January 12, 2018
|
Grand Valley State-Laker Turf Building - Allendale, MI
|
300m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. McKenna, Nolan JR-3 North Central (Ill.) 8:31.22 10
2. Hird, Zach JR-3 North Central (Ill.) 8:32.68 8
3. Rynes, Walker SR-4 Wis.-Platteville 8:33.16 6
4. Baldonado, Al SO-2 North Central (Ill.) 8:34.24 5
5. Norvell, Matthew JR-3 North Central (Ill.) 8:35.54 4
6. Philipose, Andrew SR-4 Calvin 8:36.33 3
7. O'Keefe, Dan SR-4 North Central (Ill.) 8:38.30 2
8. Osmulski, Matt SO-2 North Central (Ill.) 8:40.34 1
9. Dina, Dominic SO-2 North Central (Ill.) 8:42.50 -
10. Ferguson, Caleb SO-2 Calvin 8:42.94 -
11. Rocha, Dylan FR-1 Northwood (Mich.) 8:43.44 -
12. Mader, Jack JR-3 Valparaiso 8:45.61 -
13. Johnson, Tyler SO-2 Calvin 8:48.51 -
14. Steinhoff, Logan SR-4 Wis.-Platteville 8:51.23 -
15. Mangiapane, Andrew   Red Cedar Running Club 8:52.33 -
16. Smith, Di’Jon   Unattached 8:55.61 -
17. Gizowski, Adam SR-4 Aquinas 8:56.48 -
18. Steigenga, Tyler   Q Elite 8:57.59 -
19. Ellis, Jonathan FR-1 Calvin 8:58.70 -
20. Bruno, Alexander JR-3 Valparaiso 8:58.95 -
21. Oats, Connor JR-3 North Central (Ill.) 8:59.81 -
22. Rector, James SR-4 North Central (Ill.) 9:01.01 -
23. Ciaravino, Joseph JR-3 Aquinas 9:02.11 -
24. Smith, Addison SO-2 Calvin 9:02.40 -
25. Muffler, Mitchell SR-4 Wis.-Platteville 9:03.55 -
26. Baker, Bruce SR-4 Olivet 9:03.58 -
27. Klingel, Mark JR-3 Albion 9:04.32 -
28. Curtis, Trevor SR-4 Cornerstone 9:05.05 -
29. Herbrand, Kyle JR-3 Wis.-Platteville 9:05.94 -
30. Meindertsma, Micah FR-1 Calvin 9:05.96 -
31. Wittland, Andrew JR-3 Albion 9:07.23 -
32. Clark, Alex SO-2 Wis.-Platteville 9:07.69 -
33. Cummisford, Noah FR-1 Calvin 9:08.45 -
34. Cichon, Eric JR-3 Aquinas 9:09.37 -
35. Izewski, Nathaniel FR-1 Valparaiso 9:13.44 -
36. Paoletti, Dominic FR-1 Valparaiso 9:14.07 -
37. Randall, Jonathon JR-3 Calvin 9:14.09 -
38. Noble, Sydney JR-3 Valparaiso 9:16.37 -
39. Schuetz, Isaac SR-4 Wis.-Platteville 9:18.42 -
40. Boelens, Matt SR-4 Calvin 9:18.75 -
41. Leon, Angelo SO-2 Aquinas 9:19.54 -
42. Goodwin, D'Anthony FR-1 Albion 9:19.89 -
43. Smith, Mark JR-3 Olivet 9:20.29 -
44. Klokow, Zach JR-3 Wis.-Platteville 9:23.87 -
45. Smith, Matthew SR-4 Wis.-Platteville 9:24.98 -
46. Pettinga, Jacob SO-2 Calvin 9:26.44 -
47. Van Dyke, Jim SO-2 Calvin 9:28.21 -
48. DeHaan, Kody FR-1 Albion 9:28.84 -
49. Hein, Nick FR-1 Wis.-Platteville 9:28.88 -
50. Fosdick, Matthew SO-2 Aquinas 9:29.47 -
51. Thiebaut, Trevor SR-4 Aquinas 9:30.00 -
52. Champenoy, Tyler SO-2 Aquinas 9:30.28 -
53. Kornoelje, Charlie FR-1 Calvin 9:34.20 -
54. Klaassen, Jason SO-2 Calvin 9:35.88 -
55. Claas, Ben FR-1 Wis.-Platteville 9:36.13 -
56. Pall, Adam FR-1 Aquinas 9:36.90 -
57. Wohlfert, Joseph JR-3 St. Francis (Ind.) 9:37.71 -
58. Haupt, Ben   Unattached 9:40.60 -
59. Dermody, Alex SR-4 Albion 9:47.61 -
60. Kaleel, Edward SO-2 Aquinas 9:51.34 -
