March 24, 2018
|
California University - California, PA
ICON KEY: PSAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hill, Summer SR-4 California (Pa.) 4:37.67
2. Bakan, Bre JR-3 Walsh 4:47.38
3. Leppelmeier, Alexa FR-1 Walsh 4:48.22
4. Workman, Kaitlyn SR-4 Wheeling Jesuit 4:50.38
5. Pierce, Alyson JR-3 California (Pa.) 4:52.82
6. Reinbold, Jaclyn JR-3 California (Pa.) 4:54.11
7. Gardner, Martha FR-1 Robert Morris 4:55.89
8. Ryan, Juliet FR-1 Slippery Rock 4:56.28
9. Soehnlen, Megan FR-1 Walsh 4:56.68
10. Hutzelmann, Denali FR-1 Grove City 5:00.89
11. Felton, Samantha FR-1 Robert Morris 5:01.11
12. Felts, Makena JR-3 Indiana (Pa.) 5:02.70
13. Guyer, Rachel JR-3 St. Bonaventure 5:04.50
14. Jones, Jessica SO-2 Indiana (Pa.) 5:05.52
15. Boyd, Alyssa FR-1 Point Park 5:06.06
16. Furr, Jenna SR-4 Wheeling Jesuit 5:06.23
17. Beeman, Sydney SO-2 St. Bonaventure 5:07.71
18. Johnson, Jordyn JR-3 Indiana (Pa.) 5:07.82
19. Doyle, Fallon SO-2 Wheeling Jesuit 5:08.03
20. Dunham, Matti SR-4 Slippery Rock 5:11.20
21. Rains, Melissa SR-4 Slippery Rock 5:11.56
22. Varner, Tricia FR-1 Indiana (Pa.) 5:15.68
23. Kijowski, Larissa SO-2 Carlow 5:17.43
24. Fast, Kirsten   Pitt Club XC 5:19.57
25. Noel, Kendall JR-3 Robert Morris 5:21.43
26. Pearson, Ellie JR-3 Slippery Rock 5:25.88
27. Paynter, Heather JR-3 Pitt.-Johnstown 5:26.21
28. Herr, Brianna FR-1 Indiana (Pa.) 5:26.26
29. Laughin, Jamie   Pitt Club XC 5:26.65
30. Celich, Taylor JR-3 Point Park 5:26.84
31. Gaj, Annabelle SO-2 Walsh 5:29.99
32. Sherman, Alexis SR-4 Point Park 5:30.42
33. Falvo, Anna SO-2 Indiana (Pa.) 5:31.39
34. Kelley, Kyla FR-1 Chatham 5:31.71
35. McHale, Jacqueline   Pitt Club XC 5:33.83
36. Psenick, Mikayla JR-3 Chatham 5:34.55
37. Clark, Maria JR-3 Walsh 5:34.84
38. Grinnell, Shae FR-1 California (Pa.) 5:35.49
39. Milroy, Aubrey SO-2 Geneva 5:36.41
40. Heilman, Brooke   Pitt Club XC 5:38.50
41. Nugent, McKenzie   Pitt Club XC 5:40.16
42. Hornor, Jenn   Pitt Club XC 5:40.52
43. Passetti, Holly   Alfred 5:40.70
44. Smith, Alexia FR-1 Point Park 5:43.34
45. Pompa, Michelle SO-2 Slippery Rock 5:44.39
46. Scenna, Abrianna FR-1 California (Pa.) 5:45.46
47. Zimmer, Lindsee SO-2 Slippery Rock 5:45.75
48. Zeckzer, Matyson JR-3 Grove City 5:46.41
49. Ayers, Madison FR-1 California (Pa.) 5:48.47
50. Ottaviano, Paige   Pitt Club XC 5:49.36
51. Sollars, Rachel SO-2 Slippery Rock 5:55.42
52. Cribbs, Bailey FR-1 Thiel 5:56.41
53. DeGruchy, Ellie FR-1 Grove City 5:57.75
54. Reynolds, Kristin FR-1 St. Bonaventure 6:03.29
55. Williams, Taylor FR-1 Grove City 6:18.38
56. Winter, Katherine JR-3 Carlow 6:22.73
57. Williams , Diamond FR-1 Pitt.-Johnstown 7:47.05
