January 21, 2018
|
Birmingham Metro CrossPlex (Eastern Deadline) - Birmingham, AL
|
200m (Banked)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Stravach, Gabrielle SR-4 Emory 10:14.93 10
2. Carpenter, Amy JR-3 Lee (Tenn.) 10:18.73 8
3. Smith, Audrey SR-4 Lee (Tenn.) 10:20.00 6
4. Litoff, Ashley SR-4 Rhodes 10:26.48 5
5. Kemei , Scolasticah SO-2 Mississippi Valley 10:33.44 4
6. Umbarger, Becca SO-2 Lee (Tenn.) 10:37.91 3
7. Hernandez, Logan JR-3 Lee (Tenn.) 10:40.87 2
8. Slade, Kaylee JR-3 Emory 10:49.04 1
9. Hughes, Meredith SO-2 Emory 10:50.79 -
10. Alley, Reagan SR-4 Rhodes 10:56.04 -
11. Catala, Carla JR-3 Clayton State 10:57.51 -
12. Hayden, Ellery SR-4 Rhodes 10:59.45 -
13. Solomon, Stacy JR-3 Alabama-Huntsville 11:00.02 -
14. Cohan, Auburn SO-2 Alabama-Huntsville 11:06.89 -
15. Jones, Kara JR-3 Oglethorpe 11:07.06 -
16. Lesslauer, Paige JR-3 Emory 11:11.15 -
17. Allinger, Beate FR-1 Christian Bros. 11:11.77 -
18. Kimutai, Alice FR-1 Mississippi Valley 11:13.96 -
19. Skipper, Elizabeth JR-3 Life 11:19.82 -
20. Fell, Lily SO-2 Lee (Tenn.) 11:25.43 -
21. Silencieux, Stherline SR-4 Jackson State 11:27.75 -
22. Dawson, Isabella FR-1 Bryan 11:28.35 -
23. Martin, Susie FR-1 Emory 11:30.88 -
24. Mitchell, Dazya FR-1 Southern 11:42.21 -
25. Beavers, Heather FR-1 Emory 11:44.18 -
26. Verfurth, Dyess SR-4 Emory 11:47.61 -
27. Larson, Keira FR-1 Rhodes 11:49.65 -
28. Royal, Yekeisha JR-3 Alcorn State 11:50.37 -
29. Sislava, Stephany JR-3 Flagler 11:50.85 -
30. Horwitch, Allison FR-1 Flagler 11:53.14 -
31. Grose, Anna FR-1 Cumberland (Tenn.) 11:54.98 -
32. Sellers, Autezia JR-3 Mississippi Valley 11:55.95 -
33. Kosgei, Lynnet SO-2 Clayton State 12:03.50 -
34. Goodwin, Reagan FR-1 Oglethorpe 12:04.06 -
35. Kilian, Riley JR-3 Cumberland (Tenn.) 12:05.92 -
36. Hudsmith, Emilee SO-2 North Alabama 12:08.21 -
37. Badger, Trina JR-3 Alabama-Huntsville 12:11.37 -
38. Dwier, Christina FR-1 Emory 12:13.70 -
39. Barron, Elise JR-3 Berry 12:29.70 -
40. Rasmussen, Megan SO-2 Birmingham-Southern 12:30.58 -
41. Goodman, Elayna FR-1 Emory 12:31.92 -
42. Bolt, Haley FR-1 Piedmont 12:36.32 -
43. Clemmons, Shelby SO-2 North Alabama 12:40.37 -
44. Hudgins, Sabrina SR-4 North Alabama 12:52.46 -
45. Robbins, Isabelle SO-2 Emory 12:57.09 -
46. Mims, Lauren FR-1 Birmingham-Southern 13:15.31 -
47. Cheruyot, Fancy SO-2 Brenau 13:27.60 -
48. Quinn, Kaylee JR-3 North Alabama 13:57.61 -
49. Sifontes, Giovanna SO-2 Brenau 14:39.38 -
