February 24, 2018
|
Anderson U.-Wellness Center - Anderson, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAC HCAC

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Adebakin, Toluwani SO-2 Anderson (Ind.) 22.17
2. Kaiser, Daniel JR-3 Spalding 22.34
3. Murr, Travis FR-1 Manchester 22.68
4. Patty, Luke SO-2 DePauw 23.07
5. Hollis, Harrison SR-4 Manchester 23.13
6. Kittle, Max   Anderson Alumni 23.13
7. Pyle, Samuel SO-2 Hanover 23.30
8. Wright, Chase JR-3 DePauw 23.33
9. Holt, Landon SO-2 Brescia 23.34
10. Booker, Jordan SO-2 DePauw 23.44
11. Oskins, Satchel FR-1 DePauw 23.50
12. Morrow, Tristen SR-4 Centre 23.80
13. Avenaim, Jacob FR-1 DePauw 24.03
14. Mallory, Derek   Anderson Alumni 24.22
15. Blakey, Nick   Unattached 24.28
16. Parris, Jaleel JR-3 Brescia 24.29
17. Young, Andrew FR-1 Wabash 24.29
18. Fielder, Jalen FR-1 Wabash 24.42
19. Walls, Deion JR-3 Spalding 24.46
20. Riley, Brennan FR-1 Wabash 24.90
21. Higgins, Benjamin FR-1 DePauw 25.28
22. Goebel, Cameron JR-3 Spalding 25.37
23. Davis, Cameron FR-1 Brescia 25.39
24. Johnson, Jacob FR-1 Manchester 25.95
25. Thomas, Joshua JR-3 Anderson (Ind.) 25.97
26. Powell, Joseph FR-1 Manchester 26.02
27. Thang, Joney FR-1 Manchester 26.41
28. Thorton, James   UNAT-Vincennes 26.73
29. Ramer, Jacob FR-1 Manchester 27.52
30. Smith, Allen SR-4 Franklin 27.59
31. Stevens, Daniel SO-2 Anderson (Ind.) 28.29
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ramer, Jacob FR-1 Manchester 27.52
2. Stevens, Daniel SO-2 Anderson (Ind.) 28.29
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Powell, Joseph FR-1 Manchester 26.02
2. Thang, Joney FR-1 Manchester 26.41
3. Smith, Allen SR-4 Franklin 27.59
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Davis, Cameron FR-1 Brescia 25.39
2. Johnson, Jacob FR-1 Manchester 25.95
3. Thorton, James   UNAT-Vincennes 26.73
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Fielder, Jalen FR-1 Wabash 24.42
2. Walls, Deion JR-3 Spalding 24.46
3. Riley, Brennan FR-1 Wabash 24.90
4. Higgins, Benjamin FR-1 DePauw 25.28
5. Goebel, Cameron JR-3 Spalding 25.37
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Avenaim, Jacob FR-1 DePauw 24.03
2. Blakey, Nick   Unattached 24.28
3. Parris, Jaleel JR-3 Brescia 24.29
4. Thomas, Joshua JR-3 Anderson (Ind.) 25.97
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kittle, Max   Anderson Alumni 23.13
2. Holt, Landon SO-2 Brescia 23.34
3. Mallory, Derek   Anderson Alumni 24.22
4. Young, Andrew FR-1 Wabash 24.29
200 Meters Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Pyle, Samuel SO-2 Hanover 23.30
2. Oskins, Satchel FR-1 DePauw 23.50
3. Morrow, Tristen SR-4 Centre 23.80
200 Meters Section 8
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Patty, Luke SO-2 DePauw 23.07
2. Wright, Chase JR-3 DePauw 23.33
3. Booker, Jordan SO-2 DePauw 23.44
200 Meters Section 9
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Adebakin, Toluwani SO-2 Anderson (Ind.) 22.17
2. Kaiser, Daniel JR-3 Spalding 22.34
3. Murr, Travis FR-1 Manchester 22.68
4. Hollis, Harrison SR-4 Manchester 23.13