February 3, 2018
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: ECAC DIII PSAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Fitzgerald, Tom SR-4 Elizabethtown 1:59.00
2. Iddriss, Iddriss SO-2 Stevenson 1:59.66
3. Christopher, Cameron FR-1 Kutztown 2:00.09
4. Gash, Langston JR-3 Stevenson 2:02.05
5. Gross, Matthew SO-2 Shippensburg 2:02.14
6. Sunderland, Colton FR-1 Saint Francis University 2:02.23
7. Reese, Alex   Unattached 2:02.42
8. Romano, Robert JR-3 Frostburg State 2:02.75
9. Klick, Derin FR-1 Shippensburg 2:02.86
10. Dodson, Sean FR-1 Stevenson 2:03.04
11. Snyder, David SO-2 Shippensburg 2:03.19
12. Fisher, Ciaran JR-3 Susquehanna 2:03.23
13. Willis, Kadeem JR-3 PSU-Harrisburg 2:03.61
14. Kinback, Matt FR-1 Scranton 2:03.66
15. Caldwell, Daniel SR-4 York (Pa.) 2:04.65
16. Griffie, Jared FR-1 Mount St. Mary's 2:04.87
17. Afoakwah, Kevin SO-2 PSU-Harrisburg 2:05.04
18. Munro, Kyle SO-2 Lebanon Valley 2:05.09
19. Morgan, Matthew SR-4 York (Pa.) 2:05.10
20. Meci, Andrew JR-3 Juniata 2:05.81
21. Schoener, Will FR-1 Elizabethtown 2:06.11
22. Rickards, Jacob SO-2 Frostburg State 2:06.19
23. Dworzak, Michael JR-3 Lebanon Valley 2:06.21
24. Grunbok, Stephen FR-1 Scranton 2:06.58
25. Hinkel, Ben JR-3 York (Pa.) 2:07.33
26. Reed, Landon SO-2 Saint Francis University 2:07.46
27. Waiwada, Kaleb JR-3 Susquehanna 2:07.59
28. Domsciz, Derek FR-1 Kutztown 2:08.35
29. Bianco, Matt SO-2 Kutztown 2:08.52
30. Hutchinson , Ethan FR-1 Misericordia 2:08.65
31. Williamson, Ethan FR-1 York (Pa.) 2:08.82
32. Reynolds, Gustin SR-4 Susquehanna 2:08.88
33. Barrett, Matthew FR-1 Scranton 2:09.24
34. Bolinsky, Leonard FR-1 Susquehanna 2:10.13
35. Reid, Khalil FR-1 Mount St. Mary's 2:10.37
36. Walwro, Michael   Penn State T&F Club 2:10.48
37. Doucette, Matt   Penn State T&F Club 2:10.76
38. Fortna, Tegan FR-1 Kutztown 2:11.00
39. Hayes, Killian SO-2 Mount St. Mary's 2:11.44
40. Briscoe, Brandon FR-1 Mount St. Mary's 2:11.71
41. Teal, James SO-2 Elizabethtown 2:12.56
42. Okeke, Edward JR-3 Misericordia 2:15.00
43. Simpson, Lucas JR-3 Juniata 2:17.49
43. Wilson, Lorenzo SO-2 Frostburg State 2:17.49
45. Bergen, Christian   Penn State T&F Club 2:17.86
46. O'Toole, Danny FR-1 Lebanon Valley 2:17.94
47. Horseman-Guy, Devin FR-1 Frostburg State 2:18.44
48. Barrett, Tyler SO-2 Alvernia 2:18.53
49. Reever, Logan FR-1 Lebanon Valley 2:20.15
50. Young, Derrick JR-3 PSU-Harrisburg 2:20.74
51. Hogan, Phillip JR-3 Frostburg State 2:20.96
52. Noland, William   Penn State T&F Club 2:23.88
53. Willig, Perry FR-1 Juniata 2:24.52
54. Brown, Dustin FR-1 Alvernia 2:24.87
55. Glodek, Steven SO-2 Juniata 2:25.46
56. Strausser, Benjamin JR-3 Alvernia 2:25.77
