January 26-27, 2018
|
Texas Tech-Sports Performance Center - Lubbock, TX

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Jefferson, Chris JR-3 Sam Houston St. 21.18   -
2. Mathis, Tyreek SO-2 Texas Tech 21.42   -
3. Gray, Demarviae SO-2 UT-Arlington 21.52   -
4. Webb, Jackson SO-2 Oklahoma 21.61   -
5. Haynes, Deontre JR-3 UT-Arlington 21.71   -
6. Cole, Clinton JR-3 Incarnate Word 21.75   -
7. Brown, Xavier SO-2 Oklahoma 21.75   -
8. Coleman, Lawrence SO-2 Sam Houston St. 21.76   -
9. Sheffield, Joseph FR-1 Oklahoma 21.85   -
10. COLE, James JR-3 North Texas 21.86   -
11. Linton, Ryan SO-2 Abilene Christian 21.87   -
12. Macinnis, Josiah FR-1 Texas Tech 21.92   -
13. Mitchell, D'Undre JR-3 UT-Arlington 21.98   -
14. Latson, Joel SO-2 Texas Tech 22.03   -
15. Gilbert, Jamari SR-4 Incarnate Word 22.04   -
16. Wallace, Brenden SO-2 UT-Arlington 22.06   -
17. Duvall, Wyatt FR-1 Abilene Christian 22.56   -
18. Leuthner, Andrew JR-3 Incarnate Word 22.66   -
19. Wiltshire, Deondre JR-3 UT-Arlington 22.77   -
20. Epps, Phillip SR-4 Incarnate Word 22.85   -
21. Kilpatrick, Zach SO-2 UL-Monroe 22.87   -
22. Douglas, Bryce SO-2 Oklahoma 22.94   -
23. Johnson, Andre JR-3 UL-Monroe 23.14   -
24. Trahan, Emile SO-2 UL-Monroe 23.14   -
25. Johnson, Kenneth FR-1 UL-Monroe 23.21   -
26. McBain, Austin FR-1 UL-Monroe 23.73   -
27. Lott, Bo FR-1 Abilene Christian 23.77   -
28. Deyaf, Mohamed JR-3 Texas 24.19   -
  TRIBBLE, Alford SR-4 North Texas DNF   -
200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jefferson, Chris JR-3 Sam Houston St. 21.18  
2. Mathis, Tyreek SO-2 Texas Tech 21.42  
3. Cole, Clinton JR-3 Incarnate Word 21.75  
4. Latson, Joel SO-2 Texas Tech 22.03  
200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Coleman, Lawrence SO-2 Sam Houston St. 21.76  
2. Linton, Ryan SO-2 Abilene Christian 21.87  
3. Macinnis, Josiah FR-1 Texas Tech 21.92  
200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Webb, Jackson SO-2 Oklahoma 21.61  
2. Leuthner, Andrew JR-3 Incarnate Word 22.66  
  TRIBBLE, Alford SR-4 North Texas DNF  
200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gray, Demarviae SO-2 UT-Arlington 21.52  
2. Sheffield, Joseph FR-1 Oklahoma 21.85  
3. Gilbert, Jamari SR-4 Incarnate Word 22.04  
4. Deyaf, Mohamed JR-3 Texas 24.19  
200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Haynes, Deontre JR-3 UT-Arlington 21.71  
2. Brown, Xavier SO-2 Oklahoma 21.75  
3. COLE, James JR-3 North Texas 21.86  
4. Mitchell, D'Undre JR-3 UT-Arlington 21.98  
5. Lott, Bo FR-1 Abilene Christian 23.77  
200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Duvall, Wyatt FR-1 Abilene Christian 22.56  
2. Epps, Phillip SR-4 Incarnate Word 22.85  
200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wallace, Brenden SO-2 UT-Arlington 22.06  
2. Douglas, Bryce SO-2 Oklahoma 22.94  
3. Johnson, Kenneth FR-1 UL-Monroe 23.21  
200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wiltshire, Deondre JR-3 UT-Arlington 22.77  
2. Kilpatrick, Zach SO-2 UL-Monroe 22.87  
3. Johnson, Andre JR-3 UL-Monroe 23.14  
4. Trahan, Emile SO-2 UL-Monroe 23.14  
5. McBain, Austin FR-1 UL-Monroe 23.73