February 17, 2018
|
Anderson U.-Wellness Center - Anderson, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: HCAC

Men's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Cooley, Garrett SR-4 Anderson (Ind.) 6.95 10
2. Murr, Travis FR-1 Manchester 7.07 8
3. Hollis, Harrison SR-4 Manchester 7.16 6
4. Coughlin, Austin SR-4 Manchester 7.16 5
5. Allen, Dawson FR-1 Rose-Hulman 7.20 4
6. Taylor, Tre'on SO-2 Mount St. Joseph 7.22 3
7. Blount, Donnie FR-1 Anderson (Ind.) 7.23 2
8. Johnson, Donny FR-1 Bluffton 7.39 1

Men's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cooley, Garrett SR-4 Anderson (Ind.) 7.05
2. Hollis, Harrison SR-4 Manchester 7.16
3. Blount, Donnie FR-1 Anderson (Ind.) 7.22
4. Coughlin, Austin SR-4 Manchester 7.19
5. Taylor, Tre'on SO-2 Mount St. Joseph 7.19
6. Allen, Dawson FR-1 Rose-Hulman 7.26
7. Johnson, Donny FR-1 Bluffton 7.30
8. Drumm-Turner, Cody FR-1 Defiance 7.36
9. Noblittt, Clayton FR-1 Hanover 7.38
10. Betz, Brayden SR-4 Rose-Hulman 7.39
11. Brewer, Maurice FR-1 Defiance 7.42
12. Uhl, Nick SR-4 Franklin 7.47
13. Woods, DeAngelo FR-1 Bluffton 7.50
14. Latham, Jordan FR-1 Defiance 7.61
15. Froelicher, Gunner SO-2 Mount St. Joseph 7.65
16. Girelli, Tommaso SR-4 Hanover 7.74
16. Baxter, Dax FR-1 Franklin 7.74
18. Kerobo, Justin JR-3 Earlham 7.83
19. Dongo, JP SO-2 Earlham 7.97
20. Albert, Rance FR-1 Earlham 7.97
  Murr, Travis FR-1 Manchester NT
  Keith, Charles JR-3 Anderson (Ind.) NT
60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Blount, Donnie FR-1 Anderson (Ind.) 7.22
2. Noblittt, Clayton FR-1 Hanover 7.38
3. Brewer, Maurice FR-1 Defiance 7.42
4. Woods, DeAngelo FR-1 Bluffton 7.50
5. Girelli, Tommaso SR-4 Hanover 7.74
6. Baxter, Dax FR-1 Franklin 7.74
  Murr, Travis FR-1 Manchester NT
  Keith, Charles JR-3 Anderson (Ind.) NT
60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hollis, Harrison SR-4 Manchester 7.16
2. Taylor, Tre'on SO-2 Mount St. Joseph 7.19
3. Allen, Dawson FR-1 Rose-Hulman 7.26
4. Johnson, Donny FR-1 Bluffton 7.30
5. Latham, Jordan FR-1 Defiance 7.61
6. Froelicher, Gunner SO-2 Mount St. Joseph 7.65
7. Dongo, JP SO-2 Earlham 7.97
60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cooley, Garrett SR-4 Anderson (Ind.) 7.05
2. Coughlin, Austin SR-4 Manchester 7.19
3. Drumm-Turner, Cody FR-1 Defiance 7.36
4. Betz, Brayden SR-4 Rose-Hulman 7.39
5. Uhl, Nick SR-4 Franklin 7.47
6. Kerobo, Justin JR-3 Earlham 7.83
7. Albert, Rance FR-1 Earlham 7.97