January 13, 2018
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Witt, Parker SR-4 Wis.-Whitewater 6.91   -
2. Carson, Leonard JR-3 Wis.-Whitewater 7.12   -
3. Stugelmeyer, Nick JR-3 Wis.-Milwaukee 7.14   -
4. Johnson, Marques   Greater Milwaukee TC 7.20   -
5. Fierek, Konner SO-2 Wis.-Milwaukee 7.28   -
6. Bandel, Shawn FR-1 Judson 7.28   -
7. Prostinak, Justin SO-2 Wis.-Whitewater 7.29   -
8. Guilfoyle, Weston SR-4 Wis.-Milwaukee 7.58   -
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Witt, Parker SR-4 Wis.-Whitewater 6.96  
2. Stugelmeyer, Nick JR-3 Wis.-Milwaukee 7.10  
3. Carson, Leonard JR-3 Wis.-Whitewater 7.20  
4. Prostinak, Justin SO-2 Wis.-Whitewater 7.21  
5. Johnson, Marques   Greater Milwaukee TC 7.22  
6. Bandel, Shawn FR-1 Judson 7.22  
7. Fierek, Konner SO-2 Wis.-Milwaukee 7.23  
8. Guilfoyle, Weston SR-4 Wis.-Milwaukee 7.25  
9. Braun, Pete   Greater Milwaukee TC 7.27  
10. Hatlevig, Alex SR-4 Wis.-Milwaukee 7.30  
11. Henderson-Zintz, Oren SO-2 Wis.-Whitewater 7.32  
12. Larson, Connor   Exhibition 7.34  
13. Schneider, Jake SO-2 Wis.-Whitewater 7.34  
14. Steck, David   Greater Milwaukee TC 7.36  
15. Green, Matt JR-3 Wis.-Whitewater 7.42  
16. Colon, Luis FR-1 Judson 7.43  
17. Fiske, Alex SR-4 Wis.-Whitewater 7.47  
18. Parks, Aaron   Greater Milwaukee TC 7.49  
19. Wickliffe, Devonte   Greater Milwaukee TC 7.57  
20. Nguyen, Brian JR-3 Fontbonne 7.61  
21. Schommer, Adam SO-2 Wis.-Whitewater 7.72  
22. Schmidt, Alex SO-2 Wis.-Whitewater 7.86  
23. Scully, Jack FR-1 Wis.-Whitewater 7.86  
24. Simpson, Ben SO-2 Judson 8.12  
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Witt, Parker SR-4 Wis.-Whitewater 6.96  
2. Johnson, Marques   Greater Milwaukee TC 7.22  
3. Bandel, Shawn FR-1 Judson 7.22  
4. Guilfoyle, Weston SR-4 Wis.-Milwaukee 7.25  
5. Hatlevig, Alex SR-4 Wis.-Milwaukee 7.30  
6. Green, Matt JR-3 Wis.-Whitewater 7.42  
7. Parks, Aaron   Greater Milwaukee TC 7.49  
8. Simpson, Ben SO-2 Judson 8.12  
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Carson, Leonard JR-3 Wis.-Whitewater 7.20  
2. Fierek, Konner SO-2 Wis.-Milwaukee 7.23  
3. Braun, Pete   Greater Milwaukee TC 7.27  
4. Henderson-Zintz, Oren SO-2 Wis.-Whitewater 7.32  
5. Steck, David   Greater Milwaukee TC 7.36  
6. Colon, Luis FR-1 Judson 7.43  
7. Fiske, Alex SR-4 Wis.-Whitewater 7.47  
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Prostinak, Justin SO-2 Wis.-Whitewater 7.21  
2. Larson, Connor   Exhibition 7.34  
3. Wickliffe, Devonte   Greater Milwaukee TC 7.57  
4. Schommer, Adam SO-2 Wis.-Whitewater 7.72  
60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Stugelmeyer, Nick JR-3 Wis.-Milwaukee 7.10  
2. Schneider, Jake SO-2 Wis.-Whitewater 7.34  
3. Nguyen, Brian JR-3 Fontbonne 7.61  
4. Schmidt, Alex SO-2 Wis.-Whitewater 7.86  
5. Scully, Jack FR-1 Wis.-Whitewater 7.86  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Johnson, Marquis   Unattached 22.21   -
