 RIT 9:21.47
20. Dellabough, Blake SO-2 Oneonta 9:24.64
21. Loce, Stephen SO-2 SUNY Geneseo 9:25.16
22. Lange, Jacob SO-2 Ithaca 9:26.38
23. Kolhatkar, Neil FR-1 RIT 9:31.73
24. choi, david   Unattached 9:32.02
25. Blough, James FR-1 SUNY Delhi 9:35.63
26. George, Michael JR-3 Oneonta 9:44.10
27. Lupia, Benjamin FR-1 Oswego State 9:45.02
28. Hunt, Daniel SO-2 RIT 9:56.91
29. Williams, Tommy FR-1 Colgate 10:01.62
30. Havens, Samuel FR-1 Oneonta 10:09.13
31. Malen, Kevin SO-2 SUNY Delhi 10:11.21
32. Thompson, Kyle FR-1 RIT 10:13.99
33. Brown, Matt FR-1 Potsdam St. 10:36.48
34. Bohr, Nicholas FR-1 Keystone 13:22.87
  Sommer, Justin SR-4 Oswego State DNF
  Boyd, Grant JR-3 Cortland St. DNF
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kingstedt, Otto JR-3 RIT 8:41.58
2. Bailey, James SR-4 RIT 8:41.81
3. Leff, David FR-1 Binghamton 8:47.43
4. Whitney, Robert SO-2 Cornell 8:47.55
5. Halpern, Mitch SO-2 Binghamton 8:48.04
6. Casavant, Paul FR-1 Cornell 8:49.55
7. Whipple, Henry SR-4 Hamilton 8:49.72
8. DeWeirdt, Peter SR-4 Hamilton 8:50.71
9. Greenseich, Colin SR-4 Oswego State 8:54.23
10. Pulvidente, Connor SR-4 SUNY Geneseo 8:55.60
11. Tate, Jackson SO-2 SUNY Geneseo 8:57.01
12. Lino, Herlandt FR-1 RIT 9:02.18
13. Ripa, John JR-3 SUNY Geneseo 9:05.10
14. Hanson, Watson SR-4 Colgate 9:11.28
15. Courts, Tim FR-1 Binghamton 9:12.68
16. Trowbridge, Thorr SO-2 Cornell 9:12.72
  Sommer, Justin SR-4 Oswego State DNF
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Konotopskyj, Ryan SO-2 Cortland St. 9:13.40
2. Thorpe, Christopher SO-2 Cortland St. 9:19.51
3. Kane, James FR-1 RIT 9:21.47
4. Dellabough, Blake SO-2 Oneonta 9:24.64
5. Loce, Stephen SO-2 SUNY Geneseo 9:25.16
6. Lange, Jacob SO-2 Ithaca 9:26.38
7. Kolhatkar, Neil FR-1 RIT 9:31.73
8. choi, david   Unattached 9:32.02
9. Blough, James FR-1 SUNY Delhi 9:35.63
10. George, Michael JR-3 Oneonta 9:44.10
11. Lupia, Benjamin FR-1 Oswego State 9:45.02
12. Hunt, Daniel SO-2 RIT 9:56.91
13. Williams, Tommy FR-1 Colgate 10:01.62
14. Havens, Samuel FR-1 Oneonta 10:09.13
15. Malen, Kevin SO-2 SUNY Delhi 10:11.21
16. Thompson, Kyle FR-1 RIT 10:13.99
17. Brown, Matt FR-1 Potsdam St. 10:36.48
18. Bohr, Nicholas FR-1 Keystone 13:22.87
  Boyd, Grant JR-3 Cortland St. DNF