February 10, 2018
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Noland, Gabrielle SO-2 Loras 7.91
2. Bartz, Briana SO-2 Ripon 8.03
3. McIntyre, Inga   A Running Start TC 8.08
4. Stuhr, Chenoa JR-3 Wis.-Platteville 8.11
5. Ramsey, Lena FR-1 Beloit 8.13
6. Ciezadlo, Cailey FR-1 Carthage 8.20
7. Hildebrandt, Tierra SO-2 Dubuque 8.48

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Noland, Gabrielle SO-2 Loras 7.85
2. Bartz, Briana SO-2 Ripon 8.06
3. McIntyre, Inga   A Running Start TC 8.06
4. Alt, Alexis SO-2 Loras 8.15
5. Ramsey, Lena FR-1 Beloit 8.10
6. Ciezadlo, Cailey FR-1 Carthage 8.16
7. Stuhr, Chenoa JR-3 Wis.-Platteville 8.24
8. Hildebrandt, Tierra SO-2 Dubuque 8.25
9. Kotarak, Jerica JR-3 MSOE 8.29
10. Laun-Smith, Eva FR-1 Beloit 8.32
11. Orr, Gwen FR-1 Wis.-Platteville 8.33
12. Crawford, Aminah FR-1 Beloit 8.36
13. Taylor, Janelle SO-2 Carthage 8.38
14. Beach, Sydney SO-2 Loras 8.39
15. McIntyre, Kayla SO-2 Dubuque 8.40
16. Bean, Antgetina JR-3 Wis.-Platteville 8.43
17. Dade, Genesis JR-3 Beloit 8.44
18. Bilskie, Jessica SR-4 MSOE 8.44
19. Motton, Destiny FR-1 Carthage 8.45
20. Kilburg, Rachel SR-4 Loras 8.46
21. Aumueller, Rachel SO-2 Wis.-Platteville 8.46
22. Heinzen, Aleeshah JR-3 Beloit 8.48
23. Sprinkman, Megan FR-1 Concordia (Wis.) 8.53
24. Echevarria, Desarae SR-4 MSOE 8.55
25. Buechner, Jamie SR-4 Rockford 8.56
26. Loomis, Kate JR-3 Carroll 8.59
27. Yamazaki, Moi SR-4 Beloit 8.62
28. Klein, Laura SO-2 Dubuque 8.63
29. Happold, McKenna SO-2 Carroll 8.69
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Noland, Gabrielle SO-2 Loras 7.85
2. Ramsey, Lena FR-1 Beloit 8.10
3. Kotarak, Jerica JR-3 MSOE 8.29
4. Orr, Gwen FR-1 Wis.-Platteville 8.33
5. Bean, Antgetina JR-3 Wis.-Platteville 8.43
6. Sprinkman, Megan FR-1 Concordia (Wis.) 8.53
7. Loomis, Kate JR-3 Carroll 8.59
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bartz, Briana SO-2 Ripon 8.06
2. Hildebrandt, Tierra SO-2 Dubuque 8.25
3. Taylor, Janelle SO-2 Carthage 8.38
4. Dade, Genesis JR-3 Beloit 8.44
5. Motton, Destiny FR-1 Carthage 8.45
6. Heinzen, Aleeshah JR-3 Beloit 8.48
7. Echevarria, Desarae SR-4 MSOE 8.55
8. Happold, McKenna SO-2 Carroll 8.69
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. McIntyre, Inga   A Running Start TC 8.06
2. Stuhr, Chenoa JR-3 Wis.-Platteville 8.24
3. Beach, Sydney SO-2 Loras 8.39
4. McIntyre, Kayla SO-2 Dubuque 8.40
5. Bilskie, Jessica SR-4 MSOE 8.44
6. Aumueller, Rachel SO-2 Wis.-Platteville 8.46
7. Klein, Laura SO-2 Dubuque 8.63
60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Alt, Alexis SO-2 Loras 8.15
2. Ciezadlo, Cailey FR-1 Carthage 8.16
3. Laun-Smith, Eva FR-1 Beloit 8.32
4. Crawford, Aminah FR-1 Beloit 8.36
5. Kilburg, Rachel SR-4 Loras 8.46
6. Buechner, Jamie SR-4 Rockford 8.56
7. Yamazaki, Moi SR-4 Beloit 8.62