March 23, 2018
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN
ICON KEY: DIII All-Ohio OAC NCCAA

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Richards, Emily SR-4 Ohio Northern 56.60
2. Acosta, Hailey SO-2 Otterbein 59.30
3. Ewing, Avery JR-3 Ohio Northern 59.76
4. Warner, Raquel SO-2 Otterbein 1:00.85
5. Philson, Jenna SR-4 Olivet Nazarene 1:01.15
6. Dunah, Kardia FR-1 Indiana Wesleyan 1:01.36
7. Butler, Allison FR-1 Albion 1:01.94
8. McGowan, Meghan JR-3 Olivet Nazarene 1:02.92
9. Boerner, Bailey FR-1 Olivet Nazarene 1:02.97
10. Fisher, Taylor JR-3 Ohio Northern 1:03.12
11. Cox, Jennifer JR-3 Olivet Nazarene 1:03.49
12. Heller, Meghan FR-1 Olivet Nazarene 1:03.70
13. Thomas-Spratley, Tyra JR-3 Albion 1:04.15
14. Rutkowski, Katie JR-3 Spring Arbor 1:04.53
15. Kilgore, Kaitlyn FR-1 Spring Arbor 1:05.14
16. Elmer, Kaitlyn SO-2 Olivet Nazarene 1:05.91
17. Wise, Megan SO-2 Spring Arbor 1:06.98
18. Turi, Filomena SO-2 Olivet Nazarene 1:07.20
19. McNeel, Rivers FR-1 Spring Arbor 1:08.68
20. Grant, Dria FR-1 Albion 1:08.90
21. Glaes, Natalie SO-2 Spring Arbor 1:09.13
22. Mater, Davita FR-1 Spring Arbor 1:10.71
23. Olcott, Abigail SO-2 Olivet Nazarene 1:12.17
24. Hostetler, Ciana SO-2 Bluffton 1:14.29
25. Hughes, Kaitlyn FR-1 Defiance 1:19.32
  Daza, Beverly FR-1 Roosevelt DNS
  Wolford, Emily SO-2 Albion DNS
  Lewis, Olivia FR-1 Olivet Nazarene DNS
  Fuerst, Jaydn JR-3 Spring Arbor DNS
  Fuller, Jacqueline JR-3 Roosevelt DNS
  Tuckerman, KaSandra FR-1 Spring Arbor DNS
400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Richards, Emily SR-4 Ohio Northern 56.60
2. Acosta, Hailey SO-2 Otterbein 59.30
3. Warner, Raquel SO-2 Otterbein 1:00.85
4. Philson, Jenna SR-4 Olivet Nazarene 1:01.15
5. McGowan, Meghan JR-3 Olivet Nazarene 1:02.92
6. Boerner, Bailey FR-1 Olivet Nazarene 1:02.97
7. Cox, Jennifer JR-3 Olivet Nazarene 1:03.49
8. Olcott, Abigail SO-2 Olivet Nazarene 1:12.17
  Fuerst, Jaydn JR-3 Spring Arbor DNS
400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ewing, Avery JR-3 Ohio Northern 59.76
2. Dunah, Kardia FR-1 Indiana Wesleyan 1:01.36
3. Butler, Allison FR-1 Albion 1:01.94
4. Fisher, Taylor JR-3 Ohio Northern 1:03.12
5. Heller, Meghan FR-1 Olivet Nazarene 1:03.70
6. Thomas-Spratley, Tyra JR-3 Albion 1:04.15
7. Rutkowski, Katie JR-3 Spring Arbor 1:04.53
8. Kilgore, Kaitlyn FR-1 Spring Arbor 1:05.14
9. Wise, Megan SO-2 Spring Arbor 1:06.98
400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Elmer, Kaitlyn SO-2 Olivet Nazarene 1:05.91
2. Turi, Filomena SO-2 Olivet Nazarene 1:07.20
3. McNeel, Rivers FR-1 Spring Arbor 1:08.68
4. Grant, Dria FR-1 Albion 1:08.90
5. Glaes, Natalie SO-2 Spring Arbor 1:09.13
6. Mater, Davita FR-1 Spring Arbor 1:10.71
  Fuller, Jacqueline JR-3 Roosevelt DNS
  Tuckerman, KaSandra FR-1 Spring Arbor DNS
400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hostetler, Ciana SO-2 Bluffton 1:14.29
2. Hughes, Kaitlyn FR-1 Defiance 1:19.32
  Daza, Beverly FR-1 Roosevelt DNS
  Wolford, Emily SO-2 Albion DNS
  Lewis, Olivia FR-1 Olivet Nazarene DNS