February 16, 2018
|
Dubuque-Chlapaty Rec Center - Dubuque, IA
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. McMiller, Rodrick FR-1 Wis.-Platteville 22.36 10
2. Johnson, Michael SO-2 Augustana (Ill.) 22.75 8
3. Steed, Jeremiah FR-1 Dubuque 22.81 6
4. Hucker, Kyle SR-4 Augustana (Ill.) 23.11 5
5. Swanson, Ryan SO-2 Wis.-Platteville 23.12 4
6. Frei, Zach FR-1 Wis.-Platteville 23.16 3
7. Morrison, Tyson SO-2 Loras 23.23 2
8. Beaton , Jacob SO-2 Loras 23.30 1
9. Smith, Noah SO-2 Loras 23.42 -
10. Rupke, Connor FR-1 Wis.-Platteville 23.50 -
11. Ellis, Isaiah JR-3 Dubuque 23.51 -
12. Kilburg, Peter FR-1 Loras 23.62 -
13. Mentzer, Jacob SR-4 Dubuque 23.67 -
14. Kind, Ryan JR-3 Dubuque 23.80 -
15. Kohler, Bradley FR-1 Augustana (Ill.) 23.81 -
16. Patterson, Noah FR-1 Augustana (Ill.) 23.96 -
17. Fowler, Tyler SO-2 Dubuque 23.99 -
18. Thayer, Alex JR-3 Wis.-Platteville 24.02 -
19. Siaw, Whitaker SO-2 Augustana (Ill.) 24.02 -
20. Lopez, Albert SO-2 Cornell College 24.03 -
21. Wissing, Kevin SO-2 Dubuque 24.07 -
22. Lidinsky, Alec SR-4 Augustana (Ill.) 24.17 -
23. Hines, Mickey SO-2 Cornell College 24.30 -
24. Rice, Jacob FR-1 Wis.-Platteville 24.39 -
25. Berube, Ethan JR-3 Cornell College 24.58 -
26. Enstrom, Logan JR-3 Augustana (Ill.) 24.61 -
27. Lincoln, Derrick FR-1 Cornell College 24.71 -
28. McGing, Connor FR-1 Augustana (Ill.) 24.87 -
29. Mettert, Reid SR-4 Clarke 24.87 -
30. Stillmunkes, Corbin FR-1 Dubuque 25.38 -
31. Guyton-Evans, Sam FR-1 Loras 25.50 -
32. Gore, Ramesh FR-1 Luther 27.08 -
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Stillmunkes, Corbin FR-1 Dubuque 25.38 -
2. Guyton-Evans, Sam FR-1 Loras 25.50 -
3. Gore, Ramesh FR-1 Luther 27.08 -
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Mentzer, Jacob SR-4 Dubuque 23.67 -
2. Lopez, Albert SO-2 Cornell College 24.03 -
3. Rice, Jacob FR-1 Wis.-Platteville 24.39 -
4. McGing, Connor FR-1 Augustana (Ill.) 24.87 -
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Smith, Noah SO-2 Loras 23.42 -
2. Kohler, Bradley FR-1 Augustana (Ill.) 23.81 -
3. Wissing, Kevin SO-2 Dubuque 24.07 -
4. Enstrom, Logan JR-3 Augustana (Ill.) 24.61 -
5. Lincoln, Derrick FR-1 Cornell College 24.71 -
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kilburg, Peter FR-1 Loras 23.62 -
2. Fowler, Tyler SO-2 Dubuque 23.99 -
3. Thayer, Alex JR-3 Wis.-Platteville 24.02 -
4. Lidinsky, Alec SR-4 Augustana (Ill.) 24.17 -
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Rupke, Connor FR-1 Wis.-Platteville 23.50 -
2. Berube, Ethan JR-3 Cornell College 24.58 -
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Swanson, Ryan SO-2 Wis.-Platteville 23.12 4
2. Beaton , Jacob SO-2 Loras 23.30 1
3. Patterson, Noah FR-1 Augustana (Ill.) 23.96 -
4. Siaw, Whitaker SO-2 Augustana (Ill.) 24.02 -
5. Hines, Mickey SO-2 Cornell College 24.30 -
200 Meters Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Johnson, Michael SO-2 Augustana (Ill.) 22.75 8
2. Frei, Zach FR-1 Wis.-Platteville 23.16 3
3. Morrison, Tyson SO-2 Loras 23.23 2
4. Ellis, Isaiah JR-3 Dubuque 23.51 -
200 Meters Section 8
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. McMiller, Rodrick FR-1 Wis.-Platteville 22.36 10
2. Steed, Jeremiah FR-1 Dubuque 22.81 6
3. Hucker, Kyle SR-4 Augustana (Ill.) 23.11 5
4. Kind, Ryan JR-3 Dubuque 23.80 -
5. Mettert, Reid SR-4 Clarke 24.87 -