March 23, 2018
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN
ICON KEY: DIII All-Ohio HCAC OAC NCCAA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sprinkles, Jessica SO-2 Indiana Wesleyan 4:50.30
2. Harper, Jasmine FR-1 Spring Arbor 4:53.12
3. Baumann, Ashlie JR-3 Ohio Northern 4:54.06
4. Eckenroth, Cayla FR-1 Ball State 4:58.45
5. Foltz, Katy JR-3 Otterbein 4:59.15
6. Brock, Karalynn JR-3 Olivet Nazarene 5:04.04
7. Rodriguez, Meliza SO-2 Ball State 5:04.30
8. Whitehouse, Lauren SO-2 Ball State 5:05.85
9. Retcher, Chyanne FR-1 Ohio Northern 5:06.79
10. Cash, Alexis SO-2 Bluffton 5:07.48
11. Fox, Michaela JR-3 Ohio Northern 5:07.89
12. Taylor, Kitty SR-4 Ball State 5:08.00
13. Neideck, Emily JR-3 Indiana Wesleyan 5:09.83
14. Turner, Lauren FR-1 Ohio Northern 5:11.17
15. Ruff, Lindsey JR-3 Otterbein 5:13.05
16. Hauke, Alissa SR-4 Bluffton 5:14.34
17. Judd, Kira JR-3 Otterbein 5:14.41
18. Wise, Londyn SR-4 Indiana Wesleyan 5:14.80
19. Maddelein, Emma SO-2 Ball State 5:16.97
20. Willford, Elizabeth SR-4 Olivet Nazarene 5:17.29
21. Matteson, Jennie JR-3 Bluffton 5:17.86
22. Crague, Jennifer   PNW Pride Track Club 5:20.05
23. Sutter, Danielle SR-4 Ohio Northern 5:20.62
24. Tisdale, Bianca   Huntington 5:21.63
25. Myers, Kristina JR-3 Ohio Northern 5:21.83
26. Barrington, Bailie FR-1 Bluffton 5:22.01
27. Saul, Corinne JR-3 Otterbein 5:22.26
28. Budach, Angela JR-3 Olivet Nazarene 5:22.87
29. Munderloh, Mallory JR-3 Alma 5:25.35
30. Hoying, Makayla FR-1 Ohio Northern 5:27.25
31. Blankenship, Leah FR-1 Indiana Wesleyan 5:27.43
32. Sullivan, Angie JR-3 Ohio Northern 5:28.00
33. Burns, Emma FR-1 Otterbein 5:29.75
34. Mickulas, Kailyn FR-1 Olivet Nazarene 5:30.35
35. Groff, Tami SO-2 Bluffton 5:31.75
36. Ferrero, Danielle FR-1 Otterbein 5:32.59
37. Brady, Mia FR-1 Otterbein 5:33.05
38. Holt, Rachel FR-1 Albion 5:33.38
39. Hetrick, Kimberly FR-1 Bluffton 5:35.35
40. Cox, Arie SO-2 Bluffton 5:37.22
41. Widder, Hailey JR-3 Olivet Nazarene 5:37.34
42. Cano, Christine SR-4 Olivet Nazarene 5:38.57
43. Bowling, Libby   Unattached 5:39.80
44. Appelman, Lucy   PNW Pride Track Club 5:41.33
45. Owen, Charlotte JR-3 Olivet Nazarene 5:43.34
46. Revenaugh, Jordan FR-1 Albion 5:48.66
47. Bricker, Holly SR-4 Spring Arbor 5:51.66
48. Posthuma, Janelle JR-3 Ohio Northern 5:54.51
49. Carlson, Shannon   Unattached 5:55.86
50. Colgan, Elizabeth FR-1 Olivet Nazarene 5:57.68
51. Steele, Elizabeth JR-3 Ohio Northern 5:59.34
52. Vargas, Christina JR-3 Olivet Nazarene 6:01.49
53. Kelsey, Michelle JR-3 Bluffton 6:06.71
54. Aurand, Taylor JR-3 Bluffton 6:18.59
55. Lemke, Macy SO-2 Olivet Nazarene 6:51.42
56. Gilmore, Abigail FR-1 Olivet Nazarene 6:54.75
57. Zamudio, Alejandra JR-3 Olivet Nazarene 7:18.48
58. Urban, Alicia FR-1 Olivet Nazarene 7:58.33
  Groves, Hailey SO-2 Otterbein DNS
  Smelser, Rachael   Huntington DNS
  Couwenhoven, Erin SO-2 Indiana Wesleyan DNS
  Johnson, Calan JR-3 Olivet Nazarene DNS
  Routhier, Madeleine SO-2 Ohio Northern DNS
  Beck, Megan SR-4 Spring Arbor DNS
