04/06 - April 07, 2018
|
Berry - Mount Berry, GA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Brown, Max SR-4 Emory 3:55.13 10
2. Smith, Harold SR-4 Lee (Tenn.) 3:59.93 8
3. Branson, Sam SO-2 Emory 4:00.93 6
4. Hedgepeth, Jacob FR-1 Emory 4:02.37 5
5. Meade, Rodrigo JR-3 Oglethorpe 4:04.08 4
6. Asouzu, Charles SO-2 Columbus St. 4:04.13 3
7. Poston, Jacob FR-1 Augusta 4:04.39 2
8. Torres, Luis SO-2 Emory 4:04.73 1
9. Ponce, Moises SO-2 Lee (Tenn.) 4:05.95 -
10. Kelton, Thomas SO-2 Lee (Tenn.) 4:06.31 -
11. Churchwell, Noah SO-2 Columbus St. 4:06.41 -
12. Olmstead, Shawn   Georgia College 4:06.77 -
13. Edwards, Phil SR-4 Emory 4:06.88 -
14. Jacobs, Alvin SO-2 Piedmont 4:08.00 -
15. Faal, Ousman FR-1 Oglethorpe 4:08.54 -
16. Midyett, Ash SO-2 U. of the South 4:08.86 -
17. Fulton, Brayden SO-2 Berry 4:09.68 -
18. Eagleson, Caleb FR-1 Lee (Tenn.) 4:10.01 -
19. Graham, Seth SO-2 Montevallo 4:10.89 -
20. Griggs, Bryce SO-2 Piedmont 4:11.16 -
21. Vincent Jr., Brian SO-2 Reinhardt 4:12.90 -
22. Evans, Nicholas SO-2 Oglethorpe 4:13.19 -
23. Moxham, Tommy FR-1 Emory 4:13.27 -
24. Herfurth, Bailey SO-2 Montevallo 4:13.32 -
25. Rosenfeld, Jonathan FR-1 Emory 4:14.91 -
26. Hulett, Noah JR-3 Augusta 4:15.15 -
27. Hill, Jamorris SR-4 Albany State 4:16.23 -
28. Litle, Greg SR-4 Emory 4:16.42 -
29. Adkins, Thomas SO-2 West Georgia 4:16.47 -
30. George, Ian JR-3 Emory 4:16.50 -
31. Royster, Jake SO-2 Montevallo 4:16.62 -
32. Carter, Alex JR-3 Lee (Tenn.) 4:19.38 -
33. Berry, Chaz SO-2 Albany State 4:19.67 -
34. Reddick, Keldren SO-2 Clayton State 4:19.80 -
35. Le Mahieu, Leif FR-1 Covenant 4:20.10 -
36. Miller, Max FR-1 Piedmont 4:20.42 -
37. Guthery, Casey FR-1 Lee (Tenn.) 4:21.65 -
38. Allison, Micaiah FR-1 Covenant 4:21.83 -
39. Gogal, Jon JR-3 Berry 4:22.00 -
40. Brovont, Joey FR-1 Piedmont 4:22.26 -
41. Allen, Na'im FR-1 Columbus St. 4:23.06 -
42. Broussard, Matthew FR-1 Covenant 4:24.72 -
43. Terault, Austin FR-1 SCAD Atlanta 4:25.16 -
44. Dyer, George   Georgia College 4:26.86 -
45. Higginbotham, Riley FR-1 Clayton State 4:28.24 -
46. Shelton, Andrew FR-1 Montevallo 4:28.58 -
47. Wootton, Nicholas FR-1 Oglethorpe 4:28.80 -
48. Negusse, Jonah FR-1 West Georgia 4:29.11 -
49. Cowick, Andrew   Georgia College 4:29.83 -
50. Toland, Peter FR-1 Birmingham-Southern 4:35.69 -
51. Watson, Thomas FR-1 Birmingham-Southern 4:36.08 -
52. Starks, Brent SR-4 SCAD Atlanta 4:37.86 -
53. Foster, William JR-3 Piedmont 4:40.63 -
54. Chinwendu, Bayete SO-2 SCAD Atlanta 4:44.52 -
55. Carden, Jonathan SO-2 Oglethorpe 4:48.75 -
56. Beane, Aaron SO-2 Birmingham-Southern 4:51.50 -
57. Lukens, Josh FR-1 Covenant 4:55.83 -
58. Brasher, Marlin Gage SO-2 Point University 5:04.09 -
59. Ray, John SO-2 SCAD Atlanta 5:04.62 -
60. Smith, Jaylon JR-3 SCAD Atlanta 5:13.15 -
61. Pierce, Colt SO-2 Emory & Henry 5:18.00 -
  Buban, Jack   University of Georgia Club XC 4:18.77 -
  Higinbotham, John   Unattached 4:20.82 -
  Noble, Christian   Unattached 3:53.23 -
  Patterson, Michael   Unattached 4:12.21 -
  Phillips, Barry   Unattached 4:30.36 -
  Duplessis, Jacques   University of Georgia Club XC 4:38.48 -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Brown, Max SR-4 Emory 3:55.13 10