2. Martinezdelacot, Brian   Greater Milwaukee TC 22.45   -
3. Becker, Kyle SR-4 Wis.-Milwaukee 22.94   -
4. Hatlevig, Alex SR-4 Wis.-Milwaukee 23.19   -
5. Prostinak, Justin SO-2 Wis.-Whitewater 23.38   -
6. Thomas, Tyreik FR-1 Wis.-Whitewater 23.41   -
7. McMurtry, Bryce SO-2 Wis.-Milwaukee 23.43   -
8. Parks, Aaron   Greater Milwaukee TC 23.45   -
9. Henderson-Zintz, Oren SO-2 Wis.-Whitewater 23.55   -
10. Braun, Pete   Greater Milwaukee TC 23.66   -
11. Steck, David   Greater Milwaukee TC 23.69   -
12. Larson, Connor   Exhibition 23.73   -
13. Kelley, Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 23.99   -
14. Jackson, Christian SO-2 Wis.-Whitewater 24.09   -
15. Ahrens , Tyrece FR-1 Rockford 24.31   -
16. DeVito, Ryan   Unattached 24.63   -
17. Wickliffe, Devonte   Greater Milwaukee TC 25.22   -
18. Martin, Robert SR-4 Wis.-Whitewater 25.56   -
200 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ahrens , Tyrece FR-1 Rockford 24.31  
2. Wickliffe, Devonte   Greater Milwaukee TC 25.22  
200 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Henderson-Zintz, Oren SO-2 Wis.-Whitewater 23.55  
2. Steck, David   Greater Milwaukee TC 23.69  
3. Jackson, Christian SO-2 Wis.-Whitewater 24.09  
4. DeVito, Ryan   Unattached 24.63  
5. Martin, Robert SR-4 Wis.-Whitewater 25.56  
200 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Prostinak, Justin SO-2 Wis.-Whitewater 23.38  
2. Thomas, Tyreik FR-1 Wis.-Whitewater 23.41  
3. Braun, Pete   Greater Milwaukee TC 23.66  
4. Kelley, Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 23.99  
200 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hatlevig, Alex SR-4 Wis.-Milwaukee 23.19  
2. McMurtry, Bryce SO-2 Wis.-Milwaukee 23.43  
3. Parks, Aaron   Greater Milwaukee TC 23.45  
4. Larson, Connor   Exhibition 23.73  
200 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Marquis   Unattached 22.21  
2. Martinezdelacot, Brian   Greater Milwaukee TC 22.45  
3. Becker, Kyle SR-4 Wis.-Milwaukee 22.94  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Johnson, Marquis   Unattached 48.61   -
2. Martinezdelacot, Brian   Greater Milwaukee TC 49.86   -
3. Vinhal, Ryan SR-4 Wis.-Milwaukee 50.56   -
4. Becker, Kyle SR-4 Wis.-Milwaukee 50.59   -
5. Masters, Alec SO-2 Wis.-Whitewater 51.99   -
6. Zeien, Logan SR-4 Wis.-Whitewater 52.03   -
7. Sutherland, Luke FR-1 Wis.-Whitewater 52.26   -
8. Tisdall, Colton FR-1 Wis.-Whitewater 53.02   -
9. Verheyden, Noah JR-3 Wis.-Whitewater 53.08   -
10. Labs, Joe SO-2 Wis.-Whitewater 53.18   -
11. Meier, Logan FR-1 Wis.-Whitewater 53.20   -
12. Bullis, Joe SO-2 Wis.-Whitewater 53.36   -
13. Theel, Tyler SO-2 Wis.-Whitewater 53.42   -
14. Wehr, Tyler   Unattached 54.79   -
15. Campos, Jesus FR-1 Rockford 58.36   -
16. Schram, Ben   Unattached 1:00.85   -
17. Alldritt, Nathan SO-2 Rockford 1:02.88   -
