December 1-2, 2017
|
SUNY Brockport-SERC - Brockport, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCCAA AARTFC

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Saucier, Eli SR-4 Hamilton 7.05 10
2. Harrison, Tracey SO-2 Roberts Wesleyan 7.09 8
3. Weaver, Amman SR-4 SUNY Geneseo 7.12 6
4. Lienhard, Matthew JR-3 RIT 7.12 5
5. Jones, Kevin SR-4 Brockport St. 7.13 4
6. George, Stephen   Unattached 7.15 -
7. Riddick, Marquise SR-4 Brockport St. 7.35 3
8. James, Miles Freshman Unattached 7.50 -

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Saucier, Eli SR-4 Hamilton 7.08
2. Harrison, Tracey SO-2 Roberts Wesleyan 7.12
3. Lienhard, Matthew JR-3 RIT 7.15
4. Jones, Kevin SR-4 Brockport St. 7.19
5. Weaver, Amman SR-4 SUNY Geneseo 7.31
6. George, Stephen   Unattached 7.17
7. Riddick, Marquise SR-4 Brockport St. 7.28
8. James, Miles Freshman Unattached 7.30
9. Ennin, Jonathan SO-2 RIT 7.33
10. Ramirez, Brian FR-1 Brockport St. 7.40
11. Okafor, Akachi SO-2 RIT 7.41
12. Norris, Daniel SO-2 St. John Fisher 7.41
13. Kilian, Matthew FR-1 Brockport St. 7.42
14. DeRose, Andrew SO-2 RIT 7.43
15. Ratanshi, Aaftab FR-1 Houghton 7.48
16. Zamites, John JR-3 Houghton 7.52
17. Ferrara, Robert FR-1 Brockport St. 7.55
18. Lambert, Joshua SO-2 St. John Fisher 7.60
19. Parsons, Deryk SR-4 RIT 7.61
20. Curtis, Clayton FR-1 RIT 7.71
21. Santorella-Doyle, Patrick FR-1 RIT 7.74
22. Shaw, Taj SO-2 Brockport St. 7.74
23. Sansone, Anthony FR-1 Roberts Wesleyan 7.75
24. Pomerantz, Samuel SO-2 Hamilton 7.80
25. Krupa, Ryan FR-1 Brockport St. 7.80
26. Herndon, Nate SO-2 RIT 7.91
27. Perkins, Everett FR-1 Houghton 7.95
28. Hallman, Thomas FR-1 Houghton 7.99
29. Burnside, Aaron JR-3 Houghton 7.99
30. Johnson, Kyrell SO-2 St. John Fisher 8.02
31. Cooke, Ian SO-2 Alfred State 8.12
32. Goetz, Joel SO-2 Houghton 8.15
33. Hamm, Eric FR-1 RIT 8.19
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Saucier, Eli SR-4 Hamilton 7.08
2. Ennin, Jonathan SO-2 RIT 7.33
3. Ramirez, Brian FR-1 Brockport St. 7.40
4. Shaw, Taj SO-2 Brockport St. 7.74
5. Pomerantz, Samuel SO-2 Hamilton 7.80
6. Perkins, Everett FR-1 Houghton 7.95
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jones, Kevin SR-4 Brockport St. 7.19
2. Riddick, Marquise SR-4 Brockport St. 7.28
3. Okafor, Akachi SO-2 RIT 7.41
4. Curtis, Clayton FR-1 RIT 7.71
5. Herndon, Nate SO-2 RIT 7.91
6. Cooke, Ian SO-2 Alfred State 8.12
7. Goetz, Joel SO-2 Houghton 8.15
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lienhard, Matthew JR-3 RIT 7.15
2. James, Miles Freshman Unattached 7.30
3. Ratanshi, Aaftab FR-1 Houghton 7.48
4. Ferrara, Robert FR-1 Brockport St. 7.55
5. Sansone, Anthony FR-1 Roberts Wesleyan 7.75
6. Krupa, Ryan FR-1 Brockport St. 7.80
7. Hamm, Eric FR-1 RIT 8.19
60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Harrison, Tracey SO-2 Roberts Wesleyan 7.12
2. George, Stephen   Unattached 7.17
3. DeRose, Andrew SO-2 RIT 7.43
4. Zamites, John JR-3 Houghton 7.52
5. Santorella-Doyle, Patrick FR-1 RIT 7.74
6. Burnside, Aaron JR-3 Houghton 7.99
7. Johnson, Kyrell SO-2 St. John Fisher 8.02
60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Weaver, Amman SR-4 SUNY Geneseo 7.31
2. Norris, Daniel SO-2 St. John Fisher 7.41
3. Kilian, Matthew FR-1 Brockport St. 7.42
4. Lambert, Joshua SO-2 St. John Fisher 7.60
5. Parsons, Deryk SR-4 RIT 7.61
6. Hallman, Thomas FR-1 Houghton 7.99