January 27, 2018
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lau, Darin SR-4 Wis.-Eau Claire 8:23.17
2. Sedbrook, Cody SR-4 Minnesota-Duluth 8:30.88
3. Lahr, Luke JR-3 Minnesota-Duluth 8:38.58
4. Friedman, Mike JR-3 Wis.-Stout 8:40.48
5. O'Hare, Austin SR-4 Saint Mary's (Minn.) 8:43.45
6. Paucek, Brendon SR-4 Wis.-Eau Claire 8:44.59
7. Huffman, Riley SR-4 Wis.-Eau Claire 8:45.63
8. Overmyer, Isaac JR-3 Minnesota-Duluth 8:47.03
9. Foss, Easton JR-3 St. Scholastica 8:50.06
10. Zimmerman, Zach SR-4 Wis.-Stout 8:50.28
11. Blum, Trevor SR-4 Wis.-Stout 8:51.10
12. Jessen, Henry SR-4 Minnesota-Duluth 8:53.35
13. Smalley, Owen FR-1 Minnesota-Duluth 8:54.36
14. Zolondek, Nicolas SO-2 Wis.-Stout 8:56.73
15. Kuhlmann, Sam JR-3 Wis.-Eau Claire 8:59.23
16. Fifield, Mike SO-2 Wis.-Stout 9:00.37
17. Dolan, Connor FR-1 Wis.-Eau Claire 9:01.87
18. Ressler, Dan JR-3 Wis.-Stout 9:01.95
19. Koski, Jordan SR-4 Wis.-Superior 9:03.42
20. Anderson, Blake SR-4 Minnesota-Duluth 9:03.50
21. Couser, Chad SO-2 Wis.-Eau Claire 9:05.84
22. Kubat, Braydon FR-1 Minnesota-Duluth 9:05.87
23. Galley, Jace   Minnesota Running Club 9:10.63
24. Olson, Matthew FR-1 Wis.-Eau Claire 9:10.67
25. Zenk, Shamus   Minnesota Running Club 9:11.95
26. Hirsch, Harrison SO-2 Wis.-Superior 9:12.75
27. Kobilarcsik, Tyler JR-3 Wis.-Eau Claire 9:14.88
28. Redepenning, Harrison   Unattached 9:16.77
29. Phillips, Adam SO-2 Wis.-Eau Claire 9:17.72
30. Hill, Kendall SO-2 Minnesota-Duluth 9:20.04
31. Smith, Sam FR-1 Wis.-Superior 9:22.82
32. Carmichael, Ben JR-3 Wis.-Eau Claire 9:22.86
33. Mazurek, Zachary JR-3 Wis.-Superior 9:25.84
34. Peters, Daniel   Unattached 9:29.31
35. Malikowski, Jordan FR-1 Saint Mary's (Minn.) 9:37.99
36. Olsem, Isaiah FR-1 Saint Mary's (Minn.) 9:39.88
37. Egdorf, John FR-1 Wis.-Eau Claire 9:43.20
38. Lorimer, Alec   Minnesota Running Club 9:45.83
39. Moris, Tanner FR-1 Saint Mary's (Minn.) 9:50.63
40. Tweit, Benjamin FR-1 Bethany Lutheran 9:51.41
41. Gee, Travis FR-1 Wis.-Superior 9:57.52
42. Seeb, Henry SO-2 Wis.-Superior 9:57.65
43. Wagner, Ethan   Minnesota Running Club 10:10.02
  Treacy, Patrick JR-3 Wis.-Eau Claire DNF
  Lancour, Matt JR-3 Wis.-Stout DNF
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Olson, Matthew FR-1 Wis.-Eau Claire 9:10.67
2. Zenk, Shamus   Minnesota Running Club 9:11.95
3. Hirsch, Harrison SO-2 Wis.-Superior 9:12.75
4. Kobilarcsik, Tyler JR-3 Wis.-Eau Claire 9:14.88
5. Redepenning, Harrison   Unattached 9:16.77
6. Smith, Sam FR-1 Wis.-Superior 9:22.82
7. Carmichael, Ben JR-3 Wis.-Eau Claire 9:22.86
8. Mazurek, Zachary JR-3 Wis.-Superior 9:25.84
9. Peters, Daniel   Unattached 9:29.31
10. Malikowski, Jordan FR-1 Saint Mary's (Minn.) 9:37.99
11. Olsem, Isaiah FR-1 Saint Mary's (Minn.) 9:39.88
12. Egdorf, John FR-1 Wis.-Eau Claire 9:43.20
13. Lorimer, Alec   Minnesota Running Club 9:45.83
14. Moris, Tanner FR-1 Saint Mary's (Minn.) 9:50.63
15. Tweit, Benjamin FR-1 Bethany Lutheran 9:51.41
16. Gee, Travis FR-1 Wis.-Superior 9:57.52
17. Seeb, Henry SO-2 Wis.-Superior 9:57.65
18. Wagner, Ethan   Minnesota Running Club 10:10.02
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Zimmerman, Zach SR-4 Wis.-Stout 8:50.28
2. Blum, Trevor SR-4 Wis.-Stout 8:51.10
3. Smalley, Owen FR-1 Minnesota-Duluth 8:54.36
4. Zolondek, Nicolas SO-2 Wis.-Stout 8:56.73
5. Kuhlmann, Sam JR-3 Wis.-Eau Claire 8:59.23
6. Fifield, Mike SO-2 Wis.-Stout 9:00.37
7. Dolan, Connor FR-1 Wis.-Eau Claire 9:01.87
8. Ressler, Dan JR-3 Wis.-Stout 9:01.95
9. Couser, Chad SO-2 Wis.-Eau Claire 9:05.84
10. Kubat, Braydon FR-1 Minnesota-Duluth 9:05.87
11. Galley, Jace   Minnesota Running Club 9:10.63
12. Phillips, Adam SO-2 Wis.-Eau Claire 9:17.72
13. Hill, Kendall SO-2 Minnesota-Duluth 9:20.04
  Lancour, Matt JR-3 Wis.-Stout DNF
3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lau, Darin SR-4 Wis.-Eau Claire 8:23.17
2. Sedbrook, Cody SR-4 Minnesota-Duluth 8:30.88
3. Lahr, Luke JR-3 Minnesota-Duluth 8:38.58
4. Friedman, Mike JR-3 Wis.-Stout 8:40.48
5. O'Hare, Austin SR-4 Saint Mary's (Minn.) 8:43.45
6. Paucek, Brendon SR-4 Wis.-Eau Claire 8:44.59
7. Huffman, Riley SR-4 Wis.-Eau Claire 8:45.63
8. Overmyer, Isaac JR-3 Minnesota-Duluth 8:47.03
9. Foss, Easton JR-3 St. Scholastica 8:50.06
10. Jessen, Henry SR-4 Minnesota-Duluth 8:53.35
11. Koski, Jordan SR-4 Wis.-Superior 9:03.42
12. Anderson, Blake SR-4 Minnesota-Duluth 9:03.50
  Treacy, Patrick JR-3 Wis.-Eau Claire DNF