February 09, 2018
|
Armory Track & Field Center - New York, NY
|
200m (Banked)
ICON KEY: ECAC DIII CUNYAC AARTFC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Dalke, Christopher JR-3 Rochester 1:55.70 10
2. Calantoni, Anthony SR-4 Muhlenberg 1:55.89 8
3. Fitzgerald, Tom SR-4 Elizabethtown 1:56.13 6
4. Mitchell, Andrew SR-4 Moravian 1:56.37 5
5. Morgan, Greg JR-3 Haverford 1:56.59 4
6. Mele, Christian JR-3 Stockton 1:56.78 3
7. Iddriss, Iddriss SO-2 Stevenson 1:56.83 2
8. Booth, Vincent SR-4 NYU 1:56.97 1
9. Kraus, Matthew FR-1 DeSales 1:57.07 -
10. Dodson, Sean FR-1 Stevenson 1:57.18 -
11. Setya, Karn SR-4 NYU 1:58.03 -
12. Orsini, Leo SO-2 Rochester 1:58.07 -
13. Felice, James SR-4 St. John Fisher 1:58.19 -
14. Heintz, Benjamin SO-2 NYU 1:58.68 -
15. Gingrich, Peter FR-1 Moravian 1:58.90 -
16. Herrmann, Eric JR-3 Dickinson 1:59.02 -
17. Allara, Daniel FR-1 Rochester 1:59.08 -
18. Clayton, Wesley SR-4 Rochester 1:59.26 -
19. Ullmann, Luke FR-1 Muhlenberg 1:59.38 -
20. Jacob, Oliver FR-1 NYU 1:59.48 -
21. Kellner, Arden JR-3 Union (N.Y.) 2:00.00 -
22. Dougherty, Billy SR-4 Dickinson 2:00.12 -
23. Gonzalez, Alejandro FR-1 NYU 2:00.68 -
24. Weinberger, Jack FR-1 Muhlenberg 2:00.95 -
25. Stovall, Sean JR-3 Widener 2:01.03 -
26. Deignan, Eric SR-4 Misericordia 2:01.12 -
27. Kopach, Mike SR-4 Moravian 2:01.35 -
28. Kamat, Soham JR-3 NYU 2:01.38 -
29. Pearson, Gunnar FR-1 Stockton 2:01.62 -
30. Dworzak, Michael JR-3 Lebanon Valley 2:01.80 -
31. Crosby, Andrew FR-1 Widener 2:01.85 -
32. Funge, Chris JR-3 Muhlenberg 2:01.94 -
33. Gerstenbacher, Samuel SO-2 Elizabethtown 2:02.30 -
34. Severin, Alain SO-2 DeSales 2:03.17 -
35. Andrade, Shawn SO-2 NYU 2:03.74 -
36. Cohen, Matthew JR-3 Stockton 2:04.03 -
37. Barrett, Tyler SO-2 Alvernia 2:04.90 -
38. Kyra, Jarred FR-1 Moravian 2:05.38 -
39. Fandel, Jacob FR-1 NYU 2:05.40 -
40. Soto, Sergio   Unattached 2:05.60 -
41. Ludlow, Patrick JR-3 DeSales 2:05.68 -
42. Sholaja, Oluwaseyi FR-1 Kingsborough CC 2:05.71 -
43. Hepp, Grayson SO-2 NYU 2:06.55 -
44. Hutchinson , Ethan FR-1 Misericordia 2:06.57 -
45. Teal, James SO-2 Elizabethtown 2:06.65 -
46. Kilday, Noah FR-1 Ursinus 2:07.58 -
47. Sovich, Daniel JR-3 NYU 2:07.67 -
48. DeLia, John FR-1 Ursinus 2:07.92 -
49. Malloy, Nicholas FR-1 Misericordia 2:07.97 -
50. Fellin, Andrew FR-1 Stockton 2:08.50 -
51. Berardi, Kyle FR-1 Ursinus 2:08.77 -
52. Ali, Khayre SO-2 NYU 2:09.87 -
53. Craig, Ethan SO-2 Union (N.Y.) 2:10.66 -
54. Okeke, Edward JR-3 Misericordia 2:10.78 -
55. Autar, Kaylash FR-1 York (N.Y.) 2:11.56 -
56. Czerpak, Colin FR-1 Union (N.Y.) 2:12.69 -
57. Caputo, Jonathan FR-1 Union (N.Y.) 2:12.75 -
58. Klausner, Josef SO-2 Ursinus 2:12.80 -
59. Olu-Owotade, Inioluwa FR-1 Rutgers-Newark 2:13.47 -
60. Noesi, Camilo SO-2 Queensborough CC 2:15.99 -
61. Martinsen, Matt SO-2 DeSales 2:16.09 -
62. Duncklee, Michael JR-3 King's (Pa.) 2:20.10 -
63. Peralta, Michael JR-3 Rutgers-Newark 2:26.16 -
64. McCain, Justice FR-1 York (N.Y.) 2:45.97 -
  Kirby, Kailon SO-2 Kingsborough CC DNF -
