February 9-10, 2018
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)
ICON KEY: NJCAA DII Prov

Men 60m Hurdles Qualifying

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Andrews , Dorian FR-1 TAMU-Commerce 8.16
2. Boyd, Frederick SR-4 UMKC 8.32
3. Sander, Wyatt SR-4 Emporia St. 8.40
4. Gullatt, Jonathan FR-1 Coffeyville CC 8.41
5. Willis, Matt SR-4 Missouri Southern 8.49
6. Irving, Donte SO-2 Wayland Baptist 8.50
7. Spain, Cayden SO-2 Oklahoma Baptist 8.51
8. Spencer, Coy FR-1 Lincoln (Mo.) 8.51
9. Drake, Traylen FR-1 Wayland Baptist 8.54
10. Klein, Marcus SO-2 Iowa Western CC 8.56
11. Bodicky, Andrew SR-4 Central Missouri 8.56
12. Sanders, Creighton SO-2 Pittsburg St. 8.57
13. Braswell, Brian SO-2 Christian Bros. 8.58
14. Crowley, Brandon SO-2 Oklahoma Baptist 8.59
15. Armstead, Devontae FR-1 Coffeyville CC 8.60
16. Bowie, James JR-3 Harding 8.61
17. Arzu, Darren JR-3 McKendree 8.66
18. Mudge, Adam FR-1 Wichita State 8.69
19. Harper Harris, Joshua FR-1 Coffeyville CC 8.71
20. Burns, Jaquon FR-1 Iowa Western CC 8.74
21. Eldringhoff, Henry FR-1 Pittsburg St. 8.77
22. Aidoo, Benjamin SO-2 Coffeyville CC 8.80
23. Wells, Sethren SO-2 Oral Roberts 8.83
24. Cherubin, Yves FR-1 Pratt CC 8.83
25. Allen, Darion FR-1 St. Mary (Kan.) 8.88
26. King, Stephon FR-1 Neosho County CC 8.91
27. Robinson, Onaja FR-1 St. Mary (Kan.) 9.05
28. Morrison, Spencer FR-1 NW Missouri 9.06
29. Brourges, Francis FR-1 Iowa Western CC 9.10
30. Hodson, Mitchell SO-2 Pittsburg St. 9.14
31. Kuffler, Luke SO-2 Cowley College 9.27
32. Campbell, Davion SO-2 Arkansas-Pine Bluff 9.28
33. Mohammed, Abubakar FR-1 Lincoln (Mo.) 9.28
34. Hoover, Jerrod FR-1 Cloud County CC 9.45
35. Morton, Aaron FR-1 TAMU-Commerce 9.64
36. Dixon, Stephen FR-1 Missouri Southern 9.72
37. Vann, Nathan FR-1 Cowley College 9.90
38. Howard, James JR-3 Harding 10.13
39. Cain, Lewis SO-2 Butler CC 18.09
  Shaffer, Lucas FR-1 Wichita State DNF
60m Hurdles Qualifying Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kuffler, Luke SO-2 Cowley College 9.27
2. Campbell, Davion SO-2 Arkansas-Pine Bluff 9.28
3. Hoover, Jerrod FR-1 Cloud County CC 9.45
4. Dixon, Stephen FR-1 Missouri Southern 9.72
5. Howard, James JR-3 Harding 10.13
6. Cain, Lewis SO-2 Butler CC 18.09
60m Hurdles Qualifying Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Allen, Darion FR-1 St. Mary (Kan.) 8.88
2. King, Stephon FR-1 Neosho County CC 8.91
3. Robinson, Onaja FR-1 St. Mary (Kan.) 9.05
4. Morrison, Spencer FR-1 NW Missouri 9.06
5. Brourges, Francis FR-1 Iowa Western CC 9.10
6. Vann, Nathan FR-1 Cowley College 9.90
  Shaffer, Lucas FR-1 Wichita State DNF
60m Hurdles Qualifying Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Drake, Traylen FR-1 Wayland Baptist 8.54
2. Braswell, Brian SO-2 Christian Bros. 8.58
3. Burns, Jaquon FR-1 Iowa Western CC 8.74
4. Hodson, Mitchell SO-2 Pittsburg St. 9.14
5. Mohammed, Abubakar FR-1 Lincoln (Mo.) 9.28
6. Morton, Aaron FR-1 TAMU-Commerce 9.64
60m Hurdles Qualifying Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Spencer, Coy FR-1 Lincoln (Mo.) 8.51
2. Klein, Marcus SO-2 Iowa Western CC 8.56
3. Sanders, Creighton SO-2 Pittsburg St. 8.57
4. Bowie, James JR-3 Harding 8.61
5. Mudge, Adam FR-1 Wichita State 8.69
6. Eldringhoff, Henry FR-1 Pittsburg St. 8.77
7. Wells, Sethren SO-2 Oral Roberts 8.83
60m Hurdles Qualifying Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Boyd, Frederick SR-4 UMKC 8.32
2. Irving, Donte SO-2 Wayland Baptist 8.50
3. Spain, Cayden SO-2 Oklahoma Baptist 8.51
4. Armstead, Devontae FR-1 Coffeyville CC 8.60
5. Harper Harris, Joshua FR-1 Coffeyville CC 8.71
6. Cherubin, Yves FR-1 Pratt CC 8.83
60m Hurdles Qualifying Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Andrews , Dorian FR-1 TAMU-Commerce 8.16
2. Sander, Wyatt SR-4 Emporia St. 8.40
3. Gullatt, Jonathan FR-1 Coffeyville CC 8.41
4. Willis, Matt SR-4 Missouri Southern 8.49
5. Bodicky, Andrew SR-4 Central Missouri 8.56
6. Crowley, Brandon SO-2 Oklahoma Baptist 8.59
7. Arzu, Darren JR-3 McKendree 8.66
8. Aidoo, Benjamin SO-2 Coffeyville CC 8.80