2. Smith, Harold SR-4 Lee (Tenn.) 3:59.93 8
3. Branson, Sam SO-2 Emory 4:00.93 6
4. Hedgepeth, Jacob FR-1 Emory 4:02.37 5
5. Asouzu, Charles SO-2 Columbus St. 4:04.13 3
6. Poston, Jacob FR-1 Augusta 4:04.39 2
7. Churchwell, Noah SO-2 Columbus St. 4:06.41 -
8. Olmstead, Shawn   Georgia College 4:06.77 -
9. Graham, Seth SO-2 Montevallo 4:10.89 -
10. Carter, Alex JR-3 Lee (Tenn.) 4:19.38 -
11. Noble, Christian   Unattached 3:53.23 -
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Meade, Rodrigo JR-3 Oglethorpe 4:04.08 4
2. Torres, Luis SO-2 Emory 4:04.73 1
3. Ponce, Moises SO-2 Lee (Tenn.) 4:05.95 -
4. Kelton, Thomas SO-2 Lee (Tenn.) 4:06.31 -
5. Edwards, Phil SR-4 Emory 4:06.88 -
6. Midyett, Ash SO-2 U. of the South 4:08.86 -
7. Fulton, Brayden SO-2 Berry 4:09.68 -
8. Eagleson, Caleb FR-1 Lee (Tenn.) 4:10.01 -
9. Griggs, Bryce SO-2 Piedmont 4:11.16 -
10. Hill, Jamorris SR-4 Albany State 4:16.23 -
11. Litle, Greg SR-4 Emory 4:16.42 -
12. Royster, Jake SO-2 Montevallo 4:16.62 -
13. Guthery, Casey FR-1 Lee (Tenn.) 4:21.65 -
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Jacobs, Alvin SO-2 Piedmont 4:08.00 -
2. Faal, Ousman FR-1 Oglethorpe 4:08.54 -
3. Vincent Jr., Brian SO-2 Reinhardt 4:12.90 -
4. Evans, Nicholas SO-2 Oglethorpe 4:13.19 -
5. Moxham, Tommy FR-1 Emory 4:13.27 -
6. Herfurth, Bailey SO-2 Montevallo 4:13.32 -
7. Hulett, Noah JR-3 Augusta 4:15.15 -
8. Adkins, Thomas SO-2 West Georgia 4:16.47 -
9. George, Ian JR-3 Emory 4:16.50 -
10. Berry, Chaz SO-2 Albany State 4:19.67 -
11. Patterson, Michael   Unattached 4:12.21 -
1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Reddick, Keldren SO-2 Clayton State 4:19.80 -
2. Le Mahieu, Leif FR-1 Covenant 4:20.10 -
3. Miller, Max FR-1 Piedmont 4:20.42 -
4. Allison, Micaiah FR-1 Covenant 4:21.83 -
5. Gogal, Jon JR-3 Berry 4:22.00 -
6. Brovont, Joey FR-1 Piedmont 4:22.26 -
7. Allen, Na'im FR-1 Columbus St. 4:23.06 -
8. Higginbotham, Riley FR-1 Clayton State 4:28.24 -
9. Shelton, Andrew FR-1 Montevallo 4:28.58 -
10. Cowick, Andrew   Georgia College 4:29.83 -
11. Beane, Aaron SO-2 Birmingham-Southern 4:51.50 -
12. Buban, Jack   University of Georgia Club XC 4:18.77 -
13. Higinbotham, John   Unattached 4:20.82 -
1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Rosenfeld, Jonathan FR-1 Emory 4:14.91 -
2. Broussard, Matthew FR-1 Covenant 4:24.72 -
3. Terault, Austin FR-1 SCAD Atlanta 4:25.16 -
4. Dyer, George   Georgia College 4:26.86 -
5. Negusse, Jonah FR-1 West Georgia 4:29.11 -
6. Toland, Peter FR-1 Birmingham-Southern 4:35.69 -
7. Watson, Thomas FR-1 Birmingham-Southern 4:36.08 -
8. Starks, Brent SR-4 SCAD Atlanta 4:37.86 -
9. Foster, William JR-3 Piedmont 4:40.63 -
10. Phillips, Barry   Unattached 4:30.36 -
11. Duplessis, Jacques   University of Georgia Club XC 4:38.48 -
1500 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Wootton, Nicholas FR-1 Oglethorpe 4:28.80 -
2. Chinwendu, Bayete SO-2 SCAD Atlanta 4:44.52 -
3. Carden, Jonathan SO-2 Oglethorpe 4:48.75 -
4. Lukens, Josh FR-1 Covenant 4:55.83 -
5. Brasher, Marlin Gage SO-2 Point University 5:04.09 -
6. Ray, John SO-2 SCAD Atlanta 5:04.62 -
7. Smith, Jaylon JR-3 SCAD Atlanta 5:13.15 -
8. Pierce, Colt SO-2 Emory & Henry 5:18.00 -