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Simpson, Lucas JR-3 Juniata 2:17.49
2. Wilson, Lorenzo SO-2 Frostburg State 2:17.49
3. Bergen, Christian   Penn State T&F Club 2:17.86
4. O'Toole, Danny FR-1 Lebanon Valley 2:17.94
5. Horseman-Guy, Devin FR-1 Frostburg State 2:18.44
6. Reever, Logan FR-1 Lebanon Valley 2:20.15
7. Young, Derrick JR-3 PSU-Harrisburg 2:20.74
8. Hogan, Phillip JR-3 Frostburg State 2:20.96
9. Noland, William   Penn State T&F Club 2:23.88
10. Willig, Perry FR-1 Juniata 2:24.52
11. Brown, Dustin FR-1 Alvernia 2:24.87
12. Glodek, Steven SO-2 Juniata 2:25.46
13. Strausser, Benjamin JR-3 Alvernia 2:25.77
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kinback, Matt FR-1 Scranton 2:03.66
2. Grunbok, Stephen FR-1 Scranton 2:06.58
3. Reed, Landon SO-2 Saint Francis University 2:07.46
4. Domsciz, Derek FR-1 Kutztown 2:08.35
5. Williamson, Ethan FR-1 York (Pa.) 2:08.82
6. Barrett, Matthew FR-1 Scranton 2:09.24
7. Bolinsky, Leonard FR-1 Susquehanna 2:10.13
8. Briscoe, Brandon FR-1 Mount St. Mary's 2:11.71
9. Teal, James SO-2 Elizabethtown 2:12.56
10. Okeke, Edward JR-3 Misericordia 2:15.00
11. Barrett, Tyler SO-2 Alvernia 2:18.53
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Romano, Robert JR-3 Frostburg State 2:02.75
2. Afoakwah, Kevin SO-2 PSU-Harrisburg 2:05.04
3. Meci, Andrew JR-3 Juniata 2:05.81
4. Rickards, Jacob SO-2 Frostburg State 2:06.19
5. Waiwada, Kaleb JR-3 Susquehanna 2:07.59
6. Hutchinson , Ethan FR-1 Misericordia 2:08.65
7. Reynolds, Gustin SR-4 Susquehanna 2:08.88
8. Reid, Khalil FR-1 Mount St. Mary's 2:10.37
9. Doucette, Matt   Penn State T&F Club 2:10.76
10. Fortna, Tegan FR-1 Kutztown 2:11.00
11. Hayes, Killian SO-2 Mount St. Mary's 2:11.44
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dodson, Sean FR-1 Stevenson 2:03.04
2. Willis, Kadeem JR-3 PSU-Harrisburg 2:03.61
3. Caldwell, Daniel SR-4 York (Pa.) 2:04.65
4. Griffie, Jared FR-1 Mount St. Mary's 2:04.87
5. Munro, Kyle SO-2 Lebanon Valley 2:05.09
6. Morgan, Matthew SR-4 York (Pa.) 2:05.10
7. Schoener, Will FR-1 Elizabethtown 2:06.11
8. Dworzak, Michael JR-3 Lebanon Valley 2:06.21
9. Hinkel, Ben JR-3 York (Pa.) 2:07.33
10. Walwro, Michael   Penn State T&F Club 2:10.48
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Fitzgerald, Tom SR-4 Elizabethtown 1:59.00
2. Iddriss, Iddriss SO-2 Stevenson 1:59.66
3. Christopher, Cameron FR-1 Kutztown 2:00.09
4. Gash, Langston JR-3 Stevenson 2:02.05
5. Gross, Matthew SO-2 Shippensburg 2:02.14
6. Sunderland, Colton FR-1 Saint Francis University 2:02.23
7. Reese, Alex   Unattached 2:02.42
8. Klick, Derin FR-1 Shippensburg 2:02.86
9. Snyder, David SO-2 Shippensburg 2:03.19
10. Fisher, Ciaran JR-3 Susquehanna 2:03.23
11. Bianco, Matt SO-2 Kutztown 2:08.52