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Dalke, Christopher JR-3 Rochester 1:55.70 10
2. Calantoni, Anthony SR-4 Muhlenberg 1:55.89 8
3. Fitzgerald, Tom SR-4 Elizabethtown 1:56.13 6
4. Mitchell, Andrew SR-4 Moravian 1:56.37 5
5. Morgan, Greg JR-3 Haverford 1:56.59 4
6. Iddriss, Iddriss SO-2 Stevenson 1:56.83 2
7. Booth, Vincent SR-4 NYU 1:56.97 1
8. Clayton, Wesley SR-4 Rochester 1:59.26 -
9. Kopach, Mike SR-4 Moravian 2:01.35 -
10. Soto, Sergio   Unattached 2:05.60 -
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Mele, Christian JR-3 Stockton 1:56.78 3
2. Kraus, Matthew FR-1 DeSales 1:57.07 -
3. Dodson, Sean FR-1 Stevenson 1:57.18 -
4. Orsini, Leo SO-2 Rochester 1:58.07 -
5. Felice, James SR-4 St. John Fisher 1:58.19 -
6. Gingrich, Peter FR-1 Moravian 1:58.90 -
7. Herrmann, Eric JR-3 Dickinson 1:59.02 -
8. Allara, Daniel FR-1 Rochester 1:59.08 -
9. Ullmann, Luke FR-1 Muhlenberg 1:59.38 -
10. Kellner, Arden JR-3 Union (N.Y.) 2:00.00 -
11. Ludlow, Patrick JR-3 DeSales 2:05.68 -
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Heintz, Benjamin SO-2 NYU 1:58.68 -
2. Jacob, Oliver FR-1 NYU 1:59.48 -
3. Dougherty, Billy SR-4 Dickinson 2:00.12 -
4. Stovall, Sean JR-3 Widener 2:01.03 -
5. Kamat, Soham JR-3 NYU 2:01.38 -
6. Crosby, Andrew FR-1 Widener 2:01.85 -
7. Gerstenbacher, Samuel SO-2 Elizabethtown 2:02.30 -
8. Severin, Alain SO-2 DeSales 2:03.17 -
9. Andrade, Shawn SO-2 NYU 2:03.74 -
10. Hepp, Grayson SO-2 NYU 2:06.55 -
11. Ali, Khayre SO-2 NYU 2:09.87 -
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Setya, Karn SR-4 NYU 1:58.03 -
2. Gonzalez, Alejandro FR-1 NYU 2:00.68 -
3. Weinberger, Jack FR-1 Muhlenberg 2:00.95 -
4. Deignan, Eric SR-4 Misericordia 2:01.12 -
5. Dworzak, Michael JR-3 Lebanon Valley 2:01.80 -
6. Funge, Chris JR-3 Muhlenberg 2:01.94 -
7. Cohen, Matthew JR-3 Stockton 2:04.03 -
8. Fandel, Jacob FR-1 NYU 2:05.40 -
9. Sholaja, Oluwaseyi FR-1 Kingsborough CC 2:05.71 -
10. Hutchinson , Ethan FR-1 Misericordia 2:06.57 -
11. Sovich, Daniel JR-3 NYU 2:07.67 -
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Pearson, Gunnar FR-1 Stockton 2:01.62 -
2. Barrett, Tyler SO-2 Alvernia 2:04.90 -
3. Kyra, Jarred FR-1 Moravian 2:05.38 -
4. Teal, James SO-2 Elizabethtown 2:06.65 -
5. Kilday, Noah FR-1 Ursinus 2:07.58 -
6. DeLia, John FR-1 Ursinus 2:07.92 -
7. Malloy, Nicholas FR-1 Misericordia 2:07.97 -
8. Berardi, Kyle FR-1 Ursinus 2:08.77 -
9. Craig, Ethan SO-2 Union (N.Y.) 2:10.66 -
10. Okeke, Edward JR-3 Misericordia 2:10.78 -
11. Olu-Owotade, Inioluwa FR-1 Rutgers-Newark 2:13.47 -
  Kirby, Kailon SO-2 Kingsborough CC DNF -
800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Fellin, Andrew FR-1 Stockton 2:08.50 -
2. Autar, Kaylash FR-1 York (N.Y.) 2:11.56 -
3. Czerpak, Colin FR-1 Union (N.Y.) 2:12.69 -
4. Caputo, Jonathan FR-1 Union (N.Y.) 2:12.75 -
5. Klausner, Josef SO-2 Ursinus 2:12.80 -
6. Noesi, Camilo SO-2 Queensborough CC 2:15.99 -
7. Martinsen, Matt SO-2 DeSales 2:16.09 -
8. Duncklee, Michael JR-3 King's (Pa.) 2:20.10 -
9. Peralta, Michael JR-3 Rutgers-Newark 2:26.16 -
10. McCain, Justice FR-1 York (N.Y.) 2:45.97 -