January 26-27, 2018
|
SPIRE Institute Indoor Track & Field Facility - Geneva, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAC ODAC OAC PSAC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hill, Summer SR-4 California (Pa.) 2:14.40
2. Nowak, Emily Senior McMaster 2:14.43
3. Gil-Soriano, Eugenia JR-3 Robert Morris 2:19.00
4. Ewing, Avery JR-3 Ohio Northern 2:19.07
5. Edwards, Chelsea JR-3 Ursuline (Ohio) 2:19.82
6. Gravina, Maxine Senior UNAT-McMaster 2:21.68
7. Smith, Morgan SO-2 Ohio Wesleyan 2:21.73
8. Reinbold, Jaclyn JR-3 California (Pa.) 2:22.77
9. Radisavljevic, Nina JR-3 Robert Morris 2:22.96
10. Roberts, Kayla FR-1 Point Park 2:23.79
11. Lucarelli, Roma SO-2 Toledo 2:24.17
12. Jones, Jessica SO-2 Indiana (Pa.) 2:24.27
13. Rothenbroker, Meghan Junior McMaster 2:25.25
14. Wright, Madison FR-1 Saint Francis University 2:25.91
15. Schwartz, Amanda SO-2 Ursuline (Ohio) 2:26.30
16. Richardson, Tara FR-1 Robert Morris 2:27.07
17. Sargent, Courtney JR-3 PSU-Behrend 2:27.87
18. Boyd, Alyssa FR-1 Point Park 2:28.21
19. Caljean, Alexandria SO-2 Shenandoah 2:28.61
20. Vilasuso, Zoey SR-4 West Virginia Wesleyan 2:28.69
21. Beuck, Toni JR-3 Mount Union 2:29.63
22. Trebella, Makayla FR-1 Ohio Wesleyan 2:30.13
23. Gardner, Martha FR-1 Robert Morris 2:30.16
24. Schutt, Emily FR-1 Mount Union 2:31.56
25. Donahoe, Eliazabeth JR-3 Grove City 2:31.91
26. Crane, Rachel SR-4 Robert Morris 2:32.11
27. Skledar, Carolyn SO-2 Malone 2:32.63
28. Almasy, Ashlynn FR-1 Malone 2:33.35
29. Mann, Sarah SR-4 Shenandoah 2:33.58
30. McKivergan, Madison SO-2 Grove City 2:34.03
31. Blasiole, Maria FR-1 Malone 2:34.15
32. McConkey, Tess FR-1 Mount Union 2:34.85
33. VanHoy, Hailey SR-4 Lake Erie 2:35.01
34. Beaufils, Tatiana FR-1 California (Pa.) 2:35.29
35. Rupe, Brenna SO-2 Grove City 2:35.32
36. Glaub, Leanne JR-3 Carlow 2:35.54
37. Gimigliano, Morgan Junior Unattached 2:35.76
38. Milroy, Aubrey SO-2 Geneva 2:36.19
39. Risley, Dana SO-2 Malone 2:36.73
40. Mack, Delia SO-2 Shenandoah 2:36.99
41. Gardner, Lauren FR-1 Marietta 2:37.34
42. Simmons, Jennifer SO-2 Geneva 2:38.12
43. Miller, Hailey SO-2 Charleston (W.V.) 2:38.21
44. Kruse, Emily SO-2 Grove City 2:40.78
45. Lenosky, Lexi FR-1 Indiana (Pa.) 2:43.21
46. Hamilton, Erian SO-2 Notre Dame (Ohio) 2:44.19
47. Butts, Kaitlyn FR-1 Grove City 2:44.29
48. Timas, Elizabeth SR-4 Bethany (W.V.) 2:46.69
49. Duke, Emily SO-2 Bethany (W.V.) 2:46.82
50. Greene, Brittani FR-1 West Virginia Wesleyan 2:47.83
51. Smith, Alexia FR-1 Point Park 2:48.07
52. Beck, Hannah   Pitt Club XC 2:49.20
53. Fitzgerald, Allison FR-1 Indiana (Pa.) 2:54.85
54. Jackson, Courtney JR-3 Central State 3:03.07
55. Maniet, Brittany SR-4 Point Park 3:14.20
  Przybylinski, Brooke   Penn State T&F Club DQ
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hill, Summer SR-4 California (Pa.) 2:14.40
