January 26, 2018
|
Rose-Hulman-Sports & Rec Center - Terre Haute, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAC HCAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Rodenberg, Cole JR-3 Bellarmine 8:52.98 10
2. Tincher, Aaron SR-4 Wabash 8:53.99 8
3. Hall, Ben SO-2 Rose-Hulman 8:56.29 6
4. Stevenot, Matthew SO-2 Rose-Hulman 8:57.72 5
5. Kirts, John SO-2 Wabash 8:57.96 4
6. Greco, Logan FR-1 Bellarmine 8:59.92 3
7. Dearing, Walt SR-4 Rose-Hulman 9:00.91 2
8. Henthorn, Sam SO-2 Wabash 9:02.91 1
9. Sullivan, Sean JR-3 Rose-Hulman 9:13.06 -
10. Woods, Jonah SR-4 Wabash 9:14.49 -
11. Powell, Will FR-1 Millikin 9:16.11 -
12. Ammidown, Evan SO-2 Rose-Hulman 9:17.29 -
13. Lukens, Drew SO-2 Wabash 9:27.07 -
14. Ciriacks, Nathan SO-2 Rose-Hulman 9:27.68 -
15. Masterson, Reid FR-1 Bellarmine 9:28.17 -
16. Savoree, Nathan JR-3 Bellarmine 9:33.99 -
17. Campbell, Michael JR-3 Thomas More 9:35.68 -
18. Ramirez, Oscar SO-2 Thomas More 9:36.70 -
19. Klocke, Ross JR-3 Thomas More 9:39.77 -
20. Robinson, Kyle JR-3 Brescia 9:41.40 -
21. Esparza, Ricky FR-1 Millikin 9:43.73 -
22. Whalen, Carter JR-3 Bellarmine 9:44.27 -
23. Dobbs, Tyler SO-2 Kentucky Wesleyan 9:44.42 -
24. Titus, Zack FR-1 Wabash 9:44.59 -
25. Cavender , Austin FR-1 Kentucky Wesleyan 9:45.05 -
26. Hall, Jonathan SR-4 Rose-Hulman 9:54.62 -
27. Reidell, Steve SO-2 Wabash 9:59.60 -
28. Kirkwood, Keegan FR-1 Wabash 10:03.92 -
29. Smith, Ronny JR-3 Thomas More 10:10.36 -
30. Ray, Joseph JR-3 Bellarmine 10:24.57 -
31. Garcia, Joe FR-1 Wabash 10:25.34 -
32. Glenn, Luke FR-1 Thomas More 10:31.08 -
33. Creamer, Alex SO-2 Franklin 11:22.08 -
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Rodenberg, Cole JR-3 Bellarmine 8:52.98 10
2. Tincher, Aaron SR-4 Wabash 8:53.99 8
3. Hall, Ben SO-2 Rose-Hulman 8:56.29 6
4. Stevenot, Matthew SO-2 Rose-Hulman 8:57.72 5
5. Kirts, John SO-2 Wabash 8:57.96 4
6. Greco, Logan FR-1 Bellarmine 8:59.92 3
7. Dearing, Walt SR-4 Rose-Hulman 9:00.91 2
8. Henthorn, Sam SO-2 Wabash 9:02.91 1
9. Sullivan, Sean JR-3 Rose-Hulman 9:13.06 -
10. Woods, Jonah SR-4 Wabash 9:14.49 -
11. Ammidown, Evan SO-2 Rose-Hulman 9:17.29 -
12. Lukens, Drew SO-2 Wabash 9:27.07 -
13. Ciriacks, Nathan SO-2 Rose-Hulman 9:27.68 -
14. Klocke, Ross JR-3 Thomas More 9:39.77 -
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Powell, Will FR-1 Millikin 9:16.11 -
2. Masterson, Reid FR-1 Bellarmine 9:28.17 -
3. Savoree, Nathan JR-3 Bellarmine 9:33.99 -
4. Campbell, Michael JR-3 Thomas More 9:35.68 -
5. Ramirez, Oscar SO-2 Thomas More 9:36.70 -
6. Robinson, Kyle JR-3 Brescia 9:41.40 -
7. Esparza, Ricky FR-1 Millikin 9:43.73 -
8. Whalen, Carter JR-3 Bellarmine 9:44.27 -
9. Dobbs, Tyler SO-2 Kentucky Wesleyan 9:44.42 -
10. Titus, Zack FR-1 Wabash 9:44.59 -
11. Cavender , Austin FR-1 Kentucky Wesleyan 9:45.05 -
12. Hall, Jonathan SR-4 Rose-Hulman 9:54.62 -
13. Reidell, Steve SO-2 Wabash 9:59.60 -
14. Kirkwood, Keegan FR-1 Wabash 10:03.92 -
15. Smith, Ronny JR-3 Thomas More 10:10.36 -
16. Ray, Joseph JR-3 Bellarmine 10:24.57 -
17. Garcia, Joe FR-1 Wabash 10:25.34 -
18. Glenn, Luke FR-1 Thomas More 10:31.08 -
19. Creamer, Alex SO-2 Franklin 11:22.08 -