400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wehr, Tyler   Unattached 54.79  
2. Campos, Jesus FR-1 Rockford 58.36  
3. Alldritt, Nathan SO-2 Rockford 1:02.88  
400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Verheyden, Noah JR-3 Wis.-Whitewater 53.08  
2. Labs, Joe SO-2 Wis.-Whitewater 53.18  
3. Bullis, Joe SO-2 Wis.-Whitewater 53.36  
400 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Tisdall, Colton FR-1 Wis.-Whitewater 53.02  
2. Meier, Logan FR-1 Wis.-Whitewater 53.20  
3. Theel, Tyler SO-2 Wis.-Whitewater 53.42  
4. Schram, Ben   Unattached 1:00.85  
400 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Vinhal, Ryan SR-4 Wis.-Milwaukee 50.56  
2. Becker, Kyle SR-4 Wis.-Milwaukee 50.59  
3. Sutherland, Luke FR-1 Wis.-Whitewater 52.26  
400 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Johnson, Marquis   Unattached 48.61  
2. Martinezdelacot, Brian   Greater Milwaukee TC 49.86  
3. Masters, Alec SO-2 Wis.-Whitewater 51.99  
4. Zeien, Logan SR-4 Wis.-Whitewater 52.03  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kuehl, Brian FR-1 Wis.-Whitewater 1:24.28   -
2. Meixelsperger, Alec SR-4 Wis.-Whitewater 1:27.28   -
3. Nelson, Jonah SR-4 Wis.-Whitewater 1:27.60   -
4. Kern, Ethan SO-2 Wis.-Whitewater 1:27.65   -
5. Smith , Koby FR-1 Judson 1:28.54   -
6. Klobucar, Jack JR-3 Beloit 1:28.59   -
7. Lofy, Kiley SO-2 Wis.-Whitewater 1:28.62   -
8. Sipiorski, Joseph JR-3 Judson 1:30.01   -
9. Werkheiser, Joe JR-3 Rockford 1:35.48   -
10. Bradman, Grant SO-2 Judson 1:40.54   -
11. DeLong, Jeff JR-3 Judson 1:45.24   -
600 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Meixelsperger, Alec SR-4 Wis.-Whitewater 1:27.28  
2. Nelson, Jonah SR-4 Wis.-Whitewater 1:27.60  
3. Lofy, Kiley SO-2 Wis.-Whitewater 1:28.62  
4. DeLong, Jeff JR-3 Judson 1:45.24  
600 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kuehl, Brian FR-1 Wis.-Whitewater 1:24.28  
2. Kern, Ethan SO-2 Wis.-Whitewater 1:27.65  
3. Smith , Koby FR-1 Judson 1:28.54  
4. Werkheiser, Joe JR-3 Rockford 1:35.48  
600 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Klobucar, Jack JR-3 Beloit 1:28.59  
2. Sipiorski, Joseph JR-3 Judson 1:30.01  
3. Bradman, Grant SO-2 Judson 1:40.54  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Harms, Brett SR-4 Wis.-Whitewater 2:06.07   -
2. Fassbender, David FR-1 Wis.-Whitewater 2:07.15   -
3. Zimdars, Seth SO-2 Wis.-Whitewater 2:12.07   -
4. Noreen, Todd   Unattached 2:12.27   -
5. Smith , Koby FR-1 Judson 2:12.59   -
6. Michael, Braeden JR-3 Wis.-Whitewater 2:13.05   -
7. Devant, Christian JR-3 Rockford 2:13.06   -
8. Hackett, Connor FR-1 Wis.-Whitewater 2:16.04   -
9. Fletcher, Caleb SR-4 Judson 2:24.12   -
10. Newton, Cristan SR-4 Rockford 2:25.60   -
11. Beard, Bailey JR-3 Rockford 2:26.77   -
12. Noel, Nicholas SO-2 Rockford 2:50.61   -
800 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Harms, Brett SR-4 Wis.-Whitewater 2:06.07  
