April 6-7, 2018
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: DII Prov

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Metcalfe, Kristen JR-3 Embry-Riddle 4:26.99 10
2. Schneider, Meggie FR-1 Stetson 4:41.33 8
3. Fisher, Kate FR-1 Lynn 4:41.88 6
4. Bible, Alexis SO-2 Tampa 4:43.51 5
5. Hodnett, Tatyana SR-4 Bethune-Cookman 4:44.46 4
6. Penkala, Lauren JR-3 Flagler 4:45.08 3
7. Edens, Sarah JR-3 Embry-Riddle 4:45.56 2
8. Jarvis, Zoe FR-1 Tampa 4:46.25 1
9. Johnson, Destiny SR-4 Florida A&M 4:46.63 -
10. Kaster, Julia JR-3 Southeastern U. 4:51.78 -
11. Kvitkauskaus, Nicole JR-3 Embry-Riddle 4:54.19 -
12. Farnsworth, Claire   No Team 4:55.39 -
13. Palm, Hannah SR-4 Southeastern U. 4:55.42 -
14. Marcin, Lesly FR-1 St. Thomas (Fla.) 4:56.22 -
15. Nelson, Hannah JR-3 Florida Southern 4:56.91 -
16. McManama, Kayla SO-2 Flagler 5:00.86 -
17. Rickenbach, Camryn SO-2 Palm Beach Atlantic 5:02.92 -
18. Hanus, Lia FR-1 Florida Tech 5:03.44 -
19. Jones, Ally FR-1 Lynn 5:03.95 -
20. Pacheco, Melanie FR-1 Stetson 5:04.30 -
21. Watkins, Kassidy JR-3 Florida Southern 5:05.32 -
22. Cryan, Malia FR-1 Flagler 5:06.58 -
23. Clark, Kendal FR-1 Webber 5:06.73 -
24. Duvall, Jessica SO-2 Bethel (Ind.) 5:07.38 -
25. Brown, Bernita FR-1 Bethune-Cookman 5:07.84 -
26. Guerra, Ysabella SO-2 Florida Southern 5:07.95 -
27. Whiffen, Katie FR-1 Stetson 5:08.53 -
28. Christensen, Emily FR-1 Lynn 5:08.92 -
29. Winton, Amber FR-1 Florida Southern 5:10.07 -
30. Menifee, Natasha JR-3 Webber 5:11.09 -
31. Pansza, Courtney JR-3 SCAD Savannah 5:11.38 -
32. Granlund, Isabelle SR-4 Palm Beach Atlantic 5:11.78 -
33. Peterson, Macy FR-1 Southeastern U. 5:13.47 -
34. Curran, Sara SO-2 Tampa 5:16.14 -
35. Watts, Darby FR-1 Lynn 5:18.05 -
36. Cosson, Pauline FR-1 Florida Tech 5:18.37 -
37. King, Mariah FR-1 Bethel (Ind.) 5:20.49 -
38. Baba, Alexandria FR-1 Stetson 5:20.53 -
39. Worrell, Nicolette   No Team 5:20.85 -
40. Robinson, Kristen FR-1 Southeastern U. 5:21.39 -
41. Fawcett, Breann SR-4 Bethel (Ind.) 5:24.98 -
42. Chavis, Jessica JR-3 Palm Beach Atlantic 5:25.24 -
43. Beck, Natalie SO-2 Lynn 5:26.83 -
44. Parks, Sydney SO-2 Lynn 5:28.54 -
45. Munao, Kyana FR-1 St. Thomas (Fla.) 5:28.65 -
46. Leckenby, Lauren FR-1 Lynn 5:31.47 -
47. Gorin, Diana JR-3 SCAD Savannah 5:32.03 -
48. Richardson, Makayla SO-2 Palm Beach Atlantic 5:33.63 -
49. Kiehle, Sarah FR-1 SCAD Savannah 5:39.43 -
50. Engles, Elise JR-3 SCAD Savannah 5:39.91 -
51. Hennessey, Amanda FR-1 Lynn 5:51.42 -
52. Kanagy, Hope SO-2 Palm Beach Atlantic 5:52.08 -
53. Kalapuch, Mikayla FR-1 Southeastern U. 5:56.27 -
54. Seeliger, Jenny SO-2 SCAD Savannah 6:02.12 -
55. Spencer, Jessica FR-1 Florida Southern 6:15.60 -
56. Fernandez, Lua SO-2 Webber 6:38.54 -
  Guerra, Aleksa JR-3 Florida Southern DNF -
  Combs, Elise SO-2 Palm Beach Atlantic DNS -
  Nivrose, Francessca   Johnson & Wales (Fla.) DNS -
  Perez, Alexis FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS -
  Ilabor, Ezenwa FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS -
  Cohen, Mandi SO-2 Lynn DNS -
  Galan, Carolyn FR-1 St. Thomas (Fla.) DNS -
  Lester, Hali McKinley   Florida Running Club DNS -
  Cook, Caroline SR-4 SCAD Savannah DNS -
  Levine, Marina SR-4 Embry-Riddle DNS -
  Sjogren, Alice SO-2 Stetson DNS -
  Flemming, Hannah FR-1 Florida Southern DNS -
  Wutz, Lemi FR-1 SCAD Savannah DNS -
  Skidmore, Malia JR-3 SCAD Savannah DNS -
  Richards, Chanaiya SO-2 Keiser University DNS -
