February 3, 2018
|
Olivet Nazarene-Student Rec. Center - Bourbonnais, IL
|
200m (Flat)

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME
1. North Central (Ill.) A Ben Nordman, Peyton Piron, Michael Stanley, Maceo Findlay 3:22.86
2. Augustana (Ill.) A Josh Yamamoto, Alex LaMendola, Kyle Hucker, Jeffrey Swanson 3:24.34
3. St. Ambrose A Alex Bala, Jack Reemtsma, Rane Nichols, Josh Pestka 3:25.85
4. Olivet Nazarene A Justin Wolz, Guy Maisonneuve, Brady Williams, Steven Linton 3:26.70
5. DuPage A Cyrille Mbah, Torrain Haughton, Peyton Chapman, Kenneth Brown 3:30.27
6. McKendree A Tyler Johnson, Andrew Gardewine, DeMontez McCray, Tyree Allen 3:30.53
7. North Central (Ill.)
(B)
B Gavin Cernek, Ben Piotrowski, Kyle Hilton, Brendon Sebastian 3:31.51
8. Lindenwood-Belleville A Evan Alcorn, Vicente Blanco, Yanique Borne, Fabian Munoz-Lechuga 3:32.27
9. Benedictine (Ill.) A Jalen Garner, Jordan Johnson, Ron Smith, Will Schoonover 3:34.44
10. Lewis A Sean Nevin, Kyle Goodwin, John Partee, Randy Sutton 3:34.48
11. Augustana (Ill.)
(B)
B Andrew Adams, Austin Wheeler, Josh Teets, Clayton Sommers 3:34.91
12. Olivet Nazarene
(B)
B Tracker Harris, Sam Wilner, Luis Arroyo, Zachary Rice 3:36.96
13. Benedictine (Ill.)
(B)
B Anthony Driver, Jahaven Haye, Eduardo Rodriguez, Anthony Koncius 3:37.70
14. Calumet-St. Joseph A Robert Davis, Matthew King, Roger Malonda, Deonta Pittman 3:39.11
15. Olivet Nazarene
(C)
C Tyler Gabriele, Aaron Swedberg, Michael Lewis, Blake Elmer 3:40.46
16. Augustana (Ill.)
(C)
C Peyton Couch, Nick Harvey, Michael Johnson, Bradley Kohler 3:41.36
17. Trinity Christian A Justin Schutt, Caleb DeWeerd, Nathan Krygsheld, Kevin Courtney 3:41.57
18. Olivet Nazarene
(D)
D Thomas McGuire, John Richardson, Caleb Schellenberg, Jordan Rue 3:44.93
19. Benedictine (Ill.)
(C)
C Chris DiGioia, Michael Skora, Ross Evans, Christian Estrada 3:45.17
20. McKendree
(C)
C Gabriel Silva, Joe Shannon, Caden Owens, Zach Manion 3:45.19
21. Concordia Univ. Chicago A Enrique Ramos, Tyrique Thomas, Max Woywod, Shemar Casteel-Payne 3:45.53
22. St. Ambrose
(C)
C Justin Christensen, Clay Colborn, Peter Runions, Leonard Jones 3:48.37
23. Augustana (Ill.)
(D)
D Noah Patterson, AJ Mimlitz, Riley Smith, Paul Cabrera 3:48.83
24. St. Ambrose
(B)
B Taylor Manternach, Jarius Shannon, Josh Reid, Jacob Stone 3:49.03
25. Trinity Christian
(B)
B Noah Wolters, Brantley VanOverloop, Andrew Miller, Sam DeKryger 3:51.98
26. Augustana (Ill.)
(E)
E Urvaksh Avanthsa, Jack Miller, Nathan Ambrose, Marc Lidinsky 3:52.01
27. Olivet Nazarene
(E)
E Bricyn Healey, Jacob Ludy, Timmy Smith, William Troman 3:52.10
28. Concordia Univ. Chicago
(B)
B Malachi Allgood, Anthony Zepeda, Thomas Mcnamara, Jacob Lams 4:09.15