February 16, 2018
|
North Central-Res/Rec Center - Naperville, IL
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Johnson, Jordan JR-3 Benedictine (Ill.) 21.90 10
2. Holesinger, Bryce SR-4 Lewis 22.21 8
3. Haye, Jahaven JR-3 Benedictine (Ill.) 22.40 6
4. Saunders, Malik JR-3 Lewis 22.72 5
5. Ingram, Devin SR-4 Lewis 22.76 4
6. Ruffin, Steven SO-2 Aurora 22.76 3
7. Reynolds, Stephan SO-2 Lewis 22.88 2
8. Brown, Kenneth FR-1 DuPage 23.21 1
9. Brown, Jibreel FR-1 Lewis 23.22 -
10. Wilson, DeVonte SO-2 Benedictine (Ill.) 23.24 -
11. Reed, Christopher SR-4 Lewis 23.37 -
12. Smith, Ron SO-2 Benedictine (Ill.) 23.46 -
13. Pater, Patrick SO-2 DuPage 23.46 -
14. LeBlanc, Michael SO-2 North Central (Ill.) 23.64 -
15. Amstutz, Paul SO-2 Wheaton (Ill.) 23.67 -
16. Edwards, Ethan SO-2 Aurora 23.69 -
17. Haye, Akeem SO-2 Aurora 23.79 -
18. Hinders, Adam SO-2 Aurora 23.83 -
19. Rudelich, Peter FR-1 Aurora 23.86 -
20. Smith, Marcus SR-4 Wheaton (Ill.) 23.98 -
21. Ergas, Khadeil SO-2 Aurora 24.05 -
22. Funchess, John FR-1 DuPage 24.10 -
23. Van Os, Peter FR-1 Wheaton (Ill.) 24.23 -
24. Mbah, Cyrille FR-1 DuPage 24.31 -
25. Povilaitis, Rashawn JR-3 North Central (Ill.) 24.43 -
26. Hand, Austin SO-2 North Central (Ill.) 24.44 -
27. Longsworth, Kole SO-2 Harper College 24.48 -
28. Gunger, Zach FR-1 Harper College 24.49 -
29. Ferenc, Daniel FR-1 DuPage 24.53 -
30. Geary, Danny SO-2 Harper College 24.75 -
31. Riley, Jack SO-2 North Central (Ill.) 24.87 -
32. Coulbourne, Piat FR-1 Aurora 24.92 -
33. Partee, John SO-2 Lewis 24.93 -
34. Peneycad, Matt SR-4 Wheaton (Ill.) 25.03 -
35. Hoshino, Alex JR-3 Wheaton (Ill.) 25.06 -
36. Brosman, Nick SO-2 Aurora 25.18 -
37. Zeller, James SO-2 Wheaton (Ill.) 25.25 -
38. Anderson, John FR-1 DuPage 26.58 -
39. Filaoui, Fahd FR-1 DuPage 26.72 -
40. St. Michel, Sheldon JR-3 Aurora 30.06 -
  Stallworth, Aaron   EXH-Aurora 24.86 -
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Ergas, Khadeil SO-2 Aurora 24.05 -
2. Gunger, Zach FR-1 Harper College 24.49 -
3. Partee, John SO-2 Lewis 24.93 -
4. Filaoui, Fahd FR-1 DuPage 26.72 -
5. St. Michel, Sheldon JR-3 Aurora 30.06 -
6. Stallworth, Aaron   EXH-Aurora 24.86 -
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Coulbourne, Piat FR-1 Aurora 24.92 -
2. Brosman, Nick SO-2 Aurora 25.18 -
3. Zeller, James SO-2 Wheaton (Ill.) 25.25 -
4. Anderson, John FR-1 DuPage 26.58 -
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Wilson, DeVonte SO-2 Benedictine (Ill.) 23.24 -
2. Ferenc, Daniel FR-1 DuPage 24.53 -
3. Geary, Danny SO-2 Harper College 24.75 -
4. Peneycad, Matt SR-4 Wheaton (Ill.) 25.03 -
5. Hoshino, Alex JR-3 Wheaton (Ill.) 25.06 -
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Smith, Marcus SR-4 Wheaton (Ill.) 23.98 -
2. Funchess, John FR-1 DuPage 24.10 -
3. Povilaitis, Rashawn JR-3 North Central (Ill.) 24.43 -
4. Hand, Austin SO-2 North Central (Ill.) 24.44 -
5. Longsworth, Kole SO-2 Harper College 24.48 -
6. Riley, Jack SO-2 North Central (Ill.) 24.87 -
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Amstutz, Paul SO-2 Wheaton (Ill.) 23.67 -
2. Hinders, Adam SO-2 Aurora 23.83 -
3. Van Os, Peter FR-1 Wheaton (Ill.) 24.23 -
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Brown, Kenneth FR-1 DuPage 23.21 1
2. Edwards, Ethan SO-2 Aurora 23.69 -
3. Haye, Akeem SO-2 Aurora 23.79 -
4. Rudelich, Peter FR-1 Aurora 23.86 -
200 Meters Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Reed, Christopher SR-4 Lewis 23.37 -
2. Pater, Patrick SO-2 DuPage 23.46 -
3. LeBlanc, Michael SO-2 North Central (Ill.) 23.64 -
4. Mbah, Cyrille FR-1 DuPage 24.31 -
200 Meters Section 8
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Saunders, Malik JR-3 Lewis 22.72 5
2. Ruffin, Steven SO-2 Aurora 22.76 3
3. Reynolds, Stephan SO-2 Lewis 22.88 2
4. Brown, Jibreel FR-1 Lewis 23.22 -
5. Smith, Ron SO-2 Benedictine (Ill.) 23.46 -
200 Meters Section 9
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Johnson, Jordan JR-3 Benedictine (Ill.) 21.90 10
2. Holesinger, Bryce SR-4 Lewis 22.21 8
3. Haye, Jahaven JR-3 Benedictine (Ill.) 22.40 6
4. Ingram, Devin SR-4 Lewis 22.76 4