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Stravach, Gabrielle SR-4 Emory 10:14.93 10
2. Carpenter, Amy JR-3 Lee (Tenn.) 10:18.73 8
3. Smith, Audrey SR-4 Lee (Tenn.) 10:20.00 6
4. Litoff, Ashley SR-4 Rhodes 10:26.48 5
5. Umbarger, Becca SO-2 Lee (Tenn.) 10:37.91 3
6. Hernandez, Logan JR-3 Lee (Tenn.) 10:40.87 2
7. Slade, Kaylee JR-3 Emory 10:49.04 1
8. Hughes, Meredith SO-2 Emory 10:50.79 -
9. Solomon, Stacy JR-3 Alabama-Huntsville 11:00.02 -
10. Allinger, Beate FR-1 Christian Bros. 11:11.77 -
11. Fell, Lily SO-2 Lee (Tenn.) 11:25.43 -
12. Martin, Susie FR-1 Emory 11:30.88 -
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Alley, Reagan SR-4 Rhodes 10:56.04 -
2. Catala, Carla JR-3 Clayton State 10:57.51 -
3. Hayden, Ellery SR-4 Rhodes 10:59.45 -
4. Cohan, Auburn SO-2 Alabama-Huntsville 11:06.89 -
5. Jones, Kara JR-3 Oglethorpe 11:07.06 -
6. Lesslauer, Paige JR-3 Emory 11:11.15 -
7. Silencieux, Stherline SR-4 Jackson State 11:27.75 -
8. Dawson, Isabella FR-1 Bryan 11:28.35 -
9. Royal, Yekeisha JR-3 Alcorn State 11:50.37 -
10. Sislava, Stephany JR-3 Flagler 11:50.85 -
11. Horwitch, Allison FR-1 Flagler 11:53.14 -
12. Kilian, Riley JR-3 Cumberland (Tenn.) 12:05.92 -
13. Hudsmith, Emilee SO-2 North Alabama 12:08.21 -
14. Badger, Trina JR-3 Alabama-Huntsville 12:11.37 -
15. Hudgins, Sabrina SR-4 North Alabama 12:52.46 -
3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kemei , Scolasticah SO-2 Mississippi Valley 10:33.44 4
2. Kimutai, Alice FR-1 Mississippi Valley 11:13.96 -
3. Skipper, Elizabeth JR-3 Life 11:19.82 -
4. Mitchell, Dazya FR-1 Southern 11:42.21 -
5. Beavers, Heather FR-1 Emory 11:44.18 -
6. Verfurth, Dyess SR-4 Emory 11:47.61 -
7. Larson, Keira FR-1 Rhodes 11:49.65 -
8. Grose, Anna FR-1 Cumberland (Tenn.) 11:54.98 -
9. Sellers, Autezia JR-3 Mississippi Valley 11:55.95 -
10. Kosgei, Lynnet SO-2 Clayton State 12:03.50 -
11. Goodwin, Reagan FR-1 Oglethorpe 12:04.06 -
12. Dwier, Christina FR-1 Emory 12:13.70 -
13. Barron, Elise JR-3 Berry 12:29.70 -
14. Rasmussen, Megan SO-2 Birmingham-Southern 12:30.58 -
15. Goodman, Elayna FR-1 Emory 12:31.92 -
16. Bolt, Haley FR-1 Piedmont 12:36.32 -
17. Clemmons, Shelby SO-2 North Alabama 12:40.37 -
18. Robbins, Isabelle SO-2 Emory 12:57.09 -
19. Mims, Lauren FR-1 Birmingham-Southern 13:15.31 -
20. Cheruyot, Fancy SO-2 Brenau 13:27.60 -
21. Quinn, Kaylee JR-3 North Alabama 13:57.61 -
22. Sifontes, Giovanna SO-2 Brenau 14:39.38 -