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sprinkles, Jessica SO-2 Indiana Wesleyan 4:50.30
2. Harper, Jasmine FR-1 Spring Arbor 4:53.12
3. Baumann, Ashlie JR-3 Ohio Northern 4:54.06
4. Eckenroth, Cayla FR-1 Ball State 4:58.45
5. Foltz, Katy JR-3 Otterbein 4:59.15
6. Rodriguez, Meliza SO-2 Ball State 5:04.30
7. Whitehouse, Lauren SO-2 Ball State 5:05.85
8. Cash, Alexis SO-2 Bluffton 5:07.48
9. Ruff, Lindsey JR-3 Otterbein 5:13.05
10. Judd, Kira JR-3 Otterbein 5:14.41
11. Wise, Londyn SR-4 Indiana Wesleyan 5:14.80
12. Maddelein, Emma SO-2 Ball State 5:16.97
13. Willford, Elizabeth SR-4 Olivet Nazarene 5:17.29
14. Munderloh, Mallory JR-3 Alma 5:25.35
  Couwenhoven, Erin SO-2 Indiana Wesleyan DNS
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brock, Karalynn JR-3 Olivet Nazarene 5:04.04
2. Retcher, Chyanne FR-1 Ohio Northern 5:06.79
3. Fox, Michaela JR-3 Ohio Northern 5:07.89
4. Taylor, Kitty SR-4 Ball State 5:08.00
5. Turner, Lauren FR-1 Ohio Northern 5:11.17
6. Hauke, Alissa SR-4 Bluffton 5:14.34
7. Matteson, Jennie JR-3 Bluffton 5:17.86
8. Crague, Jennifer   PNW Pride Track Club 5:20.05
9. Myers, Kristina JR-3 Ohio Northern 5:21.83
10. Budach, Angela JR-3 Olivet Nazarene 5:22.87
11. Blankenship, Leah FR-1 Indiana Wesleyan 5:27.43
12. Burns, Emma FR-1 Otterbein 5:29.75
13. Brady, Mia FR-1 Otterbein 5:33.05
14. Revenaugh, Jordan FR-1 Albion 5:48.66
  Routhier, Madeleine SO-2 Ohio Northern DNS
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Neideck, Emily JR-3 Indiana Wesleyan 5:09.83
2. Sutter, Danielle SR-4 Ohio Northern 5:20.62
3. Tisdale, Bianca   Huntington 5:21.63
4. Barrington, Bailie FR-1 Bluffton 5:22.01
5. Hoying, Makayla FR-1 Ohio Northern 5:27.25
6. Sullivan, Angie JR-3 Ohio Northern 5:28.00
7. Mickulas, Kailyn FR-1 Olivet Nazarene 5:30.35
8. Groff, Tami SO-2 Bluffton 5:31.75
9. Ferrero, Danielle FR-1 Otterbein 5:32.59
10. Holt, Rachel FR-1 Albion 5:33.38
11. Hetrick, Kimberly FR-1 Bluffton 5:35.35
12. Widder, Hailey JR-3 Olivet Nazarene 5:37.34
13. Cano, Christine SR-4 Olivet Nazarene 5:38.57
14. Appelman, Lucy   PNW Pride Track Club 5:41.33
  Johnson, Calan JR-3 Olivet Nazarene DNS
1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Saul, Corinne JR-3 Otterbein 5:22.26
2. Cox, Arie SO-2 Bluffton 5:37.22
3. Owen, Charlotte JR-3 Olivet Nazarene 5:43.34
4. Colgan, Elizabeth FR-1 Olivet Nazarene 5:57.68
5. Steele, Elizabeth JR-3 Ohio Northern 5:59.34
6. Kelsey, Michelle JR-3 Bluffton 6:06.71
7. Aurand, Taylor JR-3 Bluffton 6:18.59
8. Gilmore, Abigail FR-1 Olivet Nazarene 6:54.75
  Groves, Hailey SO-2 Otterbein DNS
  Smelser, Rachael   Huntington DNS
1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bowling, Libby   Unattached 5:39.80
2. Bricker, Holly SR-4 Spring Arbor 5:51.66
3. Posthuma, Janelle JR-3 Ohio Northern 5:54.51
4. Carlson, Shannon   Unattached 5:55.86
5. Vargas, Christina JR-3 Olivet Nazarene 6:01.49
6. Lemke, Macy SO-2 Olivet Nazarene 6:51.42
7. Zamudio, Alejandra JR-3 Olivet Nazarene 7:18.48
8. Urban, Alicia FR-1 Olivet Nazarene 7:58.33
  Beck, Megan SR-4 Spring Arbor DNS