  Lockridge, Julia JR-3 Tampa DNS -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Metcalfe, Kristen JR-3 Embry-Riddle 4:26.99 10
2. Schneider, Meggie FR-1 Stetson 4:41.33 8
3. Fisher, Kate FR-1 Lynn 4:41.88 6
4. Bible, Alexis SO-2 Tampa 4:43.51 5
5. Hodnett, Tatyana SR-4 Bethune-Cookman 4:44.46 4
6. Penkala, Lauren JR-3 Flagler 4:45.08 3
7. Edens, Sarah JR-3 Embry-Riddle 4:45.56 2
8. Jarvis, Zoe FR-1 Tampa 4:46.25 1
9. Johnson, Destiny SR-4 Florida A&M 4:46.63 -
10. Kvitkauskaus, Nicole JR-3 Embry-Riddle 4:54.19 -
11. Farnsworth, Claire   No Team 4:55.39 -
12. Pacheco, Melanie FR-1 Stetson 5:04.30 -
13. Duvall, Jessica SO-2 Bethel (Ind.) 5:07.38 -
14. Baba, Alexandria FR-1 Stetson 5:20.53 -
  Guerra, Aleksa JR-3 Florida Southern DNF -
  Cook, Caroline SR-4 SCAD Savannah DNS -
  Levine, Marina SR-4 Embry-Riddle DNS -
  Sjogren, Alice SO-2 Stetson DNS -
  Flemming, Hannah FR-1 Florida Southern DNS -
  Wutz, Lemi FR-1 SCAD Savannah DNS -
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kaster, Julia JR-3 Southeastern U. 4:51.78 -
2. Marcin, Lesly FR-1 St. Thomas (Fla.) 4:56.22 -
3. Nelson, Hannah JR-3 Florida Southern 4:56.91 -
4. McManama, Kayla SO-2 Flagler 5:00.86 -
5. Rickenbach, Camryn SO-2 Palm Beach Atlantic 5:02.92 -
6. Hanus, Lia FR-1 Florida Tech 5:03.44 -
7. Watkins, Kassidy JR-3 Florida Southern 5:05.32 -
8. Cryan, Malia FR-1 Flagler 5:06.58 -
9. Guerra, Ysabella SO-2 Florida Southern 5:07.95 -
10. Whiffen, Katie FR-1 Stetson 5:08.53 -
11. Christensen, Emily FR-1 Lynn 5:08.92 -
12. Cosson, Pauline FR-1 Florida Tech 5:18.37 -
13. King, Mariah FR-1 Bethel (Ind.) 5:20.49 -
14. Gorin, Diana JR-3 SCAD Savannah 5:32.03 -
  Lockridge, Julia JR-3 Tampa DNS -
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Palm, Hannah SR-4 Southeastern U. 4:55.42 -
2. Jones, Ally FR-1 Lynn 5:03.95 -
3. Clark, Kendal FR-1 Webber 5:06.73 -
4. Brown, Bernita FR-1 Bethune-Cookman 5:07.84 -
5. Winton, Amber FR-1 Florida Southern 5:10.07 -
6. Menifee, Natasha JR-3 Webber 5:11.09 -
7. Pansza, Courtney JR-3 SCAD Savannah 5:11.38 -
8. Granlund, Isabelle SR-4 Palm Beach Atlantic 5:11.78 -
9. Peterson, Macy FR-1 Southeastern U. 5:13.47 -
10. Curran, Sara SO-2 Tampa 5:16.14 -
11. Watts, Darby FR-1 Lynn 5:18.05 -
12. Worrell, Nicolette   No Team 5:20.85 -
13. Robinson, Kristen FR-1 Southeastern U. 5:21.39 -
14. Fawcett, Breann SR-4 Bethel (Ind.) 5:24.98 -
15. Chavis, Jessica JR-3 Palm Beach Atlantic 5:25.24 -
16. Beck, Natalie SO-2 Lynn 5:26.83 -
17. Parks, Sydney SO-2 Lynn 5:28.54 -
18. Engles, Elise JR-3 SCAD Savannah 5:39.91 -
  Skidmore, Malia JR-3 SCAD Savannah DNS -
  Richards, Chanaiya SO-2 Keiser University DNS -
1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Munao, Kyana FR-1 St. Thomas (Fla.) 5:28.65 -
2. Leckenby, Lauren FR-1 Lynn 5:31.47 -
3. Richardson, Makayla SO-2 Palm Beach Atlantic 5:33.63 -
4. Kiehle, Sarah FR-1 SCAD Savannah 5:39.43 -
5. Hennessey, Amanda FR-1 Lynn 5:51.42 -
6. Kanagy, Hope SO-2 Palm Beach Atlantic 5:52.08 -
7. Kalapuch, Mikayla FR-1 Southeastern U. 5:56.27 -
8. Seeliger, Jenny SO-2 SCAD Savannah 6:02.12 -
9. Spencer, Jessica FR-1 Florida Southern 6:15.60 -
10. Fernandez, Lua SO-2 Webber 6:38.54 -
  Combs, Elise SO-2 Palm Beach Atlantic DNS -
  Nivrose, Francessca   Johnson & Wales (Fla.) DNS -
  Perez, Alexis FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS -
  Ilabor, Ezenwa FR-1 Johnson & Wales (Fla.) DNS -
  Cohen, Mandi SO-2 Lynn DNS -
  Galan, Carolyn FR-1 St. Thomas (Fla.) DNS -
  Lester, Hali McKinley   Florida Running Club DNS -