March 2, 2018
|
Tampa - Tampa, FL

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rampf, Colett SR-4 Saint Leo 4:47.67
2. Fisher, Kate FR-1 Lynn 4:48.81
3. Flemming, Hannah FR-1 Florida Southern 4:49.82
4. Bible, Alexis SO-2 Tampa 4:50.45
5. Brill, Monika FR-1 Tampa 4:52.70
6. Allmark, Annie FR-1 South Florida 4:53.47
7. Bayliff, Alyssa JR-3 Saint Leo 4:54.57
8. Abreu, Yaranel JR-3 South Florida 4:55.22
9. Kvitkauskaus, Nicole JR-3 Embry-Riddle 4:57.75
10. Farnsworth, Claire SO-2 South Florida 4:58.99
11. Watkins, Kassidy JR-3 Florida Southern 5:02.28
12. Hanus, Lia FR-1 Florida Tech 5:03.26
13. Whiffen, Katie FR-1 Stetson 5:04.87
14. Romero, Celeste SR-4 Nova Southeastern 5:05.66
15. Marcin, Lesly FR-1 St. Thomas (Fla.) 5:07.20
16. Rickenbach, Camryn SO-2 Palm Beach Atlantic 5:10.24
17. Granlund, Isabelle SR-4 Palm Beach Atlantic 5:10.30
18. Blackwell, Erin SO-2 Nova Southeastern 5:11.07
19. Anaya, Noemi JR-3 Saint Leo 5:12.85
20. Vilasuso, Zoey SR-4 West Virginia Wesleyan 5:13.09
21. Ortega, Calyope FR-1 St. Thomas (Fla.) 5:14.21
22. Cosson, Pauline FR-1 Florida Tech 5:14.61
23. Curran, Sara SO-2 Tampa 5:15.16
24. Hernandez, Keschel SO-2 South Florida 5:18.83
25. De La Guarda, Stephanie SR-4 Nova Southeastern 5:20.96
26. Early, Shannon FR-1 Tampa 5:21.90
27. Dean, Danielle SO-2 South Florida 5:22.89
28. Stoneback, Sydney FR-1 Nova Southeastern 5:23.05
29. Young, Sofia FR-1 St. Thomas (Fla.) 5:24.30
30. Chavis, Jessica JR-3 Palm Beach Atlantic 5:24.58
31. Combs, Elise SO-2 Palm Beach Atlantic 5:25.05
32. D'Angelo, Grace   Unattached 5:26.43
33. Kachulis, Sophia FR-1 Tampa 5:30.39
34. Peterson, Michaela FR-1 Florida Southern 5:30.40
35. Jackson, Joy SO-2 South Florida 5:31.00
36. Lykins, Jessica SO-2 Palm Beach Atlantic 5:32.51
37. Miller, Jacinda SR-4 Valdosta State 5:33.21
38. Areford, Zoe FR-1 South Florida 5:34.82
39. Rosener, Olivia FR-1 Valdosta State 5:34.87
40. Richardson, Makayla SO-2 Palm Beach Atlantic 5:37.74
41. Greene, Brittani FR-1 West Virginia Wesleyan 5:38.92
42. Hritsko, Tori SO-2 Nova Southeastern 5:39.80
43. Kanagy, Hope SO-2 Palm Beach Atlantic 5:43.61
44. Galan, Carolyn FR-1 St. Thomas (Fla.) 5:50.92
45. D'Angelo, Olivia   Unattached 5:54.04
46. Churchill, Heidi JR-3 Saint Leo 5:55.93
47. Spencer, Jessica FR-1 Florida Southern 5:56.37
48. Milashus, Natalia SO-2 Florida Tech 6:29.43
49. Cohen, Mandi SO-2 Lynn 6:33.06
50. Sanchez Recuero, Maria FR-1 Florida Tech 6:43.92
  Buck, Alicia SO-2 UNAT-South Florida DNS
  Fanta, Corinne FR-1 Tampa DNS
  Fernandez, Maria SO-2 Saint Leo DNS
  Tomberlin, Sydney SO-2 Valdosta State DNS
