January 26-27, 2018
|
SPIRE Institute Indoor Track & Field Facility - Geneva, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: ODAC OAC ECAC DIII

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Polatas, Sara   Unattached 17:37.93
2. Reigle, Hilary JR-3 Mount Union 17:53.77
3. Coy, Brianna SO-2 Walsh 17:53.93
4. Campbell, Hannah SR-4 Malone 17:55.07
5. Libruk, Laura SR-4 Buffalo 17:55.95
6. Johnson, Chelsea SR-4 Walsh 18:08.90
7. Baumann, Ashlie JR-3 Ohio Northern 18:11.99
8. Reeves, Tori SR-4 Walsh 18:18.25
9. Roth, Laura SO-2 Saint Francis University 18:19.00
10. Sponaugle, Hannah FR-1 Toledo 18:33.72
11. Vance, Katie SR-4 Mount Union 18:39.63
12. Balfour, Kayla SR-4 Walsh 18:43.40
13. Havranek, Anna SR-4 Shawnee State 18:45.17
14. Dembowski, Morgan FR-1 Toledo 18:49.88
15. Kiley, Erin SR-4 John Carroll 18:50.02
16. Barich, Rachel SO-2 Buffalo 18:56.19
17. Morrell, Katelynn SR-4 Westminster (Pa.) 18:57.14
18. Reigle, Hannah JR-3 Mount Union 19:01.71
19. Rinaldi, Nicole SR-4 Mount Union 19:19.14
20. Rohlf, Kara JR-3 Point Park 19:22.84
21. Gornik, Lauren SR-4 John Carroll 19:24.33
22. Turrentine, Aly SO-2 Ohio Christian 19:40.28
23. Henley, Gina SR-4 Lake Erie 19:42.15
24. Martin, Maria SO-2 Malone 19:53.42
25. Sears, Molly FR-1 Grove City 19:54.53
26. Spencer, Kate SR-4 Shawnee State 20:02.27
27. McGhee, Kayla JR-3 Shenandoah 20:09.22
28. Spencer, Mallory FR-1 Shawnee State 20:18.07
29. Beisel, Catherine JR-3 Lake Erie 20:22.30
30. Worley, Rebecca SO-2 PSU-Behrend 20:28.51
31. Bauman, Margaret JR-3 Grove City 20:29.22
32. Curren, Maria JR-3 Ursuline (Ohio) 20:36.54
33. Majczyk, Gina JR-3 John Carroll 20:47.45
34. Hollenbaugh, Allison SO-2 Grove City 20:59.13
35. Vanhoy, Sydney SO-2 Malone 21:23.43
36. Beauregard, Sage JR-3 Lake Erie 21:27.22
37. Murray, Lacey SR-4 Grove City 21:58.86
38. Bentz, Emma FR-1 Grove City 23:46.78
39. DeGruchy, Ellie FR-1 Grove City 25:50.31
  Reyda, Lauren JR-3 Buffalo DNF
  Camerlo, Morgan Sophomore Unattached DNF
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Polatas, Sara   Unattached 17:37.93
2. Reigle, Hilary JR-3 Mount Union 17:53.77
3. Coy, Brianna SO-2 Walsh 17:53.93
4. Campbell, Hannah SR-4 Malone 17:55.07
5. Libruk, Laura SR-4 Buffalo 17:55.95
6. Johnson, Chelsea SR-4 Walsh 18:08.90
7. Baumann, Ashlie JR-3 Ohio Northern 18:11.99
8. Reeves, Tori SR-4 Walsh 18:18.25
9. Roth, Laura SO-2 Saint Francis University 18:19.00
10. Sponaugle, Hannah FR-1 Toledo 18:33.72
11. Vance, Katie SR-4 Mount Union 18:39.63
12. Balfour, Kayla SR-4 Walsh 18:43.40
13. Havranek, Anna SR-4 Shawnee State 18:45.17
14. Dembowski, Morgan FR-1 Toledo 18:49.88
15. Barich, Rachel SO-2 Buffalo 18:56.19
16. Reigle, Hannah JR-3 Mount Union 19:01.71
17. Rinaldi, Nicole SR-4 Mount Union 19:19.14
18. Turrentine, Aly SO-2 Ohio Christian 19:40.28
  Reyda, Lauren JR-3 Buffalo DNF
  Camerlo, Morgan Sophomore Unattached DNF
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kiley, Erin SR-4 John Carroll 18:50.02
2. Morrell, Katelynn SR-4 Westminster (Pa.) 18:57.14
3. Rohlf, Kara JR-3 Point Park 19:22.84
4. Gornik, Lauren SR-4 John Carroll 19:24.33
5. Henley, Gina SR-4 Lake Erie 19:42.15
6. Martin, Maria SO-2 Malone 19:53.42
7. Sears, Molly FR-1 Grove City 19:54.53
8. Spencer, Kate SR-4 Shawnee State 20:02.27
9. McGhee, Kayla JR-3 Shenandoah 20:09.22
10. Spencer, Mallory FR-1 Shawnee State 20:18.07
11. Beisel, Catherine JR-3 Lake Erie 20:22.30
12. Worley, Rebecca SO-2 PSU-Behrend 20:28.51
13. Bauman, Margaret JR-3 Grove City 20:29.22
14. Curren, Maria JR-3 Ursuline (Ohio) 20:36.54
15. Majczyk, Gina JR-3 John Carroll 20:47.45
16. Hollenbaugh, Allison SO-2 Grove City 20:59.13
17. Vanhoy, Sydney SO-2 Malone 21:23.43
18. Beauregard, Sage JR-3 Lake Erie 21:27.22
19. Murray, Lacey SR-4 Grove City 21:58.86
20. Bentz, Emma FR-1 Grove City 23:46.78
21. DeGruchy, Ellie FR-1 Grove City 25:50.31