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hill, Summer SR-4 California (Pa.) 4:37.67
2. Bakan, Bre JR-3 Walsh 4:47.38
3. Leppelmeier, Alexa FR-1 Walsh 4:48.22
4. Workman, Kaitlyn SR-4 Wheeling Jesuit 4:50.38
5. Reinbold, Jaclyn JR-3 California (Pa.) 4:54.11
6. Gardner, Martha FR-1 Robert Morris 4:55.89
7. Ryan, Juliet FR-1 Slippery Rock 4:56.28
8. Felton, Samantha FR-1 Robert Morris 5:01.11
9. Guyer, Rachel JR-3 St. Bonaventure 5:04.50
10. Furr, Jenna SR-4 Wheeling Jesuit 5:06.23
11. Doyle, Fallon SO-2 Wheeling Jesuit 5:08.03
12. Rains, Melissa SR-4 Slippery Rock 5:11.56
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Pierce, Alyson JR-3 California (Pa.) 4:52.82
2. Soehnlen, Megan FR-1 Walsh 4:56.68
3. Hutzelmann, Denali FR-1 Grove City 5:00.89
4. Felts, Makena JR-3 Indiana (Pa.) 5:02.70
5. Jones, Jessica SO-2 Indiana (Pa.) 5:05.52
6. Boyd, Alyssa FR-1 Point Park 5:06.06
7. Beeman, Sydney SO-2 St. Bonaventure 5:07.71
8. Johnson, Jordyn JR-3 Indiana (Pa.) 5:07.82
9. Dunham, Matti SR-4 Slippery Rock 5:11.20
10. Varner, Tricia FR-1 Indiana (Pa.) 5:15.68
11. Noel, Kendall JR-3 Robert Morris 5:21.43
12. Celich, Taylor JR-3 Point Park 5:26.84
13. Grinnell, Shae FR-1 California (Pa.) 5:35.49
14. Milroy, Aubrey SO-2 Geneva 5:36.41
15. Nugent, McKenzie   Pitt Club XC 5:40.16
16. Reynolds, Kristin FR-1 St. Bonaventure 6:03.29
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kijowski, Larissa SO-2 Carlow 5:17.43
2. Fast, Kirsten   Pitt Club XC 5:19.57
3. Pearson, Ellie JR-3 Slippery Rock 5:25.88
4. Herr, Brianna FR-1 Indiana (Pa.) 5:26.26
5. Gaj, Annabelle SO-2 Walsh 5:29.99
6. Sherman, Alexis SR-4 Point Park 5:30.42
7. Kelley, Kyla FR-1 Chatham 5:31.71
8. McHale, Jacqueline   Pitt Club XC 5:33.83
9. Psenick, Mikayla JR-3 Chatham 5:34.55
10. Hornor, Jenn   Pitt Club XC 5:40.52
11. Smith, Alexia FR-1 Point Park 5:43.34
12. Pompa, Michelle SO-2 Slippery Rock 5:44.39
13. Zimmer, Lindsee SO-2 Slippery Rock 5:45.75
14. Zeckzer, Matyson JR-3 Grove City 5:46.41
1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Paynter, Heather JR-3 Pitt.-Johnstown 5:26.21
2. Laughin, Jamie   Pitt Club XC 5:26.65
3. Falvo, Anna SO-2 Indiana (Pa.) 5:31.39
4. Clark, Maria JR-3 Walsh 5:34.84
5. Heilman, Brooke   Pitt Club XC 5:38.50
6. Passetti, Holly   Alfred 5:40.70
7. Scenna, Abrianna FR-1 California (Pa.) 5:45.46
8. Ayers, Madison FR-1 California (Pa.) 5:48.47
9. Ottaviano, Paige   Pitt Club XC 5:49.36
10. Sollars, Rachel SO-2 Slippery Rock 5:55.42
11. Cribbs, Bailey FR-1 Thiel 5:56.41
12. DeGruchy, Ellie FR-1 Grove City 5:57.75
13. Williams, Taylor FR-1 Grove City 6:18.38
14. Winter, Katherine JR-3 Carlow 6:22.73
15. Williams , Diamond FR-1 Pitt.-Johnstown 7:47.05