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. McKenna, Nolan JR-3 North Central (Ill.) 8:31.22 10
2. Hird, Zach JR-3 North Central (Ill.) 8:32.68 8
3. Rynes, Walker SR-4 Wis.-Platteville 8:33.16 6
4. Baldonado, Al SO-2 North Central (Ill.) 8:34.24 5
5. Norvell, Matthew JR-3 North Central (Ill.) 8:35.54 4
6. Philipose, Andrew SR-4 Calvin 8:36.33 3
7. O'Keefe, Dan SR-4 North Central (Ill.) 8:38.30 2
8. Osmulski, Matt SO-2 North Central (Ill.) 8:40.34 1
9. Dina, Dominic SO-2 North Central (Ill.) 8:42.50 -
10. Ferguson, Caleb SO-2 Calvin 8:42.94 -
11. Rocha, Dylan FR-1 Northwood (Mich.) 8:43.44 -
12. Mader, Jack JR-3 Valparaiso 8:45.61 -
13. Johnson, Tyler SO-2 Calvin 8:48.51 -
14. Steinhoff, Logan SR-4 Wis.-Platteville 8:51.23 -
15. Smith, Di’Jon   Unattached 8:55.61 -
16. Steigenga, Tyler   Q Elite 8:57.59 -
17. Bruno, Alexander JR-3 Valparaiso 8:58.95 -
18. Smith, Addison SO-2 Calvin 9:02.40 -
19. Curtis, Trevor SR-4 Cornerstone 9:05.05 -
20. Boelens, Matt SR-4 Calvin 9:18.75 -
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Mangiapane, Andrew   Red Cedar Running Club 8:52.33 -
2. Gizowski, Adam SR-4 Aquinas 8:56.48 -
3. Ellis, Jonathan FR-1 Calvin 8:58.70 -
4. Oats, Connor JR-3 North Central (Ill.) 8:59.81 -
5. Rector, James SR-4 North Central (Ill.) 9:01.01 -
6. Ciaravino, Joseph JR-3 Aquinas 9:02.11 -
7. Muffler, Mitchell SR-4 Wis.-Platteville 9:03.55 -
8. Baker, Bruce SR-4 Olivet 9:03.58 -
9. Klingel, Mark JR-3 Albion 9:04.32 -
10. Herbrand, Kyle JR-3 Wis.-Platteville 9:05.94 -
11. Meindertsma, Micah FR-1 Calvin 9:05.96 -
12. Wittland, Andrew JR-3 Albion 9:07.23 -
13. Clark, Alex SO-2 Wis.-Platteville 9:07.69 -
14. Cummisford, Noah FR-1 Calvin 9:08.45 -
15. Randall, Jonathon JR-3 Calvin 9:14.09 -
16. Noble, Sydney JR-3 Valparaiso 9:16.37 -
17. Schuetz, Isaac SR-4 Wis.-Platteville 9:18.42 -
18. Leon, Angelo SO-2 Aquinas 9:19.54 -
19. Pettinga, Jacob SO-2 Calvin 9:26.44 -
20. Fosdick, Matthew SO-2 Aquinas 9:29.47 -
3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Cichon, Eric JR-3 Aquinas 9:09.37 -
2. Izewski, Nathaniel FR-1 Valparaiso 9:13.44 -
3. Paoletti, Dominic FR-1 Valparaiso 9:14.07 -
4. Goodwin, D'Anthony FR-1 Albion 9:19.89 -
5. Smith, Mark JR-3 Olivet 9:20.29 -
6. Klokow, Zach JR-3 Wis.-Platteville 9:23.87 -
7. Smith, Matthew SR-4 Wis.-Platteville 9:24.98 -
8. Van Dyke, Jim SO-2 Calvin 9:28.21 -
9. DeHaan, Kody FR-1 Albion 9:28.84 -
10. Hein, Nick FR-1 Wis.-Platteville 9:28.88 -
11. Thiebaut, Trevor SR-4 Aquinas 9:30.00 -
12. Champenoy, Tyler SO-2 Aquinas 9:30.28 -
13. Kornoelje, Charlie FR-1 Calvin 9:34.20 -
14. Klaassen, Jason SO-2 Calvin 9:35.88 -
15. Claas, Ben FR-1 Wis.-Platteville 9:36.13 -
16. Pall, Adam FR-1 Aquinas 9:36.90 -
17. Wohlfert, Joseph JR-3 St. Francis (Ind.) 9:37.71 -
18. Haupt, Ben   Unattached 9:40.60 -
19. Dermody, Alex SR-4 Albion 9:47.61 -
20. Kaleel, Edward SO-2 Aquinas 9:51.34 -