February 10, 2018
|
DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: HCAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Alcorn, Evan JR-3 Lindenwood-Belleville 1:58.55 10
2. Griffith, Ben SO-2 Rhodes 2:00.22 8
3. McGee, Kelly SR-4 Rhodes 2:01.79 6
4. Papachristos, Nate FR-1 Earlham 2:01.98 5
5. Tiemann, Jacob SO-2 Rhodes 2:02.09 4
6. Munoz-Lechuga, Fabian SR-4 Lindenwood-Belleville 2:02.24 3
7. Spencer, Dallas SO-2 Rose-Hulman 2:02.28 2
8. Green, Connor FR-1 Spalding 2:02.85 1
9. Ferguson, Josh SO-2 Lindenwood-Belleville 2:03.06 -
10. Martin, Cole SO-2 DePauw 2:03.19 -
11. Price, Brandon SR-4 Spalding 2:03.45 -
12. Nordquist, Neil FR-1 Rose-Hulman 2:04.48 -
13. Heckenlively, Noah FR-1 Rose-Hulman 2:05.75 -
14. Wells, Collin SO-2 Centre 2:05.97 -
15. Shriner, Ian FR-1 Earlham 2:06.77 -
16. Deiser, Joe FR-1 Wabash 2:07.60 -
17. Gallagher, Justin SR-4 Spalding 2:07.91 -
18. Batt, Zach JR-3 DePauw 2:08.67 -
19. Golde, Spencer SO-2 DePauw 2:09.42 -
20. Clegg, Andrew FR-1 Hanover 2:09.56 -
21. Mason, Chad JR-3 Mount St. Joseph 2:09.56 -
22. Puig, Luis FR-1 Lindenwood-Belleville 2:10.25 -
23. Untener, Jake SO-2 Rose-Hulman 2:11.28 -
24. La Luz, Eric FR-1 DePauw 2:13.09 -
25. Duff, Cory JR-3 Anderson (Ind.) 2:14.89 -
26. Ramos, Israel FR-1 Earlham 2:15.54 -
27. Crawford, Jax FR-1 Wabash 2:15.63 -
28. Gray, Ben FR-1 Mount St. Joseph 2:15.84 -
29. Simmons, Mark FR-1 Anderson (Ind.) 2:15.94 -
30. Hutchinson, Kaid SO-2 Anderson (Ind.) 2:16.75 -
31. Wunderlich, Robbie SR-4 Wabash 2:17.68 -
32. Bruner, Carson SO-2 Anderson (Ind.) 2:24.26 -
33. Davis, Logan JR-3 Hanover 2:28.26 -
34. King, Josh JR-3 Mount St. Joseph 2:28.75 -
35. Mays, Zach FR-1 Mount St. Joseph 2:38.83 -
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Alcorn, Evan JR-3 Lindenwood-Belleville 1:58.55 10
2. Griffith, Ben SO-2 Rhodes 2:00.22 8
3. McGee, Kelly SR-4 Rhodes 2:01.79 6
4. Papachristos, Nate FR-1 Earlham 2:01.98 5
5. Tiemann, Jacob SO-2 Rhodes 2:02.09 4
6. Green, Connor FR-1 Spalding 2:02.85 1
7. Martin, Cole SO-2 DePauw 2:03.19 -
8. Batt, Zach JR-3 DePauw 2:08.67 -
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Munoz-Lechuga, Fabian SR-4 Lindenwood-Belleville 2:02.24 3
2. Spencer, Dallas SO-2 Rose-Hulman 2:02.28 2
3. Ferguson, Josh SO-2 Lindenwood-Belleville 2:03.06 -
4. Price, Brandon SR-4 Spalding 2:03.45 -
5. Nordquist, Neil FR-1 Rose-Hulman 2:04.48 -
6. Heckenlively, Noah FR-1 Rose-Hulman 2:05.75 -
7. Wells, Collin SO-2 Centre 2:05.97 -
8. Gallagher, Justin SR-4 Spalding 2:07.91 -
9. Mason, Chad JR-3 Mount St. Joseph 2:09.56 -
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Shriner, Ian FR-1 Earlham 2:06.77 -
2. Deiser, Joe FR-1 Wabash 2:07.60 -
3. Golde, Spencer SO-2 DePauw 2:09.42 -
4. Clegg, Andrew FR-1 Hanover 2:09.56 -
5. Puig, Luis FR-1 Lindenwood-Belleville 2:10.25 -
6. Untener, Jake SO-2 Rose-Hulman 2:11.28 -
7. La Luz, Eric FR-1 DePauw 2:13.09 -
8. Duff, Cory JR-3 Anderson (Ind.) 2:14.89 -
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Ramos, Israel FR-1 Earlham 2:15.54 -
2. Crawford, Jax FR-1 Wabash 2:15.63 -
3. Gray, Ben FR-1 Mount St. Joseph 2:15.84 -
4. Simmons, Mark FR-1 Anderson (Ind.) 2:15.94 -
5. Hutchinson, Kaid SO-2 Anderson (Ind.) 2:16.75 -
6. Wunderlich, Robbie SR-4 Wabash 2:17.68 -
7. Bruner, Carson SO-2 Anderson (Ind.) 2:24.26 -
8. Davis, Logan JR-3 Hanover 2:28.26 -
9. Mays, Zach FR-1 Mount St. Joseph 2:38.83 -
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. King, Josh JR-3 Mount St. Joseph 2:28.75 -