February 2-3, 2018
|
Texas A&M-Gilliam Indoor Track Stadium - College Station, TX
ICON KEY: NJCAA

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. White, Danyel SO-2 Texas A&M 23.28   10
2. Jackson, Hannah SO-2 Rice 23.59   8
3. Thompson, Brenessa JR-3 Texas A&M 23.66   6
4. Kerley, Virginia FR-1 Texas A&M 23.79   5
5. Bethel, Brianne SO-2 Houston 23.80   4
6. Spaulding, Diamond JR-3 Texas A&M 23.83   3
7. Lattimore, Tiona SO-2 Cincinnati 23.85   2
8. Robinson, Bryana SR-4 Cincinnati 23.93   1
9. Ivy, Amber SO-2 Texas A&M 23.95   -
10. Bisiolu, Haisha JR-3 Cincinnati 24.16   -
11. Adams, Ariele FR-1 Houston 24.28   -
12. Hayden, Brianna SO-2 Georgia Tech 24.33   -
13. McDonald, Natassha SO-2 South Plains 24.42 -
14. Sample, Essance FR-1 Houston 24.49   -
15. Smith, Sierra SO-2 Houston 24.56   -
16. Hall, Domonique SR-4 Georgia Tech 25.00   -
17. Woode, Denise SO-2 Georgia Tech 25.05   -
18. Henderson, De'Stini JR-3 UTSA 25.08   -
19. Gittens, Tyra FR-1 Texas A&M 25.09   -
20. Cormier-Jordan, Erica FR-1 UT-Arlington 25.11   -
21. Henderson, Angelica SR-4 Georgia Tech 25.26   -
22. Abolaji, Omotayo SO-2 South Plains 25.28 -
23. Gesicki, Deanna JR-3 Cincinnati 25.37   -
24. Esemena, Olivia SO-2 UTSA 25.37   -
25. Smith, Kennedy FR-1 Texas A&M 25.57   -
26. Innis, Shannon SR-4 Georgia Tech 25.69   -
27. Moody, Patrice FR-1 South Plains 25.71   -
28. Dixon, Tyriete JR-3 UT-Arlington 25.90   -
  O'Neal, Pharist FR-1 Georgia Tech DQ   -
  Njoku, Chinyere JR-3 Texas A&M DNF   -
200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Innis, Shannon SR-4 Georgia Tech 25.69   -
2. Dixon, Tyriete JR-3 UT-Arlington 25.90   -
200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Woode, Denise SO-2 Georgia Tech 25.05   -
2. Cormier-Jordan, Erica FR-1 UT-Arlington 25.11   -
3. Gesicki, Deanna JR-3 Cincinnati 25.37   -
4. Smith, Kennedy FR-1 Texas A&M 25.57   -
200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Gittens, Tyra FR-1 Texas A&M 25.09   -
2. Abolaji, Omotayo SO-2 South Plains 25.28 -
3. Moody, Patrice FR-1 South Plains 25.71   -
  O'Neal, Pharist FR-1 Georgia Tech DQ   -
200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Adams, Ariele FR-1 Houston 24.28   -
2. McDonald, Natassha SO-2 South Plains 24.42 -
3. Hall, Domonique SR-4 Georgia Tech 25.00   -
4. Esemena, Olivia SO-2 UTSA 25.37   -
200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kerley, Virginia FR-1 Texas A&M 23.79   5
2. Hayden, Brianna SO-2 Georgia Tech 24.33   -
3. Sample, Essance FR-1 Houston 24.49   -
4. Henderson, Angelica SR-4 Georgia Tech 25.26   -
200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Robinson, Bryana SR-4 Cincinnati 23.93   1
2. Ivy, Amber SO-2 Texas A&M 23.95   -
3. Henderson, De'Stini JR-3 UTSA 25.08   -
  Njoku, Chinyere JR-3 Texas A&M DNF   -
200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Thompson, Brenessa JR-3 Texas A&M 23.66   6
2. Lattimore, Tiona SO-2 Cincinnati 23.85   2
3. Bisiolu, Haisha JR-3 Cincinnati 24.16   -
4. Smith, Sierra SO-2 Houston 24.56   -
200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. White, Danyel SO-2 Texas A&M 23.28   10
2. Jackson, Hannah SO-2 Rice 23.59   8
3. Bethel, Brianne SO-2 Houston 23.80   4
4. Spaulding, Diamond JR-3 Texas A&M 23.83   3