2. Noreen, Todd   Unattached 2:12.27  
3. Hackett, Connor FR-1 Wis.-Whitewater 2:16.04  
4. Fletcher, Caleb SR-4 Judson 2:24.12  
5. Newton, Cristan SR-4 Rockford 2:25.60  
6. Noel, Nicholas SO-2 Rockford 2:50.61  
800 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Fassbender, David FR-1 Wis.-Whitewater 2:07.15  
2. Zimdars, Seth SO-2 Wis.-Whitewater 2:12.07  
3. Smith , Koby FR-1 Judson 2:12.59  
4. Michael, Braeden JR-3 Wis.-Whitewater 2:13.05  
5. Devant, Christian JR-3 Rockford 2:13.06  
6. Beard, Bailey JR-3 Rockford 2:26.77  
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Cotter, Alex SO-2 Wis.-Milwaukee 4:23.81   -
2. Sippy, Michael FR-1 Wis.-Milwaukee 4:34.87   -
3. Dueck, Drew JR-3 Wis.-Milwaukee 4:38.51   -
4. Sayles, Alex SR-4 Wis.-Milwaukee 4:42.96   -
5. Bruns, Robert SR-4 Judson 4:46.97   -
6. Kaiser, Gus FR-1 Wis.-Milwaukee 4:48.78   -
7. Devant, Christian JR-3 Rockford 4:52.12   -
8. Noreen, Todd   Unattached 4:55.14   -
9. Newton, Cristan SR-4 Rockford 5:18.04   -
10. Beard, Bailey JR-3 Rockford 5:25.72   -
11. Mikhail, Michael FR-1 Judson 5:26.69   -
12. Tower, Jr., John FR-1 Beloit 5:34.21   -
13. Noel, Nicholas SO-2 Rockford 6:04.05   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Arkes, Dan JR-3 Beloit 9:13.33   -
2. Lloyd, Forrest SR-4 Beloit 10:07.16   -
3. Mortelliti, Philippe FR-1 Beloit 10:18.04   -
4. Hatano, Yusuke FR-1 Beloit 10:25.37   -
5. Bowen, John SR-4 Judson 10:37.04   -
6. Wiese, Jacob SR-4 Judson 10:56.86   -
7. Mallary, Matthew SR-4 Judson 11:10.77   -
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Fierek, Konner SO-2 Wis.-Milwaukee 8.29   -
2. Duff, Alex SO-2 Wis.-Whitewater 8.33   -
3. Jackson, Christian SO-2 Wis.-Whitewater 8.34   -
4. McMurtry, Bryce SO-2 Wis.-Milwaukee 8.58   -
5. Mendez, Quentin SO-2 Wis.-Whitewater 8.67   -
6. Martin, Robert SR-4 Wis.-Whitewater 8.69   -
7. Davis, Duwayne FR-1 Wis.-Milwaukee 9.13   -
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Vinhal, Ryan SR-4 Wis.-Milwaukee 8.78  
2. Gawenda, Griffin FR-1 Wis.-Whitewater 8.90  
3. Skaaland, Lucas FR-1 Wis.-Whitewater 9.05  
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Fierek, Konner SO-2 Wis.-Milwaukee 8.45  
2. Mendez, Quentin SO-2 Wis.-Whitewater 8.71  
3. Martin, Robert SR-4 Wis.-Whitewater 8.72  
4. Davis, Duwayne FR-1 Wis.-Milwaukee 8.76  
5. Coenen, Trevor SO-2 Wis.-Milwaukee 9.12  
6. Cunningham, Jacob SO-2 Beloit 10.23  
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jackson, Christian SO-2 Wis.-Whitewater 8.43  
2. Duff, Alex SO-2 Wis.-Whitewater 8.49  
3. McMurtry, Bryce SO-2 Wis.-Milwaukee 8.75  
4. Villanueva , Francisco FR-1 Judson 8.96  
4 x 400 Relay Finals Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Rockford (A) Ahrens, Alldritt, Campos, Werkheiser 3:54.58  
2. Fontbonne (A) Nguyen, Wilson, Yates, Dixon 4:07.43  
