February 10, 2018
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Muntz, Heather FR-1 Dubuque 2:22.42
2. Larson, Karlee JR-3 Carroll 2:23.03
3. Serres, Allie JR-3 Loras 2:24.26
4. Ifft, Caitlyn SO-2 Wis.-Platteville 2:24.52
5. Schneider, Kayla SO-2 Wis.-Platteville 2:27.19
6. Bierman, Kaia SR-4 Luther 2:27.93
7. McQueeny, Molly SO-2 Carthage 2:28.81
8. Bray, Patrica JR-3 MSOE 2:29.11
9. Schwartz, Maddy SR-4 Carthage 2:29.60
10. Romagna, Jade JR-3 Dubuque 2:30.04
11. Ondande, Kemunto JR-3 Loras 2:30.82
12. Phillips, Terrina SO-2 Ripon 2:31.00
13. Walkner, Molly JR-3 Loras 2:31.17
14. Ramsey, Kirstie FR-1 Wis.-Platteville 2:31.30
15. Weide, Hannah JR-3 Wisconsin Lutheran 2:32.60
16. Schaefers , Taylor JR-3 Loras 2:32.97
17. Pelkey, Melissa JR-3 Beloit 2:33.48
18. Arndt, Carolyn JR-3 Concordia (Wis.) 2:33.55
19. Reese, Megan JR-3 Carroll 2:33.94
20. Modrow, Christa FR-1 Carroll 2:35.20
21. Heiss, Siobhan JR-3 Wisconsin Lutheran 2:35.46
22. Shevey, Kaylyn FR-1 Wisconsin Lutheran 2:36.30
23. Wille, Kate FR-1 Carthage 2:38.21
24. Knivsland, Ilsa SO-2 Luther 2:39.01
25. Syverson, Nicole JR-3 Trinity Christian 2:39.87
26. Berlet, Jenna FR-1 Carroll 2:39.96
27. Hoekman, Brittany JR-3 Trinity Christian 2:40.91
28. Heller, Becca SO-2 Wisconsin Lutheran 2:41.66
29. Miner, Johnelle SO-2 Carthage 2:41.77
30. Hansen, Peyton FR-1 Carthage 2:42.06
31. Mallary, Lexie JR-3 Carthage 2:42.29
32. Malchow, Brooke FR-1 Wisconsin Lutheran 2:42.53
33. Schumacher, Kendra FR-1 Wisconsin Lutheran 2:42.77
34. Rangel, Annie FR-1 Trinity Christian 2:42.97
35. Kloster, Brianna SO-2 Carthage 2:43.70
36. Jacobi, Corrie SO-2 Trinity Christian 2:45.31
37. Mertens, Amanda FR-1 Luther 2:45.33
38. Thilges, Kayla SR-4 MSOE 2:46.53
39. Conover, Indi JR-3 Carthage 2:46.64
40. Palmer, Anna FR-1 Concordia (Wis.) 2:50.25
41. Leonard, Jennifer FR-1 MSOE 2:51.45
42. Dahlstrom, Shea FR-1 Hawkeye CC 2:51.51
43. Rodning, Kieran FR-1 Beloit 2:55.15
44. Maruga, Alexandra FR-1 MSOE 2:56.00
45. Fischer, Sierra SO-2 Carroll 2:56.51
46. Schirmacher, Jillian FR-1 Carthage 2:58.51
47. Hebel, Nicole FR-1 Beloit 3:04.12
48. Geoghegan, Riley SO-2 Carthage 3:07.62
49. Wagner, Elina FR-1 Rockford 3:09.54
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Muntz, Heather FR-1 Dubuque 2:22.42
2. Larson, Karlee JR-3 Carroll 2:23.03
3. Serres, Allie JR-3 Loras 2:24.26
4. Ifft, Caitlyn SO-2 Wis.-Platteville 2:24.52
5. Schneider, Kayla SO-2 Wis.-Platteville 2:27.19
6. Bierman, Kaia SR-4 Luther 2:27.93
7. Pelkey, Melissa JR-3 Beloit 2:33.48
8. Arndt, Carolyn JR-3 Concordia (Wis.) 2:33.55
9. Reese, Megan JR-3 Carroll 2:33.94
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McQueeny, Molly SO-2 Carthage 2:28.81
2. Bray, Patrica JR-3 MSOE 2:29.11
3. Schwartz, Maddy SR-4 Carthage 2:29.60
4. Romagna, Jade JR-3 Dubuque 2:30.04
5. Phillips, Terrina SO-2 Ripon 2:31.00
6. Ramsey, Kirstie FR-1 Wis.-Platteville 2:31.30
7. Weide, Hannah JR-3 Wisconsin Lutheran 2:32.60
8. Heiss, Siobhan JR-3 Wisconsin Lutheran 2:35.46
9. Shevey, Kaylyn FR-1 Wisconsin Lutheran 2:36.30
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ondande, Kemunto JR-3 Loras 2:30.82
2. Walkner, Molly JR-3 Loras 2:31.17
3. Schaefers , Taylor JR-3 Loras 2:32.97
4. Modrow, Christa FR-1 Carroll 2:35.20
5. Knivsland, Ilsa SO-2 Luther 2:39.01
6. Heller, Becca SO-2 Wisconsin Lutheran 2:41.66
7. Miner, Johnelle SO-2 Carthage 2:41.77
8. Schumacher, Kendra FR-1 Wisconsin Lutheran 2:42.77
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wille, Kate FR-1 Carthage 2:38.21
2. Syverson, Nicole JR-3 Trinity Christian 2:39.87
3. Berlet, Jenna FR-1 Carroll 2:39.96
4. Hoekman, Brittany JR-3 Trinity Christian 2:40.91
5. Hansen, Peyton FR-1 Carthage 2:42.06
6. Mallary, Lexie JR-3 Carthage 2:42.29
7. Rangel, Annie FR-1 Trinity Christian 2:42.97
8. Jacobi, Corrie SO-2 Trinity Christian 2:45.31
9. Thilges, Kayla SR-4 MSOE 2:46.53
10. Leonard, Jennifer FR-1 MSOE 2:51.45
11. Maruga, Alexandra FR-1 MSOE 2:56.00
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Malchow, Brooke FR-1 Wisconsin Lutheran 2:42.53
2. Kloster, Brianna SO-2 Carthage 2:43.70
3. Mertens, Amanda FR-1 Luther 2:45.33
4. Conover, Indi JR-3 Carthage 2:46.64
5. Palmer, Anna FR-1 Concordia (Wis.) 2:50.25
6. Dahlstrom, Shea FR-1 Hawkeye CC 2:51.51
7. Rodning, Kieran FR-1 Beloit 2:55.15
8. Fischer, Sierra SO-2 Carroll 2:56.51
9. Schirmacher, Jillian FR-1 Carthage 2:58.51
10. Hebel, Nicole FR-1 Beloit 3:04.12
11. Geoghegan, Riley SO-2 Carthage 3:07.62
12. Wagner, Elina FR-1 Rockford 3:09.54