February 9, 2018
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)
ICON KEY: DII Prov NAIA B

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lau, Darin SR-4 Wis.-Eau Claire 14:22.53
2. Rynes, Walker SR-4 Wis.-Platteville 14:31.59
3. Bass, Alec SR-4 Dubuque 14:42.16
4. Aidrus , Bashir SO-2 SW Minnesota St. 14:45.18
5. Jessen, Henry SR-4 Minnesota-Duluth 14:55.06
6. Sedbrook, Cody SR-4 Minnesota-Duluth 15:01.71
7. Lahr, Luke JR-3 Minnesota-Duluth 15:03.42
8. Huffman, Riley SR-4 Wis.-Eau Claire 15:09.05
9. Young, Matthew JR-3 Jamestown 15:10.10
10. Zolondek, Nicolas SO-2 Wis.-Stout 15:12.85
11. Troe, Caleb JR-3 Concordia-St. Paul 15:15.29
12. Kaczinski, Eli SR-4 Wartburg 15:16.83
13. Lerdall, Thomas JR-3 St. Olaf 15:17.12
14. Boedigheimer, Isaac FR-1 St. Scholastica 15:17.43
15. Friedman, Mike JR-3 Wis.-Stout 15:25.60
16. Blum, Trevor SR-4 Wis.-Stout 15:25.87
17. Kadrofske, Elliot SO-2 St. Olaf 15:25.89
18. Koski, Jordan SR-4 Wis.-Superior 15:27.80
19. Oslin, Cole SO-2 Concordia-St. Paul 15:28.71
20. Fritz, Andrew SR-4 St. Thomas (Minn.) 15:29.94
21. Ressler, Dan JR-3 Wis.-Stout 15:31.57
22. Smalley, Owen FR-1 Minnesota-Duluth 15:33.93
23. Kuhlmann, Sam JR-3 Wis.-Eau Claire 15:33.94
24. Zimmerman, Zach SR-4 Wis.-Stout 15:35.08
25. Overmyer, Isaac JR-3 Minnesota-Duluth 15:42.70
26. Black, Mitchell SR-4 Wartburg 15:43.92
27. Anderson, Blake SR-4 Minnesota-Duluth 15:44.79
28. Kubat, Braydon FR-1 Minnesota-Duluth 15:46.44
29. Johnson, Braydon JR-3 Wis.-River Falls 15:47.52
30. Green, Zeke FR-1 Concordia-St. Paul 15:48.24
31. Mehrhof, Kyle JR-3 Hamline 15:49.60
32. Kiley, Collin SO-2 St. Thomas (Minn.) 15:50.81
33. Carmichael, Ben JR-3 Wis.-Eau Claire 15:58.29
34. Hill, Kendall SO-2 Minnesota-Duluth 15:59.00
35. Redepenning, Harrison   Unattached 15:59.93
36. Hamilton, Chase JR-3 SW Minnesota St. 16:06.37
37. Herzog, Jonah FR-1 St. Olaf 16:07.78
38. Buchmeier, Dan SR-4 St. Olaf 16:08.11
39. Burazin, Scott FR-1 Concordia-St. Paul 16:08.82
40. Peterson, Ricky SR-4 St. Thomas (Minn.) 16:29.97
41. DeBlieck, Derek SR-4 St. Olaf 16:36.91
42. Harty, Cole SO-2 Wis.-Stout 16:45.39
43. Slagel, Isaac SO-2 St. Olaf 16:53.96
44. Karl, Tyler   Unattached 16:55.41
45. Dewey, Ian FR-1 Concordia-St. Paul 17:11.95
46. Dea, Nick JR-3 St. Olaf 17:12.57
47. Chmelik, Joey SR-4 St. Olaf 17:22.38
48. Palmer, Daniel SO-2 Jamestown 17:43.82
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lau, Darin SR-4 Wis.-Eau Claire 14:22.53
2. Rynes, Walker SR-4 Wis.-Platteville 14:31.59
3. Bass, Alec SR-4 Dubuque 14:42.16
4. Aidrus , Bashir SO-2 SW Minnesota St. 14:45.18
5. Jessen, Henry SR-4 Minnesota-Duluth 14:55.06
6. Sedbrook, Cody SR-4 Minnesota-Duluth 15:01.71
7. Lahr, Luke JR-3 Minnesota-Duluth 15:03.42
8. Huffman, Riley SR-4 Wis.-Eau Claire 15:09.05
9. Young, Matthew JR-3 Jamestown 15:10.10
10. Zolondek, Nicolas SO-2 Wis.-Stout 15:12.85
11. Troe, Caleb JR-3 Concordia-St. Paul 15:15.29
12. Kaczinski, Eli SR-4 Wartburg 15:16.83
13. Lerdall, Thomas JR-3 St. Olaf 15:17.12
14. Boedigheimer, Isaac FR-1 St. Scholastica 15:17.43
15. Friedman, Mike JR-3 Wis.-Stout 15:25.60
16. Anderson, Blake SR-4 Minnesota-Duluth 15:44.79
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Blum, Trevor SR-4 Wis.-Stout 15:25.87
2. Kadrofske, Elliot SO-2 St. Olaf 15:25.89
3. Koski, Jordan SR-4 Wis.-Superior 15:27.80
4. Oslin, Cole SO-2 Concordia-St. Paul 15:28.71
5. Fritz, Andrew SR-4 St. Thomas (Minn.) 15:29.94
6. Ressler, Dan JR-3 Wis.-Stout 15:31.57
7. Smalley, Owen FR-1 Minnesota-Duluth 15:33.93
8. Kuhlmann, Sam JR-3 Wis.-Eau Claire 15:33.94
9. Zimmerman, Zach SR-4 Wis.-Stout 15:35.08
10. Overmyer, Isaac JR-3 Minnesota-Duluth 15:42.70
11. Black, Mitchell SR-4 Wartburg 15:43.92
12. Kubat, Braydon FR-1 Minnesota-Duluth 15:46.44
13. Johnson, Braydon JR-3 Wis.-River Falls 15:47.52
14. Green, Zeke FR-1 Concordia-St. Paul 15:48.24
15. Mehrhof, Kyle JR-3 Hamline 15:49.60
16. Kiley, Collin SO-2 St. Thomas (Minn.) 15:50.81
17. Carmichael, Ben JR-3 Wis.-Eau Claire 15:58.29
18. Hill, Kendall SO-2 Minnesota-Duluth 15:59.00
19. Redepenning, Harrison   Unattached 15:59.93
20. Hamilton, Chase JR-3 SW Minnesota St. 16:06.37
21. Herzog, Jonah FR-1 St. Olaf 16:07.78
22. Buchmeier, Dan SR-4 St. Olaf 16:08.11
23. Burazin, Scott FR-1 Concordia-St. Paul 16:08.82
24. Peterson, Ricky SR-4 St. Thomas (Minn.) 16:29.97
25. DeBlieck, Derek SR-4 St. Olaf 16:36.91
26. Harty, Cole SO-2 Wis.-Stout 16:45.39
27. Slagel, Isaac SO-2 St. Olaf 16:53.96
28. Karl, Tyler   Unattached 16:55.41
29. Dewey, Ian FR-1 Concordia-St. Paul 17:11.95
30. Dea, Nick JR-3 St. Olaf 17:12.57
31. Chmelik, Joey SR-4 St. Olaf 17:22.38
32. Palmer, Daniel SO-2 Jamestown 17:43.82