4 x 400 Relay Finals Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Beloit (A) Gutierrez, Klobucar, Sandberg, Penn 3:43.63  
2. Judson (B) Sipiorski, DeLong, Bandel, Bruns 3:44.81  
3. Judson (A) Colon, Fletcher, Villanueva, Bradman 3:55.07  
4. Beloit (B) Cunningham, Dormon, Castillo, Bingham 4:11.88  
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Ferger, Dylan JR-3 Wis.-Whitewater 2.00m   6' 6.75" -
  • 1.80
    O
  • 1.85
    XO
  • 1.90
    XO
  • 1.95
    XO
  • 2.00
    O
  • 2.05
    XXX
2. Irwin, Brady SO-2 Wis.-Milwaukee 1.95m   6' 4.75" -
  • 1.80
    O
  • 1.85
    O
  • 1.90
    XXO
  • 1.95
    O
  • 2.00
    XXX
3. Halversen, Quinn FR-1 Wis.-Whitewater 1.85m   6' 0.75" -
  • 1.75
    O
  • 1.80
    XO
  • 1.85
    O
  • 1.90
    XXX
4. Coenen, Trevor SO-2 Wis.-Milwaukee 1.80m   5' 10.75" -
  • 1.75
    O
  • 1.80
    XO
  • 1.85
    XXX
4. Hatzinger, Greg SO-2 Wis.-Whitewater 1.80m   5' 10.75" -
  • 1.70
    O
  • 1.75
    O
  • 1.80
    XO
  • 1.85
    XXX
6. Lautenschlager, Jake FR-1 Wis.-Whitewater 1.75m   5' 8.75" -
  • 1.75
    O
  • 1.80
    XXX
7. Neuberger, Brandon FR-1 Wis.-Whitewater 1.70m   5' 7" -
  • 1.65
    O
  • 1.70
    O
  • 1.75
    XXX
8. Davis, Duwayne FR-1 Wis.-Milwaukee 1.70m   5' 7" -
  • 1.65
    O
  • 1.70
    XO
  • 1.75
    XXX
  Pham, Tri SO-2 Wis.-Milwaukee NH     -
  • 1.80
    XXX
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Memmel, Eliah   Unattached 4.56m   14' 11.5" -
  • 3.96
    O
  • 4.26
    O
  • 4.41
    O
  • 4.56
    O
  • 4.71
    X
1. Jasinski, Zach SO-2 Wis.-Whitewater 4.56m   14' 11.5" -
  • 4.56
    O
  • 4.71
3. Schommer, Adam SO-2 Wis.-Whitewater 4.41m   14' 5.5" -
  • 4.11
    XXO
  • 4.26
    O
  • 4.41
    XXO
  • 4.56
    XXX
4. Johnson, Jack FR-1 Wis.-Milwaukee 4.26m   13' 11.75" -
  • 3.96
    O
  • 4.11
    O
  • 4.26
    O
  • 4.41
    XXX
5. Scully, Jack FR-1 Wis.-Whitewater 4.11m   13' 5.75" -
  • 3.81
    XXO
  • 3.96
    O
  • 4.11
    O
  • 4.26
    XXX
6. Schmidt, Alex SO-2 Wis.-Whitewater 3.96m   12' 11.75" -
  • 3.81
    O
  • 3.96
    XO
  • 4.11
    XXX
6. Fiske, Alex SR-4 Wis.-Whitewater 3.96m   12' 11.75" -
  • 3.96
    XO
  • 4.11
    XXX
8. Simpson, Ben SO-2 Judson 3.36m   11' 0.25" -
  • 3.36
    O
  • 3.66
    XXX
  Scherer, Nate JR-3 Wis.-Milwaukee NH     -
  • 3.96
    XXX
  Schwartz, Aron SR-4 Wis.-Whitewater NH     -
  • 4.11
    XXX
  Becker , Daniel JR-3 Judson NH     -
  • 4.26
    XXX
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Green, Matt JR-3 Wis.-Whitewater 6.88m   22' 7" -
  • 6.32m
  • 6.23m
  • 6.39m
  • PASS
  • 6.67m
  • 6.88m
2. Duff, Alex SO-2 Wis.-Whitewater 6.81m   22' 4.25" -
  • 6.35m
  • FOUL
  • 6.81m
  • 6.74m
  • 6.59m
  • 6.51m
3. Pham, Tri SO-2 Wis.-Milwaukee 6.56m   21' 6.25" -
  • 6.56m
  • 6.18m
  • 4.82m
  • 5.87m
  • 6.21m
  • PASS
4. Ferger, Dylan JR-3 Wis.-Whitewater 6.41m   21' 0.5" -
  • 6.37m
  • 6.18m
  • 6.41m
  • 6.35m
  • PASS
  • PASS
