February 09, 2018
|
Armory Track & Field Center - New York, NY
|
200m (Banked)
ICON KEY: ECAC DIII CUNYAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Keyser-Gibson, Amelia SR-4 Haverford 5:00.61 10
2. Giannetti, Nicole SR-4 Haverford 5:00.91 8
3. Brady, Kelsey SR-4 Elizabethtown 5:02.34 6
4. Zouras, Santina SO-2 Muhlenberg 5:16.51 5
5. Yanega, Allyson FR-1 Dickinson 5:17.16 4
6. Loughran, Brianna SR-4 Rochester 5:17.86 3
7. Shutt, Teanna SR-4 Lebanon Valley 5:18.06 2
8. Bartolotta, Danielle FR-1 Rochester 5:18.61 1
9. Snyder, Mallory SR-4 Muhlenberg 5:19.21 -
10. Mowrey, Kate SO-2 Lebanon Valley 5:20.53 -
11. Hughes, Sarah SR-4 Moravian 5:21.53 -
12. Johnson, Tara SO-2 King's (Pa.) 5:22.97 -
13. Kyle, Anna SO-2 Bryn Mawr 5:24.50 -
14. Steains, Isabella SO-2 NYU 5:26.58 -
15. Grow, Sarah SR-4 Lebanon Valley 5:26.93 -
16. Gerstenbacher, Olivia FR-1 Dickinson 5:27.71 -
17. Jones, Keri FR-1 Lebanon Valley 5:27.94 -
18. Glynn, Caitlin SO-2 Stockton 5:32.69 -
19. Doherty, Erin SO-2 Elizabethtown 5:33.92 -
20. Talarico, Molly FR-1 Moravian 5:34.09 -
21. Charest, Eve FR-1 Dickinson 5:35.88 -
22. Lodato, Kristen FR-1 Rochester 5:35.93 -
23. Ullmann, Alyssa SO-2 Moravian 5:37.10 -
24. Fusik, Samantha   Army Prep 5:38.59 -
25. Schoener, Katelyn FR-1 Alvernia 5:38.62 -
26. Lufrano, Amelia FR-1 Dickinson 5:39.53 -
27. Eigo, Agnes SO-2 Hunter 5:40.02 -
28. Novotni, Natalie FR-1 Moravian 5:42.22 -
29. Lutz, Kaitlyn JR-3 Gwynedd-Mercy 5:42.38 -
30. Mariana, Ramirez SO-2 Haverford 5:42.63 -
31. Alvarez, Katie FR-1 Kingsborough CC 5:42.75 -
32. Ramirez, Kelsey JR-3 USMMA 5:44.69 -
33. Dunkelberg, Gabriella SO-2 St. John Fisher 5:46.46 -
34. Christensen, Nicole SO-2 Stockton 5:48.17 -
35. Murawski, Kayla FR-1 DeSales 5:49.20 -
36. Guzzardi, Emily FR-1 Hunter 5:49.75 -
37. Williams, Emily SO-2 Bryn Mawr 5:49.94 -
38. Talerman, Lily SR-4 Ursinus 5:50.41 -
39. Tye, Dominique FR-1 Stockton 5:52.95 -
40. Love, Alison SR-4 Haverford 5:53.36 -
41. Dethlefs, Emily SR-4 NYU 5:58.09 -
42. Manley, Alyson SO-2 Ursinus 5:59.48 -
43. Bowe, Caitlin FR-1 Gwynedd-Mercy 5:59.90 -
44. Rose, Dana SO-2 Gwynedd-Mercy 6:00.16 -
45. Valachovic, Abigail SO-2 Union (N.Y.) 6:01.09 -
46. Haller, Emily FR-1 Bryn Mawr 6:06.01 -
47. Ruppert, Carly FR-1 Stockton 6:06.91 -
48. Giardina, Stephanie SO-2 Misericordia 6:08.66 -
49. Colasacco, Zoe SO-2 Hunter 6:09.06 -
50. Kilbert, Kaylee SR-4 USMMA 6:16.23 -
51. Weitz, Tara JR-3 King's (Pa.) 6:26.58 -
52. Devora, Lylybel FR-1 Queensborough CC 6:28.40 -
53. Johnson, Alana SR-4 York (N.Y.) 6:31.98 -
54. Merlinsky, Tiffany SO-2 Hunter 6:48.68 -
55. Thomas, Kylah FR-1 Kingsborough CC 7:05.96 -
56. Beyer, Anna FR-1 King's (Pa.) 7:13.91 -
Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Keyser-Gibson, Amelia SR-4 Haverford 5:00.61 10
2. Giannetti, Nicole SR-4 Haverford 5:00.91 8
3. Brady, Kelsey SR-4 Elizabethtown 5:02.34 6
4. Zouras, Santina SO-2 Muhlenberg 5:16.51 5
5. Loughran, Brianna SR-4 Rochester 5:17.86 3
6. Shutt, Teanna SR-4 Lebanon Valley 5:18.06 2
7. Bartolotta, Danielle FR-1 Rochester 5:18.61 1
8. Snyder, Mallory SR-4 Muhlenberg 5:19.21 -
9. Mowrey, Kate SO-2 Lebanon Valley 5:20.53 -
10. Hughes, Sarah SR-4 Moravian 5:21.53 -
11. Doherty, Erin SO-2 Elizabethtown 5:33.92 -
Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Yanega, Allyson FR-1 Dickinson 5:17.16 4
2. Johnson, Tara SO-2 King's (Pa.) 5:22.97 -
3. Kyle, Anna SO-2 Bryn Mawr 5:24.50 -
4. Steains, Isabella SO-2 NYU 5:26.58 -
5. Grow, Sarah SR-4 Lebanon Valley 5:26.93 -
6. Gerstenbacher, Olivia FR-1 Dickinson 5:27.71 -
7. Jones, Keri FR-1 Lebanon Valley 5:27.94 -
8. Glynn, Caitlin SO-2 Stockton 5:32.69 -
9. Talarico, Molly FR-1 Moravian 5:34.09 -
10. Lodato, Kristen FR-1 Rochester 5:35.93 -
11. Ullmann, Alyssa SO-2 Moravian 5:37.10 -
12. Fusik, Samantha   Army Prep 5:38.59 -
13. Lufrano, Amelia FR-1 Dickinson 5:39.53 -
14. Lutz, Kaitlyn JR-3 Gwynedd-Mercy 5:42.38 -
15. Love, Alison SR-4 Haverford 5:53.36 -
Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Charest, Eve FR-1 Dickinson 5:35.88 -
2. Schoener, Katelyn FR-1 Alvernia 5:38.62 -
3. Eigo, Agnes SO-2 Hunter 5:40.02 -
4. Novotni, Natalie FR-1 Moravian 5:42.22 -
5. Mariana, Ramirez SO-2 Haverford 5:42.63 -
6. Ramirez, Kelsey JR-3 USMMA 5:44.69 -
7. Dunkelberg, Gabriella SO-2 St. John Fisher 5:46.46 -
8. Christensen, Nicole SO-2 Stockton 5:48.17 -
9. Murawski, Kayla FR-1 DeSales 5:49.20 -
10. Williams, Emily SO-2 Bryn Mawr 5:49.94 -
11. Talerman, Lily SR-4 Ursinus 5:50.41 -
12. Tye, Dominique FR-1 Stockton 5:52.95 -
13. Manley, Alyson SO-2 Ursinus 5:59.48 -
14. Rose, Dana SO-2 Gwynedd-Mercy 6:00.16 -
15. Colasacco, Zoe SO-2 Hunter 6:09.06 -
Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Alvarez, Katie FR-1 Kingsborough CC 5:42.75 -
2. Guzzardi, Emily FR-1 Hunter 5:49.75 -
3. Dethlefs, Emily SR-4 NYU 5:58.09 -
4. Bowe, Caitlin FR-1 Gwynedd-Mercy 5:59.90 -
5. Valachovic, Abigail SO-2 Union (N.Y.) 6:01.09 -
6. Haller, Emily FR-1 Bryn Mawr 6:06.01 -
7. Ruppert, Carly FR-1 Stockton 6:06.91 -
8. Giardina, Stephanie SO-2 Misericordia 6:08.66 -
9. Kilbert, Kaylee SR-4 USMMA 6:16.23 -
10. Weitz, Tara JR-3 King's (Pa.) 6:26.58 -
11. Devora, Lylybel FR-1 Queensborough CC 6:28.40 -
12. Johnson, Alana SR-4 York (N.Y.) 6:31.98 -
13. Merlinsky, Tiffany SO-2 Hunter 6:48.68 -
14. Thomas, Kylah FR-1 Kingsborough CC 7:05.96 -
15. Beyer, Anna FR-1 King's (Pa.) 7:13.91 -