2. Nowak, Emily Senior McMaster 2:14.43
3. Gil-Soriano, Eugenia JR-3 Robert Morris 2:19.00
4. Ewing, Avery JR-3 Ohio Northern 2:19.07
5. Edwards, Chelsea JR-3 Ursuline (Ohio) 2:19.82
6. Smith, Morgan SO-2 Ohio Wesleyan 2:21.73
7. Reinbold, Jaclyn JR-3 California (Pa.) 2:22.77
8. Crane, Rachel SR-4 Robert Morris 2:32.11
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gravina, Maxine Senior UNAT-McMaster 2:21.68
2. Radisavljevic, Nina JR-3 Robert Morris 2:22.96
3. Roberts, Kayla FR-1 Point Park 2:23.79
4. Jones, Jessica SO-2 Indiana (Pa.) 2:24.27
5. Rothenbroker, Meghan Junior McMaster 2:25.25
6. Schwartz, Amanda SO-2 Ursuline (Ohio) 2:26.30
7. Boyd, Alyssa FR-1 Point Park 2:28.21
8. Gardner, Martha FR-1 Robert Morris 2:30.16
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lucarelli, Roma SO-2 Toledo 2:24.17
2. Wright, Madison FR-1 Saint Francis University 2:25.91
3. Richardson, Tara FR-1 Robert Morris 2:27.07
4. Beuck, Toni JR-3 Mount Union 2:29.63
5. Trebella, Makayla FR-1 Ohio Wesleyan 2:30.13
6. Donahoe, Eliazabeth JR-3 Grove City 2:31.91
7. VanHoy, Hailey SR-4 Lake Erie 2:35.01
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sargent, Courtney JR-3 PSU-Behrend 2:27.87
2. Caljean, Alexandria SO-2 Shenandoah 2:28.61
3. Vilasuso, Zoey SR-4 West Virginia Wesleyan 2:28.69
4. Schutt, Emily FR-1 Mount Union 2:31.56
5. Mann, Sarah SR-4 Shenandoah 2:33.58
6. McConkey, Tess FR-1 Mount Union 2:34.85
7. Gimigliano, Morgan Junior Unattached 2:35.76
8. Hamilton, Erian SO-2 Notre Dame (Ohio) 2:44.19
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Skledar, Carolyn SO-2 Malone 2:32.63
2. Almasy, Ashlynn FR-1 Malone 2:33.35
3. McKivergan, Madison SO-2 Grove City 2:34.03
4. Rupe, Brenna SO-2 Grove City 2:35.32
5. Gardner, Lauren FR-1 Marietta 2:37.34
6. Simmons, Jennifer SO-2 Geneva 2:38.12
7. Kruse, Emily SO-2 Grove City 2:40.78
8. Fitzgerald, Allison FR-1 Indiana (Pa.) 2:54.85
800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Blasiole, Maria FR-1 Malone 2:34.15
2. Glaub, Leanne JR-3 Carlow 2:35.54
3. Milroy, Aubrey SO-2 Geneva 2:36.19
4. Risley, Dana SO-2 Malone 2:36.73
5. Mack, Delia SO-2 Shenandoah 2:36.99
6. Lenosky, Lexi FR-1 Indiana (Pa.) 2:43.21
7. Greene, Brittani FR-1 West Virginia Wesleyan 2:47.83
  Przybylinski, Brooke   Penn State T&F Club DQ
800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Beaufils, Tatiana FR-1 California (Pa.) 2:35.29
2. Miller, Hailey SO-2 Charleston (W.V.) 2:38.21
3. Butts, Kaitlyn FR-1 Grove City 2:44.29
4. Timas, Elizabeth SR-4 Bethany (W.V.) 2:46.69
5. Duke, Emily SO-2 Bethany (W.V.) 2:46.82
6. Smith, Alexia FR-1 Point Park 2:48.07
7. Beck, Hannah   Pitt Club XC 2:49.20
8. Jackson, Courtney JR-3 Central State 3:03.07
9. Maniet, Brittany SR-4 Point Park 3:14.20