5. Ahrens , Tyrece FR-1 Rockford 6.39m   20' 11.75" -
  • 5.96m
  • 5.87m
  • 6.39m
  • 5.73m
  • 6.17m
  • 5.30m
6. Gawenda, Griffin FR-1 Wis.-Whitewater 6.35m   20' 10" -
  • 6.35m
  • 6.29m
  • 5.96m
  • FOUL
  • 6.26m
  • 6.00m
7. Gutierrez, Jose JR-3 Beloit 6.34m   20' 9.75" -
  • 6.21m
  • 6.34m
  • 6.03m
  • PASS
  • PASS
  • PASS
8. Gillitzer, Cole FR-1 Wis.-Milwaukee 6.25m   20' 6.25" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 6.25m
  • 6.02m
  • 5.76m
  • FOUL
9. Kelley, Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 6.17m   20' 3" -
  • 6.17m
  • 6.16m
  • FOUL
  • FOUL
  • 5.74m
  • 5.94m
10. Hietpas, Scott JR-3 Wis.-Milwaukee 6.12m   20' 1" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 6.12m
11. Hatzinger, Greg SO-2 Wis.-Whitewater 6.05m   19' 10.25" -
  • 6.05m
  • FOUL
  • FOUL
12. Neuberger, Brandon FR-1 Wis.-Whitewater 5.94m   19' 6" -
  • 5.76m
  • 5.94m
  • 5.62m
13. Halversen, Quinn FR-1 Wis.-Whitewater 5.80m   19' 0.5" -
  • 5.72m
  • 5.80m
  • 5.72m
14. Alldritt, Nathan SO-2 Rockford 5.75m   18' 10.5" -
  • 5.75m
  • FOUL
  • 5.59m
15. Wilson, Quinn JR-3 Fontbonne 5.03m   16' 6" -
  • 5.02m
  • 5.03m
  • 5.02m
Long Jump Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Ahrens , Tyrece FR-1 Rockford 6.39m   20' 11.75"
2. Gutierrez, Jose JR-3 Beloit 6.34m   20' 9.75"
3. Kelley, Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 6.17m   20' 3"
4. Hatzinger, Greg SO-2 Wis.-Whitewater 6.05m   19' 10.25"
5. Neuberger, Brandon FR-1 Wis.-Whitewater 5.94m   19' 6"
6. Halversen, Quinn FR-1 Wis.-Whitewater 5.80m   19' 0.5"
7. Alldritt, Nathan SO-2 Rockford 5.75m   18' 10.5"
8. Wilson, Quinn JR-3 Fontbonne 5.03m   16' 6"
Long Jump Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Green, Matt JR-3 Wis.-Whitewater 6.88m   22' 7"
2. Duff, Alex SO-2 Wis.-Whitewater 6.81m   22' 4.25"
3. Pham, Tri SO-2 Wis.-Milwaukee 6.56m   21' 6.25"
4. Ferger, Dylan JR-3 Wis.-Whitewater 6.41m   21' 0.5"
5. Gawenda, Griffin FR-1 Wis.-Whitewater 6.35m   20' 10"
6. Gillitzer, Cole FR-1 Wis.-Milwaukee 6.25m   20' 6.25"
7. Hietpas, Scott JR-3 Wis.-Milwaukee 6.12m   20' 1"
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Stephens, Tanner SO-2 Wis.-Whitewater 13.34m   43' 9.25" -
  • 13.32m
  • FOUL
  • FOUL
  • 13.21m
  • FOUL
  • 13.34m
2. Skaaland, Lucas FR-1 Wis.-Whitewater 13.17m   43' 2.5" -
  • 12.60m
  • FOUL
  • FOUL
  • 12.72m
  • FOUL
  • 13.17m
3. Hietpas, Scott JR-3 Wis.-Milwaukee 12.87m   42' 2.75" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 12.81m
  • FOUL
  • 12.87m
  • FOUL
4. Gillitzer, Cole FR-1 Wis.-Milwaukee 12.58m   41' 3.25" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 12.58m
  • FOUL
  • FOUL
  • 12.47m
5. Trumble, Cole SO-2 Wis.-Whitewater 12.15m   39' 10.5" -
  • FOUL
  • 12.15m
  • 11.97m
  • FOUL
  • 11.98m
  • FOUL
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Andrew, Peter JR-3 Wis.-Milwaukee 16.12m   52' 10.75" -
