February 9, 2018
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)
ICON KEY: DII Prov

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Allen, Benjamin SO-2 Concordia-St. Paul 1:53.18
2. Roberts, Casey JR-3 Wartburg 1:54.05
3. Kozlowski, Carl FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:56.28
4. Hatton, Evan JR-3 Bethel (Minn.) 1:56.49
5. Morrison, Joe   Unattached 1:57.76
6. Gilles, Andrew JR-3 Wis.-Stout 1:58.14
7. McMichael, Sam JR-3 Wartburg 1:58.61
8. Kasper, Adam JR-3 Wis.-River Falls 1:58.78
9. Palyan, Jess JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:59.78
10. Arthur, Andrew FR-1 Minnesota-Duluth 1:59.97
11. Houghton, Jake JR-3 Wis.-Stout 2:00.01
12. Graff, Chase JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:01.49
13. Schwoerer, Guenter SO-2 Wis.-Eau Claire 2:01.55
14. Radtke, Kody SO-2 Wis.-Stout 2:01.60
15. Clements, Jackson FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.00
16. Carl, Brian FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:03.14
17. Brusilow, Nick FR-1 Carleton 2:03.18
18. Herman, Zach SO-2 St. Olaf 2:03.24
19. Schwoerer, Dietrich FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.33
20. Hornung, Andrew SO-2 Jamestown 2:03.61
21. Karlson, Samuel JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:04.35
22. Wouters, Sam SO-2 Wis.-Stout 2:05.06
23. Overvig, Kellen JR-3 Hamline 2:05.17
24. Reyes Herrera, Edwin SO-2 Macalester 2:05.51
25. Roen, Ben FR-1 Hamline 2:06.46
26. Anderson, Tyler JR-3 Concordia-St. Paul 2:06.72
27. Tomich, Tyler FR-1 Wis.-Eau Claire 2:07.72
28. Aehl, Peter SO-2 St. Olaf 2:07.81
29. Bergman, Sam FR-1 St. Olaf 2:07.93
30. Lorah, Matt FR-1 Hamline 2:07.95
31. Warner, Cory SO-2 Concordia-St. Paul 2:09.04
32. Meaden, Jonathon FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:09.50
33. Carlsen, Michael SO-2 Carleton 2:11.88
34. Jones, Alex FR-1 Jamestown 3:00.03
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Allen, Benjamin SO-2 Concordia-St. Paul 1:53.18
2. Roberts, Casey JR-3 Wartburg 1:54.05
3. Kozlowski, Carl FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:56.28
4. Hatton, Evan JR-3 Bethel (Minn.) 1:56.49
5. Morrison, Joe   Unattached 1:57.76
6. Gilles, Andrew JR-3 Wis.-Stout 1:58.14
7. McMichael, Sam JR-3 Wartburg 1:58.61
8. Kasper, Adam JR-3 Wis.-River Falls 1:58.78
9. Warner, Cory SO-2 Concordia-St. Paul 2:09.04
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Palyan, Jess JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:59.78
2. Arthur, Andrew FR-1 Minnesota-Duluth 1:59.97
3. Houghton, Jake JR-3 Wis.-Stout 2:00.01
4. Radtke, Kody SO-2 Wis.-Stout 2:01.60
5. Carl, Brian FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:03.14
6. Schwoerer, Dietrich FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.33
7. Hornung, Andrew SO-2 Jamestown 2:03.61
8. Karlson, Samuel JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:04.35
9. Wouters, Sam SO-2 Wis.-Stout 2:05.06
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Graff, Chase JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:01.49
2. Schwoerer, Guenter SO-2 Wis.-Eau Claire 2:01.55
3. Clements, Jackson FR-1 Wis.-Eau Claire 2:03.00
4. Brusilow, Nick FR-1 Carleton 2:03.18
5. Overvig, Kellen JR-3 Hamline 2:05.17
6. Tomich, Tyler FR-1 Wis.-Eau Claire 2:07.72
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Herman, Zach SO-2 St. Olaf 2:03.24
2. Reyes Herrera, Edwin SO-2 Macalester 2:05.51
3. Roen, Ben FR-1 Hamline 2:06.46
4. Anderson, Tyler JR-3 Concordia-St. Paul 2:06.72
5. Aehl, Peter SO-2 St. Olaf 2:07.81
6. Bergman, Sam FR-1 St. Olaf 2:07.93
7. Lorah, Matt FR-1 Hamline 2:07.95
8. Meaden, Jonathon FR-1 Saint Mary's (Minn.) 2:09.50
9. Carlsen, Michael SO-2 Carleton 2:11.88
10. Jones, Alex FR-1 Jamestown 3:00.03