February 9-10, 2018
|
Texas Tech-Sports Performance Center - Lubbock, TX
|
200m (Banked)
|
3217 ft. elevation

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Smith, Terrell SR-4 Kansas State 20.86
2. Flowers, Darrion JR-3 TCU 20.90
3. Gray, Cordero   Unattached 21.36
4. Ogwo, Emmanuel SO-2 TCU 21.36
5. Gray, Demarviae SO-2 UT-Arlington 21.41
6. Seastrunk, David JR-3 UT-Arlington 21.47
7. Albus, Nick JR-3 Kansas State 21.65
8. Hing, Isaac SR-4 Arizona 21.70
9. Haynes, Deontre JR-3 UT-Arlington 21.73
10. Anderson, Robbie SR-4 Air Force 21.83
11. Ekpo, Dekan SR-4 TCU 21.89
12. Wallace, Brenden SO-2 UT-Arlington 21.91
13. Molas, Miguel JR-3 Air Force 21.93
14. Spivey, Terrian SO-2 Texas A&M-CC 21.98
15. Mingo-Long, Qays FR-1 Arizona 22.01
16. Linton, Ryan SO-2 Abilene Christian 22.02
17. Egbo, David JR-3 Arizona 22.06
18. Goodman, Karl   Unattached 22.06
19. Green, Phillip JR-3 Texas Tech 22.09
20. McNary, Jessie   Unattached 22.14
21. Mitchell, D'Undre JR-3 UT-Arlington 22.15
22. Parris, Khalil SR-4 Arizona State 22.19
23. Volpe, Trevor FR-1 Arizona 22.27
24. Williams, Jared FR-1 Abilene Christian 22.29
25. Redrick, Philip   Unattached 22.34
26. Fontaine, Micah JR-3 Air Force 22.37
27. Moore, Garrett JR-3 UT-Arlington 22.50
28. Hebert, Jay SR-4 Harvard 22.60
29. Daniels, Le'Gari FR-1 Abilene Christian 22.64
30. Egbo, Daniel JR-3 Arizona 22.65
31. Zuluaga, Luke FR-1 Air Force 22.77
32. Walls, Brandon JR-3 Texas A&M-CC 23.62
33. Lott, Bo FR-1 Abilene Christian 24.20
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Smith, Terrell SR-4 Kansas State 20.86
2. Flowers, Darrion JR-3 TCU 20.90
3. Gray, Cordero   Unattached 21.36
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ogwo, Emmanuel SO-2 TCU 21.36
2. Albus, Nick JR-3 Kansas State 21.65
3. Anderson, Robbie SR-4 Air Force 21.83
4. Linton, Ryan SO-2 Abilene Christian 22.02
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gray, Demarviae SO-2 UT-Arlington 21.41
2. Hing, Isaac SR-4 Arizona 21.70
3. Ekpo, Dekan SR-4 TCU 21.89
4. Egbo, David JR-3 Arizona 22.06
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Seastrunk, David JR-3 UT-Arlington 21.47
2. Haynes, Deontre JR-3 UT-Arlington 21.73
3. Goodman, Karl   Unattached 22.06
4. McNary, Jessie   Unattached 22.14
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wallace, Brenden SO-2 UT-Arlington 21.91
2. Green, Phillip JR-3 Texas Tech 22.09
3. Mitchell, D'Undre JR-3 UT-Arlington 22.15
4. Hebert, Jay SR-4 Harvard 22.60
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Spivey, Terrian SO-2 Texas A&M-CC 21.98
2. Mingo-Long, Qays FR-1 Arizona 22.01
3. Daniels, Le'Gari FR-1 Abilene Christian 22.64
4. Zuluaga, Luke FR-1 Air Force 22.77
5. Walls, Brandon JR-3 Texas A&M-CC 23.62
200 Meters Section 7
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Parris, Khalil SR-4 Arizona State 22.19
2. Volpe, Trevor FR-1 Arizona 22.27
3. Redrick, Philip   Unattached 22.34
4. Egbo, Daniel JR-3 Arizona 22.65
200 Meters Section 8
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Molas, Miguel JR-3 Air Force 21.93
2. Williams, Jared FR-1 Abilene Christian 22.29
3. Fontaine, Micah JR-3 Air Force 22.37
4. Moore, Garrett JR-3 UT-Arlington 22.50
5. Lott, Bo FR-1 Abilene Christian 24.20