March 23, 2018
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN
ICON KEY: DIII All-Ohio OAC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Beezhold, Alexa SR-4 Olivet Nazarene 2:21.85
2. Hoover, Kaylor FR-1 Ball State 2:21.86
3. MacElrevey, Madison JR-3 Otterbein 2:24.74
4. Harper, Jasmine FR-1 Spring Arbor 2:25.77
5. Fuerst, Jaydn JR-3 Spring Arbor 2:27.87
6. Showers, Blaire SO-2 Alma 2:29.31
7. Retcher, Chyanne FR-1 Ohio Northern 2:31.33
8. Hauke, Alissa SR-4 Bluffton 2:31.97
9. Ridgway, Julia FR-1 Indiana Wesleyan 2:32.23
10. Garcia, Alexandra JR-3 Spring Arbor 2:33.43
11. Barrington, Bailie FR-1 Bluffton 2:33.76
12. Saul, Corinne JR-3 Otterbein 2:34.48
13. Taxer, Bettina JR-3 Olivet Nazarene 2:35.28
14. Hoying, Makayla FR-1 Ohio Northern 2:36.49
15. Cogdell, Taylor SO-2 Olivet Nazarene 2:36.94
16. Crague, Jennifer   PNW Pride Track Club 2:38.36
17. Cash, Alexis SO-2 Bluffton 2:38.46
18. Matteson, Jennie JR-3 Bluffton 2:41.47
19. Trickey, Haley FR-1 Alma 2:41.56
20. Tisdale, Bianca   Huntington 2:42.02
21. Appelman, Lucy   PNW Pride Track Club 2:45.24
22. Cox, Arie SO-2 Bluffton 2:45.99
23. Mwilambwe, Maya SO-2 Olivet Nazarene 2:48.36
24. Groff, Tami SO-2 Bluffton 2:50.25
25. Rubottom, Kaitlin FR-1 Ohio Northern 2:52.58
26. Kelsey, Michelle JR-3 Bluffton 2:58.20
27. Krueger, Laine SO-2 Alma 3:03.47
28. Aurand, Taylor JR-3 Bluffton 3:04.94
29. Reynolds, Jessica SO-2 Albion 3:13.38
  Adams, Hannah FR-1 Albion DNS
  Tovar, Crystal FR-1 Spring Arbor DNS
  Bricker, Holly SR-4 Spring Arbor DNS
  Fuller, Jacqueline JR-3 Roosevelt DNS
  Hetrick, Kimberly FR-1 Bluffton DNS
  Scott, Abigail SR-4 Indiana Wesleyan DNS
  Smelser, Rachael   Huntington DNS
  Casey, Megan   Unattached DNS
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Beezhold, Alexa SR-4 Olivet Nazarene 2:21.85
2. Hoover, Kaylor FR-1 Ball State 2:21.86
3. MacElrevey, Madison JR-3 Otterbein 2:24.74
4. Fuerst, Jaydn JR-3 Spring Arbor 2:27.87
5. Showers, Blaire SO-2 Alma 2:29.31
6. Retcher, Chyanne FR-1 Ohio Northern 2:31.33
7. Hauke, Alissa SR-4 Bluffton 2:31.97
8. Ridgway, Julia FR-1 Indiana Wesleyan 2:32.23
9. Taxer, Bettina JR-3 Olivet Nazarene 2:35.28
10. Cogdell, Taylor SO-2 Olivet Nazarene 2:36.94
11. Crague, Jennifer   PNW Pride Track Club 2:38.36
  Adams, Hannah FR-1 Albion DNS
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Harper, Jasmine FR-1 Spring Arbor 2:25.77
2. Garcia, Alexandra JR-3 Spring Arbor 2:33.43
3. Barrington, Bailie FR-1 Bluffton 2:33.76
4. Saul, Corinne JR-3 Otterbein 2:34.48
5. Hoying, Makayla FR-1 Ohio Northern 2:36.49
6. Cash, Alexis SO-2 Bluffton 2:38.46
7. Matteson, Jennie JR-3 Bluffton 2:41.47
8. Tisdale, Bianca   Huntington 2:42.02
9. Appelman, Lucy   PNW Pride Track Club 2:45.24
10. Cox, Arie SO-2 Bluffton 2:45.99
11. Groff, Tami SO-2 Bluffton 2:50.25
  Smelser, Rachael   Huntington DNS
  Casey, Megan   Unattached DNS
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Trickey, Haley FR-1 Alma 2:41.56
2. Mwilambwe, Maya SO-2 Olivet Nazarene 2:48.36
3. Rubottom, Kaitlin FR-1 Ohio Northern 2:52.58
4. Kelsey, Michelle JR-3 Bluffton 2:58.20
5. Krueger, Laine SO-2 Alma 3:03.47
6. Aurand, Taylor JR-3 Bluffton 3:04.94
7. Reynolds, Jessica SO-2 Albion 3:13.38
  Tovar, Crystal FR-1 Spring Arbor DNS
  Bricker, Holly SR-4 Spring Arbor DNS
  Fuller, Jacqueline JR-3 Roosevelt DNS
  Hetrick, Kimberly FR-1 Bluffton DNS
  Scott, Abigail SR-4 Indiana Wesleyan DNS