  • 16.12m
  • 15.68m
  • 15.86m
  • FOUL
  • FOUL
  • 15.24m
2. Perez, Julio SO-2 Wis.-Whitewater 15.93m   52' 3.25" -
  • 15.59m
  • 15.93m
  • FOUL
  • 15.23m
  • FOUL
  • FOUL
3. Petrie, Silas SR-4 Wis.-Milwaukee 14.29m   46' 10.75" -
  • 13.58m
  • 13.95m
  • 13.82m
  • 14.02m
  • FOUL
  • 14.29m
4. Matsche, Marcus JR-3 Wis.-Milwaukee 14.09m   46' 2.75" -
  • 13.06m
  • FOUL
  • FOUL
  • 14.09m
  • 13.88m
  • FOUL
5. D'Amico, Jason SR-4 Wis.-Whitewater 14.04m   46' 0.75" -
  • 13.97m
  • 13.44m
  • 13.90m
  • 13.64m
  • 13.72m
  • 14.04m
6. Kauer, Anthony SO-2 Wis.-Whitewater 13.72m   45' 0.25" -
  • 12.36m
  • 13.37m
  • 12.86m
  • 13.72m
  • 13.39m
  • 13.09m
7. Manning, Jamar JR-3 Wis.-Milwaukee 13.54m   44' 5.25" -
  • FOUL
  • 13.07m
  • FOUL
  • 13.54m
  • 13.28m
  • FOUL
8. Wendt, Jacob FR-1 Wis.-Milwaukee 13.31m   43' 8" -
  • FOUL
  • 13.31m
  • FOUL
  • 13.31m
  • FOUL
  • FOUL
9. Richards, Keegan SO-2 Wis.-Whitewater 13.15m   43' 1.75" -
  • 12.72m
  • 12.33m
  • 13.05m
  • 13.10m
  • 13.15m
  • 12.72m
10. Martin, Daustin FR-1 Wis.-Whitewater 13.01m   42' 8.25" -
  • 13.01m
  • 12.97m
  • FOUL
11. Harycki, Ethan JR-3 Beloit 11.88m   38' 11.75" -
  • FOUL
  • 11.11m
  • 11.88m
12. Allen, Andrew JR-3 Judson 11.37m   37' 3.75" -
  • 10.85m
  • FOUL
  • 11.37m
13. Lawrence , Devon FR-1 Rockford 10.11m   33' 2" -
  • FOUL
  • 10.11m
  • 9.62m
14. Ponce-Cuiriz, Jonathan JR-3 Rockford 9.88m   32' 5" -
  • 9.88m
  • FOUL
  • FOUL
15. Strawbridge, Michael JR-3 Beloit 9.77m   32' 0.75" -
  • 9.77m
  • 9.45m
  • 9.65m
16. Simpson, Ben SO-2 Judson 9.61m   31' 6.5" -
  • 8.17m
  • FOUL
  • 9.61m
17. Murray, Greih FR-1 Fontbonne 9.55m   31' 4" -
  • FOUL
  • 9.01m
  • 9.55m
  Zimmerman, Landon FR-1 Wis.-Whitewater FOUL     -
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
Shot Put Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Harycki, Ethan JR-3 Beloit 11.88m   38' 11.75"
2. Allen, Andrew JR-3 Judson 11.37m   37' 3.75"
3. Lawrence , Devon FR-1 Rockford 10.11m   33' 2"
4. Ponce-Cuiriz, Jonathan JR-3 Rockford 9.88m   32' 5"
5. Strawbridge, Michael JR-3 Beloit 9.77m   32' 0.75"
6. Simpson, Ben SO-2 Judson 9.61m   31' 6.5"
7. Murray, Greih FR-1 Fontbonne 9.55m   31' 4"
Shot Put Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Andrew, Peter JR-3 Wis.-Milwaukee 16.12m   52' 10.75"
2. Perez, Julio SO-2 Wis.-Whitewater 15.93m   52' 3.25"
3. Petrie, Silas SR-4 Wis.-Milwaukee 14.29m   46' 10.75"
4. Matsche, Marcus JR-3 Wis.-Milwaukee 14.09m   46' 2.75"
5. D'Amico, Jason SR-4 Wis.-Whitewater 14.04m   46' 0.75"
6. Kauer, Anthony SO-2 Wis.-Whitewater 13.72m   45' 0.25"
7. Manning, Jamar JR-3 Wis.-Milwaukee 13.54m   44' 5.25"
8. Wendt, Jacob FR-1 Wis.-Milwaukee 13.31m   43' 8"
9. Richards, Keegan SO-2 Wis.-Whitewater 13.15m   43' 1.75"
10. Martin, Daustin FR-1 Wis.-Whitewater 13.01m   42' 8.25"
  Zimmerman, Landon FR-1 Wis.-Whitewater FOUL    
