February 17, 2018
|
SUNY Brockport-SERC - Brockport, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: ECAC DIII AARTFC

Men's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Lawrence , Terrence SO-2 RPI 8.39 10
2. Rollins, Kyle FR-1 St. John Fisher 8.47 8
3. Converse, Jacob SO-2 SUNY Geneseo 8.64 6
4. Hartcorn, Michael FR-1 SUNY Geneseo 8.76 5
5. Cadet, Akim JR-3 Oswego State 8.93 4
6. Lebit, Ben JR-3 Brockport St. 9.01 3
7. Gray, Nick JR-3 Buffalo State 9.03 2
8. Ferrara, Robert FR-1 Brockport St. 9.49 1

Men's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rollins, Kyle FR-1 St. John Fisher 8.60
2. Lawrence , Terrence SO-2 RPI 8.66
3. Converse, Jacob SO-2 SUNY Geneseo 8.77
4. Hartcorn, Michael FR-1 SUNY Geneseo 8.97
5. Cadet, Akim JR-3 Oswego State 9.02
6. Lebit, Ben JR-3 Brockport St. 9.11
7. Ferrara, Robert FR-1 Brockport St. 9.12
8. Gray, Nick JR-3 Buffalo State 9.16
9. Borwick, Hunter FR-1 RPI 9.22
10. Williams, Sachar SR-4 Buffalo State 9.25
11. Carlson, Chris JR-3 Brockport St. 9.30
12. Prentiss, Sam FR-1 Brockport St. 9.32
13. Maggiolo, Colin JR-3 Oswego State 9.41
14. Niles, Harrison SO-2 RPI 9.42
15. Mistler-Ferguson, Scott SR-4 Rochester 9.47
16. Muro, Benedetto FR-1 SUNY Geneseo 9.52
17. Gardner, Justin SO-2 Brockport St. 9.54
18. Laird, Zach SR-4 Daemen 9.57
19. Francis, Stephon FR-1 RIT 9.71
20. Wise, Tim FR-1 RPI 10.01
21. Kennerson, Tim   UNAT-Finger Lakes CC 10.09
22. Bourgeois, Frazer FR-1 SUNY Geneseo 10.15
23. Berry, Tim SR-4 Alfred State 10.17
24. Lewis, William FR-1 Nazareth 10.21
25. Wiener, Daniel SO-2 Alfred 10.45
26. Sullivan, Cullen FR-1 RIT 10.63
27. Phillips, Jake   UNAT-Finger Lakes CC 10.90
28. Hough, Jacob   UNAT-Finger Lakes CC 11.05
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lawrence , Terrence SO-2 RPI 8.66
2. Gray, Nick JR-3 Buffalo State 9.16
3. Carlson, Chris JR-3 Brockport St. 9.30
4. Muro, Benedetto FR-1 SUNY Geneseo 9.52
5. Wise, Tim FR-1 RPI 10.01
6. Berry, Tim SR-4 Alfred State 10.17
7. Wiener, Daniel SO-2 Alfred 10.45
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hartcorn, Michael FR-1 SUNY Geneseo 8.97
2. Ferrara, Robert FR-1 Brockport St. 9.12
3. Prentiss, Sam FR-1 Brockport St. 9.32
4. Maggiolo, Colin JR-3 Oswego State 9.41
5. Mistler-Ferguson, Scott SR-4 Rochester 9.47
6. Francis, Stephon FR-1 RIT 9.71
7. Phillips, Jake   UNAT-Finger Lakes CC 10.90
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Converse, Jacob SO-2 SUNY Geneseo 8.77
2. Lebit, Ben JR-3 Brockport St. 9.11
3. Niles, Harrison SO-2 RPI 9.42
4. Gardner, Justin SO-2 Brockport St. 9.54
5. Sullivan, Cullen FR-1 RIT 10.63
6. Hough, Jacob   UNAT-Finger Lakes CC 11.05
60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rollins, Kyle FR-1 St. John Fisher 8.60
2. Cadet, Akim JR-3 Oswego State 9.02
3. Borwick, Hunter FR-1 RPI 9.22
4. Williams, Sachar SR-4 Buffalo State 9.25
5. Laird, Zach SR-4 Daemen 9.57
6. Kennerson, Tim   UNAT-Finger Lakes CC 10.09
7. Bourgeois, Frazer FR-1 SUNY Geneseo 10.15
8. Lewis, William FR-1 Nazareth 10.21