December 1-2, 2017
|
SUNY Brockport-SERC - Brockport, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCCAA AARTFC

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hayward, Chelsea SR-4 Roberts Wesleyan 7.79 10
2. von Jackowski, Selina Junior Unattached 7.88 -
3. Amstad, Kathleen JR-3 Roberts Wesleyan 8.00 8
4. Wutz, Camille SR-4 SUNY Geneseo 8.04 6
5. Scarpello, Molly SO-2 Brockport St. 8.06 5
6. Randolph, Brianna FR-1 Roberts Wesleyan 8.08 4
7. Madden, Hannah JR-3 SUNY Geneseo 8.17 3

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hayward, Chelsea SR-4 Roberts Wesleyan 7.74
2. von Jackowski, Selina Junior Unattached 7.88
3. Amstad, Kathleen JR-3 Roberts Wesleyan 7.98
4. Scarpello, Molly SO-2 Brockport St. 8.13
5. Wiard, Lauren SO-2 St. John Fisher 8.21
6. Wutz, Camille SR-4 SUNY Geneseo 7.96
7. Randolph, Brianna FR-1 Roberts Wesleyan 8.06
8. Madden, Hannah JR-3 SUNY Geneseo 8.07
9. Abunaw, Kelley FR-1 RIT 8.10
10. Prutsman, Taryn SR-4 Brockport St. 8.14
11. John-Ogam, Cynthia JR-3 Brockport St. 8.26
12. Young, Emily SR-4 RIT 8.37
13. Brust, Haley JR-3 St. John Fisher 8.38
14. Windschitl, Grace SO-2 St. John Fisher 8.39
15. Femiano, Morgan FR-1 Brockport St. 8.41
16. Pawlewicz, Erica JR-3 St. John Fisher 8.49
17. Jackson, Diamond FR-1 Hamilton 8.52
18. Vilarinho, Melinda SR-4 Roberts Wesleyan 8.78
19. Hochbrueckner, Kate   Unattached 8.78
20. Roberts, Gillian JR-3 Hamilton 8.86
21. Errington, Sarah FR-1 St. John Fisher 8.92
22. Holt, Aaliyah JR-3 Roberts Wesleyan 8.98
23. Karp, Samantha SO-2 Brockport St. 9.01
24. Jones, Megan FR-1 Alfred State 9.02
25. Szpila, Alexandria JR-3 St. John Fisher 9.04
26. Buhrle, Alexandra FR-1 St. John Fisher 9.24
27. Schwinn, Amber SO-2 St. John Fisher 9.27
28. Perry, Amelia FR-1 St. John Fisher 9.33
29. Goc, Olivia SO-2 St. John Fisher 9.46
30. Toussaint, Emmanuella SO-2 Alfred State 9.83
31. Gunasinghe, Dilini JR-3 Roberts Wesleyan 9.88
32. Parente, Jamie FR-1 Alfred State 9.94
33. Butlak, Elizabeth SO-2 Alfred State 10.06
34. Buck, Alyssa JR-3 St. John Fisher 10.32
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wiard, Lauren SO-2 St. John Fisher 8.21
2. Windschitl, Grace SO-2 St. John Fisher 8.39
3. Roberts, Gillian JR-3 Hamilton 8.86
4. Errington, Sarah FR-1 St. John Fisher 8.92
5. Goc, Olivia SO-2 St. John Fisher 9.46
6. Buck, Alyssa JR-3 St. John Fisher 10.32
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hayward, Chelsea SR-4 Roberts Wesleyan 7.74
2. Abunaw, Kelley FR-1 RIT 8.10
3. Young, Emily SR-4 RIT 8.37
4. Vilarinho, Melinda SR-4 Roberts Wesleyan 8.78
5. Holt, Aaliyah JR-3 Roberts Wesleyan 8.98
6. Karp, Samantha SO-2 Brockport St. 9.01
7. Toussaint, Emmanuella SO-2 Alfred State 9.83
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Amstad, Kathleen JR-3 Roberts Wesleyan 7.98
2. Madden, Hannah JR-3 SUNY Geneseo 8.07
3. Brust, Haley JR-3 St. John Fisher 8.38
4. Szpila, Alexandria JR-3 St. John Fisher 9.04
5. Gunasinghe, Dilini JR-3 Roberts Wesleyan 9.88
6. Parente, Jamie FR-1 Alfred State 9.94
7. Butlak, Elizabeth SO-2 Alfred State 10.06
60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Scarpello, Molly SO-2 Brockport St. 8.13
2. John-Ogam, Cynthia JR-3 Brockport St. 8.26
3. Femiano, Morgan FR-1 Brockport St. 8.41
4. Pawlewicz, Erica JR-3 St. John Fisher 8.49
5. Jackson, Diamond FR-1 Hamilton 8.52
6. Perry, Amelia FR-1 St. John Fisher 9.33
60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. von Jackowski, Selina Junior Unattached 7.88
2. Wutz, Camille SR-4 SUNY Geneseo 7.96
3. Randolph, Brianna FR-1 Roberts Wesleyan 8.06
4. Prutsman, Taryn SR-4 Brockport St. 8.14
5. Hochbrueckner, Kate   Unattached 8.78
6. Jones, Megan FR-1 Alfred State 9.02
7. Buhrle, Alexandra FR-1 St. John Fisher 9.24
8. Schwinn, Amber SO-2 St. John Fisher 9.27