February 10, 2018
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rivers, Brian Senior UNAT-Wis.-Platteville 15:27.30
2. Arkes, Dan JR-3 Beloit 15:36.08
3. Fish, David SR-4 Carthage 15:39.60
4. Clark, Alex SO-2 Wis.-Platteville 15:48.23
5. Engberg, Logan JR-3 Carthage 15:49.12
6. Steinhoff, Logan SR-4 Wis.-Platteville 15:51.54
7. Ahmed, Suneed JR-3 Carthage 15:58.73
8. Kauder, Preston JR-3 Loras 16:00.51
9. Schuetz, Isaac SR-4 Wis.-Platteville 16:00.92
10. Klokow, Zach JR-3 Wis.-Platteville 16:06.70
11. Munson, Grant FR-1 Wis.-Platteville 16:08.82
12. Smith, Matthew SR-4 Wis.-Platteville 16:11.32
13. Stoppelman, John SR-4 Loras 16:13.70
14. Bath, Nick SO-2 MSOE 16:18.03
15. Havens, Tyler SO-2 Loras 16:21.72
16. Muffler, Mitchell SR-4 Wis.-Platteville 16:25.35
17. Wright, Steven FR-1 Carthage 16:25.37
18. Schultz, Joey FR-1 Loras 16:28.05
19. Myers, Malcolm FR-1 Hawkeye CC 16:28.27
20. Olenek, Thomas FR-1 Carthage 16:32.00
21. Hein, Nick FR-1 Wis.-Platteville 16:36.52
22. Minda, Zac SO-2 Carthage 16:38.02
23. Bronner, Daniel FR-1 Wisconsin Lutheran 16:45.19
24. Herbrand, Kyle JR-3 Wis.-Platteville 16:45.44
25. Johnson, Devin SO-2 Wis.-Platteville 16:46.41
26. Schwartz, Zakry SO-2 Carthage 16:46.55
27. Krahn, Chris FR-1 Wisconsin Lutheran 16:58.60
28. Edwards, Thomas SO-2 Carthage 16:58.90
29. Murphy, Ryan SO-2 Loras 17:00.61
30. Maty, Brian FR-1 Loras 17:10.91
31. Tomich, Trevor SO-2 Carthage 17:12.88
32. Tiegen, Ryan SO-2 Concordia (Wis.) 17:28.15
33. Lloyd, Forrest SR-4 Beloit 17:38.36
34. Sisson, Noah SO-2 Beloit 17:55.26
35. Cervantes, Michael JR-3 Loras 17:56.13
36. Dunn, Chandler FR-1 Hawkeye CC 17:58.11
37. Villacorta, Justin FR-1 Carroll 18:17.59
38. Baier, Kevin JR-3 Carroll 18:18.67
39. Tower, Jr., John FR-1 Beloit 18:57.32
  Heneghan, Andrew JR-3 Carthage DNF
  Kish, Jarek SO-2 Ripon DNF
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rivers, Brian Senior UNAT-Wis.-Platteville 15:27.30
2. Arkes, Dan JR-3 Beloit 15:36.08
3. Fish, David SR-4 Carthage 15:39.60
4. Clark, Alex SO-2 Wis.-Platteville 15:48.23
5. Engberg, Logan JR-3 Carthage 15:49.12
6. Steinhoff, Logan SR-4 Wis.-Platteville 15:51.54
7. Ahmed, Suneed JR-3 Carthage 15:58.73
8. Kauder, Preston JR-3 Loras 16:00.51
9. Schuetz, Isaac SR-4 Wis.-Platteville 16:00.92
10. Klokow, Zach JR-3 Wis.-Platteville 16:06.70
11. Smith, Matthew SR-4 Wis.-Platteville 16:11.32
12. Stoppelman, John SR-4 Loras 16:13.70
13. Muffler, Mitchell SR-4 Wis.-Platteville 16:25.35
14. Wright, Steven FR-1 Carthage 16:25.37
15. Myers, Malcolm FR-1 Hawkeye CC 16:28.27
16. Olenek, Thomas FR-1 Carthage 16:32.00
17. Herbrand, Kyle JR-3 Wis.-Platteville 16:45.44
18. Schwartz, Zakry SO-2 Carthage 16:46.55
  Heneghan, Andrew JR-3 Carthage DNF
  Kish, Jarek SO-2 Ripon DNF
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Munson, Grant FR-1 Wis.-Platteville 16:08.82
2. Bath, Nick SO-2 MSOE 16:18.03
3. Havens, Tyler SO-2 Loras 16:21.72
4. Schultz, Joey FR-1 Loras 16:28.05
5. Hein, Nick FR-1 Wis.-Platteville 16:36.52
6. Minda, Zac SO-2 Carthage 16:38.02
7. Bronner, Daniel FR-1 Wisconsin Lutheran 16:45.19
8. Johnson, Devin SO-2 Wis.-Platteville 16:46.41
9. Krahn, Chris FR-1 Wisconsin Lutheran 16:58.60
10. Edwards, Thomas SO-2 Carthage 16:58.90
11. Murphy, Ryan SO-2 Loras 17:00.61
12. Maty, Brian FR-1 Loras 17:10.91
13. Tomich, Trevor SO-2 Carthage 17:12.88
14. Tiegen, Ryan SO-2 Concordia (Wis.) 17:28.15
15. Lloyd, Forrest SR-4 Beloit 17:38.36
16. Sisson, Noah SO-2 Beloit 17:55.26
17. Cervantes, Michael JR-3 Loras 17:56.13
18. Dunn, Chandler FR-1 Hawkeye CC 17:58.11
19. Villacorta, Justin FR-1 Carroll 18:17.59
20. Baier, Kevin JR-3 Carroll 18:18.67
21. Tower, Jr., John FR-1 Beloit 18:57.32