February 10, 2018
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mikel, Patrick SO-2 Loras 22.45
2. Thomas, Kyle FR-1 Dubuque 22.48
3. Scott, Shamari SO-2 Loras 23.02
4. Spranger, Samual SO-2 Concordia (Wis.) 23.07
5. Roy, Jacob SR-4 Concordia (Wis.) 23.13
6. Beard, Kenneth FR-1 Hawkeye CC 23.15
7. Castillo, Fernando FR-1 Beloit 23.54
8. Hasselbrook, Silas SR-4 Concordia (Wis.) 23.58
9. Fuhrmann, Andrew FR-1 Ripon 23.59
10. Rupke, Connor FR-1 Wis.-Platteville 23.65
11. Gray, Clayton SR-4 Dubuque 23.67
12. Smith, Paxton JR-3 Viterbo 23.71
13. Neuaone, Elisjsha FR-1 Concordia (Wis.) 23.76
14. Uscila, Alec   Greater Milwaukee TC 23.77
15. Gutierrez, Jose JR-3 Beloit 23.77
16. Kayle, Quade JR-3 Carthage 23.80
17. Ahrens , Tyrece FR-1 Rockford 23.86
18. Beaton , Jacob SO-2 Loras 23.89
19. Gargano, Chris SO-2 Carthage 23.91
20. Gore, Cole SO-2 Wis.-Platteville 24.00
21. Gilbert, David FR-1 Carroll 24.03
22. Barrio, Jose SO-2 North Park 24.05
23. Thayer, Alex JR-3 Wis.-Platteville 24.08
24. Tapp, Maxwell JR-3 Luther 24.16
25. Sanderfoot, Brant FR-1 Carroll 24.19
26. Campos, Jesus FR-1 Rockford 24.29
27. DeBonis, Jacob JR-3 Wis.-Platteville 24.31
28. Savage, Maurice FR-1 Viterbo 24.34
29. Fritz, Carter SO-2 Luther 24.35
30. Groos, Tyus SR-4 Concordia (Wis.) 24.40
31. Komro, Sean FR-1 Wis.-Platteville 24.45
32. Rice, Jacob FR-1 Wis.-Platteville 24.59
33. Bell, Connor FR-1 Carthage 24.64
34. Holy, Brandon JR-3 Carthage 24.83
35. Henri, Aaron SO-2 Carthage 24.88
36. Elliott, Brandon SR-4 Carthage 24.89
37. Wooden, Brandon SO-2 Concordia (Wis.) 24.94
38. Werkheiser, Joe JR-3 Rockford 24.94
39. Jordan, Jeremiah FR-1 Hawkeye CC 24.94
40. Manternach, Chad SO-2 Dubuque 24.98
41. Hasselbrook, Athanasius JR-3 Concordia (Wis.) 24.99
42. Kade, Barcus FR-1 Hawkeye CC 25.09
43. Jaeger, Dennis SO-2 Ripon 25.27
44. Diaz, Eduardo FR-1 MSOE 25.56
45. Guisse, Alassane FR-1 Carthage 25.58
46. Smith, Tyree JR-3 Beloit 26.00
47. Dziekan, Colter SR-4 Concordia (Wis.) 26.29
48. Heiselmann, Austin SO-2 Ripon 26.32
49. Spencer, Steffert JR-3 Luther 26.36
50. Vogt, Greg JR-3 Wis.-Platteville 26.62
51. Tichy, Zachary FR-1 Hawkeye CC 26.64
52. Ajayi, Sam FR-1 MSOE 26.91
53. Trajkovski, Marshall Senior Unattached 26.93
54. Ortiz, Sam FR-1 Carthage 28.76
55. Delgado, Ricardo JR-3 North Park 31.23
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mikel, Patrick SO-2 Loras 22.45
2. Thomas, Kyle FR-1 Dubuque 22.48
3. Spranger, Samual SO-2 Concordia (Wis.) 23.07
4. Beard, Kenneth FR-1 Hawkeye CC 23.15
5. Fuhrmann, Andrew FR-1 Ripon 23.59
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Scott, Shamari SO-2 Loras 23.02
2. Roy, Jacob SR-4 Concordia (Wis.) 23.13
3. Gray, Clayton SR-4 Dubuque 23.67
4. Gutierrez, Jose JR-3 Beloit 23.77
5. Tapp, Maxwell JR-3 Luther 24.16
6. Fritz, Carter SO-2 Luther 24.35
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Castillo, Fernando FR-1 Beloit 23.54
2. Rupke, Connor FR-1 Wis.-Platteville 23.65
3. Smith, Paxton JR-3 Viterbo 23.71
4. Gargano, Chris SO-2 Carthage 23.91
5. Barrio, Jose SO-2 North Park 24.05
6. Werkheiser, Joe JR-3 Rockford 24.94
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hasselbrook, Silas SR-4 Concordia (Wis.) 23.58
2. Neuaone, Elisjsha FR-1 Concordia (Wis.) 23.76
3. Kayle, Quade JR-3 Carthage 23.80
4. Thayer, Alex JR-3 Wis.-Platteville 24.08
5. Savage, Maurice FR-1 Viterbo 24.34
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Beaton , Jacob SO-2 Loras 23.89
2. Sanderfoot, Brant FR-1 Carroll 24.19
3. DeBonis, Jacob JR-3 Wis.-Platteville 24.31
4. Komro, Sean FR-1 Wis.-Platteville 24.45
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Uscila, Alec   Greater Milwaukee TC 23.77
2. Ahrens , Tyrece FR-1 Rockford 23.86
3. Gore, Cole SO-2 Wis.-Platteville 24.00
4. Rice, Jacob FR-1 Wis.-Platteville 24.59
5. Elliott, Brandon SR-4 Carthage 24.89
6. Spencer, Steffert JR-3 Luther 26.36
200 Meters Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gilbert, David FR-1 Carroll 24.03
2. Campos, Jesus FR-1 Rockford 24.29
3. Holy, Brandon JR-3 Carthage 24.83
4. Jordan, Jeremiah FR-1 Hawkeye CC 24.94
5. Manternach, Chad SO-2 Dubuque 24.98
6. Kade, Barcus FR-1 Hawkeye CC 25.09
200 Meters Section 8
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Groos, Tyus SR-4 Concordia (Wis.) 24.40
2. Bell, Connor FR-1 Carthage 24.64
3. Henri, Aaron SO-2 Carthage 24.88
4. Wooden, Brandon SO-2 Concordia (Wis.) 24.94
5. Diaz, Eduardo FR-1 MSOE 25.56
6. Trajkovski, Marshall Senior Unattached 26.93
200 Meters Section 9
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hasselbrook, Athanasius JR-3 Concordia (Wis.) 24.99
2. Jaeger, Dennis SO-2 Ripon 25.27
3. Guisse, Alassane FR-1 Carthage 25.58
4. Smith, Tyree JR-3 Beloit 26.00
5. Dziekan, Colter SR-4 Concordia (Wis.) 26.29
6. Heiselmann, Austin SO-2 Ripon 26.32
200 Meters Section 10
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Vogt, Greg JR-3 Wis.-Platteville 26.62
2. Tichy, Zachary FR-1 Hawkeye CC 26.64
3. Ajayi, Sam FR-1 MSOE 26.91
4. Ortiz, Sam FR-1 Carthage 28.76
5. Delgado, Ricardo JR-3 North Park 31.23