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rampf, Colett SR-4 Saint Leo 4:47.67
2. Fisher, Kate FR-1 Lynn 4:48.81
3. Flemming, Hannah FR-1 Florida Southern 4:49.82
4. Bible, Alexis SO-2 Tampa 4:50.45
5. Brill, Monika FR-1 Tampa 4:52.70
6. Allmark, Annie FR-1 South Florida 4:53.47
7. Bayliff, Alyssa JR-3 Saint Leo 4:54.57
8. Abreu, Yaranel JR-3 South Florida 4:55.22
9. Kvitkauskaus, Nicole JR-3 Embry-Riddle 4:57.75
10. Farnsworth, Claire SO-2 South Florida 4:58.99
11. Watkins, Kassidy JR-3 Florida Southern 5:02.28
12. Hanus, Lia FR-1 Florida Tech 5:03.26
13. Whiffen, Katie FR-1 Stetson 5:04.87
14. Romero, Celeste SR-4 Nova Southeastern 5:05.66
15. Blackwell, Erin SO-2 Nova Southeastern 5:11.07
16. Anaya, Noemi JR-3 Saint Leo 5:12.85
17. Vilasuso, Zoey SR-4 West Virginia Wesleyan 5:13.09
18. Cosson, Pauline FR-1 Florida Tech 5:14.61
19. Curran, Sara SO-2 Tampa 5:15.16
20. Hernandez, Keschel SO-2 South Florida 5:18.83
21. De La Guarda, Stephanie SR-4 Nova Southeastern 5:20.96
22. Dean, Danielle SO-2 South Florida 5:22.89
23. Stoneback, Sydney FR-1 Nova Southeastern 5:23.05
24. Miller, Jacinda SR-4 Valdosta State 5:33.21
  Buck, Alicia SO-2 UNAT-South Florida DNS
  Fanta, Corinne FR-1 Tampa DNS
  Fernandez, Maria SO-2 Saint Leo DNS
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Marcin, Lesly FR-1 St. Thomas (Fla.) 5:07.20
2. Rickenbach, Camryn SO-2 Palm Beach Atlantic 5:10.24
3. Granlund, Isabelle SR-4 Palm Beach Atlantic 5:10.30
4. Ortega, Calyope FR-1 St. Thomas (Fla.) 5:14.21
5. Early, Shannon FR-1 Tampa 5:21.90
6. Young, Sofia FR-1 St. Thomas (Fla.) 5:24.30
7. Chavis, Jessica JR-3 Palm Beach Atlantic 5:24.58
8. Combs, Elise SO-2 Palm Beach Atlantic 5:25.05
9. D'Angelo, Grace   Unattached 5:26.43
10. Kachulis, Sophia FR-1 Tampa 5:30.39
11. Peterson, Michaela FR-1 Florida Southern 5:30.40
12. Jackson, Joy SO-2 South Florida 5:31.00
13. Lykins, Jessica SO-2 Palm Beach Atlantic 5:32.51
14. Areford, Zoe FR-1 South Florida 5:34.82
15. Rosener, Olivia FR-1 Valdosta State 5:34.87
16. Richardson, Makayla SO-2 Palm Beach Atlantic 5:37.74
17. Greene, Brittani FR-1 West Virginia Wesleyan 5:38.92
18. Hritsko, Tori SO-2 Nova Southeastern 5:39.80
19. Kanagy, Hope SO-2 Palm Beach Atlantic 5:43.61
20. Galan, Carolyn FR-1 St. Thomas (Fla.) 5:50.92
21. D'Angelo, Olivia   Unattached 5:54.04
22. Churchill, Heidi JR-3 Saint Leo 5:55.93
23. Spencer, Jessica FR-1 Florida Southern 5:56.37
24. Milashus, Natalia SO-2 Florida Tech 6:29.43
25. Cohen, Mandi SO-2 Lynn 6:33.06
26. Sanchez Recuero, Maria FR-1 Florida Tech 6:43.92
  Tomberlin, Sydney SO-2 Valdosta State DNS