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Manning, Jamar JR-3 Wis.-Milwaukee 17.33m   56' 10.25" -
  • 14.88m
  • 15.89m
  • 17.33m
  • 16.13m
  • FOUL
  • 16.33m
2. Kilpin, Miles JR-3 Wis.-Milwaukee 16.16m   53' 0.25" -
  • 15.52m
  • 16.04m
  • 16.06m
  • 15.36m
  • FOUL
  • 16.16m
3. Petrie, Silas SR-4 Wis.-Milwaukee 15.75m   51' 8.25" -
  • 15.03m
  • 15.48m
  • 15.71m
  • 14.70m
  • 15.40m
  • 15.75m
4. Andrew, Peter JR-3 Wis.-Milwaukee 15.59m   51' 1.75" -
  • 15.59m
  • FOUL
  • FOUL
  • 14.41m
  • 15.11m
  • FOUL
5. Allen, Andrew JR-3 Judson 14.94m   49' 0.25" -
  • 13.23m
  • FOUL
  • 13.99m
  • 14.84m
  • 14.70m
  • 14.94m
6. Wendt, Jacob FR-1 Wis.-Milwaukee 14.88m   48' 10" -
  • 14.88m
  • 14.32m
  • 14.45m
  • 14.31m
  • 14.62m
  • 14.32m
7. Martin, Daustin FR-1 Wis.-Whitewater 14.61m   47' 11.25" -
  • 13.44m
  • 14.00m
  • FOUL
  • 14.48m
  • 14.36m
  • 14.61m
8. Richards, Keegan SO-2 Wis.-Whitewater 14.09m   46' 2.75" -
  • 12.13m
  • 13.23m
  • 14.09m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
9. Revai, Dakotah SR-4 Beloit 14.04m   46' 0.75" -
  • 13.66m
  • 12.92m
  • FOUL
  • FOUL
  • FOUL
  • 14.04m
10. Zimmerman, Landon FR-1 Wis.-Whitewater 13.56m   44' 6" -
  • 13.46m
  • 13.56m
  • FOUL
11. D'Amico, Jason SR-4 Wis.-Whitewater 12.76m   41' 10.5" -
  • 12.76m
  • 12.42m
  • 12.26m
12. Harycki, Ethan JR-3 Beloit 12.63m   41' 5.25" -
  • 11.81m
  • 11.17m
  • 12.63m
13. Kauer, Anthony SO-2 Wis.-Whitewater 12.04m   39' 6" -
  • 12.04m
  • 12.00m
  • 11.59m
14. Strawbridge, Michael JR-3 Beloit 10.84m   35' 6.75" -
  • 9.79m
  • 10.34m
  • 10.84m
15. Ponce-Cuiriz, Jonathan JR-3 Rockford 10.47m   34' 4.25" -
  • FOUL
  • 10.47m
  • FOUL
16. Lawrence , Devon FR-1 Rockford 9.64m   31' 7.5" -
  • FOUL
  • FOUL
  • 9.64m
17. Murray, Greih FR-1 Fontbonne 9.08m   29' 9.5" -
  • 8.60m
  • 7.97m
  • 9.08m
Weight Throw Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Revai, Dakotah SR-4 Beloit 14.04m   46' 0.75"
2. Harycki, Ethan JR-3 Beloit 12.63m   41' 5.25"
3. Kauer, Anthony SO-2 Wis.-Whitewater 12.04m   39' 6"
4. Strawbridge, Michael JR-3 Beloit 10.84m   35' 6.75"
5. Ponce-Cuiriz, Jonathan JR-3 Rockford 10.47m   34' 4.25"
6. Lawrence , Devon FR-1 Rockford 9.64m   31' 7.5"
7. Murray, Greih FR-1 Fontbonne 9.08m   29' 9.5"
Weight Throw Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Manning, Jamar JR-3 Wis.-Milwaukee 17.33m   56' 10.25"
2. Kilpin, Miles JR-3 Wis.-Milwaukee 16.16m   53' 0.25"
3. Petrie, Silas SR-4 Wis.-Milwaukee 15.75m   51' 8.25"
4. Andrew, Peter JR-3 Wis.-Milwaukee 15.59m   51' 1.75"
5. Allen, Andrew JR-3 Judson 14.94m   49' 0.25"
6. Wendt, Jacob FR-1 Wis.-Milwaukee 14.88m   48' 10"
7. Martin, Daustin FR-1 Wis.-Whitewater 14.61m   47' 11.25"
8. Richards, Keegan SO-2 Wis.-Whitewater 14.09m   46' 2.75"
9. Zimmerman, Landon FR-1 Wis.-Whitewater 13.56m   44' 6"
10. D'Amico, Jason SR-4 Wis.-Whitewater 12.76m   41' 10.5"