February 10, 2018
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Schultz, Thomas JR-3 Wis.-La Crosse 14:50.05 10
2. Stelmasek, Matt SO-2 Wis.-Stevens Point 14:59.48 8
3. Johnsrud, Peter JR-3 Washington U. 15:01.82 6
4. Quaroni, Marco SO-2 Washington U. 15:12.31 5
5. Nault, Tyler SO-2 Wis.-La Crosse 15:14.34 4
6. Stover, Joe FR-1 Washington U. 15:15.11 3
7. Zajkowski, Austin SR-4 Wis.-La Crosse 15:15.70 2
8. Weber, Lucas FR-1 Wis.-Oshkosh 15:17.30 1
9. O'gara, David SR-4 Washington U. 15:21.80 -
10. Pahnke, Chris FR-1 Wis.-La Crosse 15:22.38 -
11. Lutz, Robert JR-3 Wis.-Stevens Point 15:22.41 -
12. Bourland, Matt FR-1 Wis.-La Crosse 15:28.06 -
13. Juarez, Michael FR-1 Wis.-Oshkosh 15:34.54 -
14. Patejunas, Ralph SO-2 U. of Chicago 15:38.17 -
15. Koenning, Tim SO-2 U. of Chicago 15:42.81 -
16. Gosselin, Jacob JR-3 U. of Chicago 15:51.23 -
17. d'Ambrosio, Paul JR-3 Washington U. 15:57.39 -
18. Fassbender, David FR-1 Wis.-Whitewater 15:57.69 -
19. Schulze, Noah SO-2 Wis.-Stevens Point 15:58.55 -
20. Rindahl, Jack SO-2 Wis.-Oshkosh 16:00.15 -
21. Puser, Brandon JR-3 Wis.-La Crosse 16:15.21 -
22. Styka, Hunter JR-3 Wis.-Stevens Point 16:18.45 -
23. Laste, Henry SO-2 Wis.-Oshkosh 16:28.01 -
24. Szymanski, Robert SO-2 Wis.-Oshkosh 16:45.92 -
25. Borazo, Collin SO-2 Wis.-Oshkosh 17:02.45 -
  Grunert, Harrison SO-2 St. Norbert DNF -
  Stamsta, Noah SR-4 Wis.-Whitewater DNF -
  Hirsch, Andrew   Exhibition 16:50.97 -
  Finnell, Brian   Exhibition 15:09.40 -
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Patejunas, Ralph SO-2 U. of Chicago 15:38.17 -
2. Koenning, Tim SO-2 U. of Chicago 15:42.81 -
3. Gosselin, Jacob JR-3 U. of Chicago 15:51.23 -
4. d'Ambrosio, Paul JR-3 Washington U. 15:57.39 -
5. Schulze, Noah SO-2 Wis.-Stevens Point 15:58.55 -
6. Rindahl, Jack SO-2 Wis.-Oshkosh 16:00.15 -
7. Puser, Brandon JR-3 Wis.-La Crosse 16:15.21 -
8. Styka, Hunter JR-3 Wis.-Stevens Point 16:18.45 -
9. Laste, Henry SO-2 Wis.-Oshkosh 16:28.01 -
10. Szymanski, Robert SO-2 Wis.-Oshkosh 16:45.92 -
11. Borazo, Collin SO-2 Wis.-Oshkosh 17:02.45 -
  Grunert, Harrison SO-2 St. Norbert DNF -
13. Hirsch, Andrew   Exhibition 16:50.97 -
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Schultz, Thomas JR-3 Wis.-La Crosse 14:50.05 10
2. Stelmasek, Matt SO-2 Wis.-Stevens Point 14:59.48 8
3. Johnsrud, Peter JR-3 Washington U. 15:01.82 6
4. Quaroni, Marco SO-2 Washington U. 15:12.31 5
5. Nault, Tyler SO-2 Wis.-La Crosse 15:14.34 4
6. Stover, Joe FR-1 Washington U. 15:15.11 3
7. Zajkowski, Austin SR-4 Wis.-La Crosse 15:15.70 2
8. Weber, Lucas FR-1 Wis.-Oshkosh 15:17.30 1
9. O'gara, David SR-4 Washington U. 15:21.80 -
10. Pahnke, Chris FR-1 Wis.-La Crosse 15:22.38 -
11. Lutz, Robert JR-3 Wis.-Stevens Point 15:22.41 -
12. Bourland, Matt FR-1 Wis.-La Crosse 15:28.06 -
13. Juarez, Michael FR-1 Wis.-Oshkosh 15:34.54 -
14. Fassbender, David FR-1 Wis.-Whitewater 15:57.69 -
  Stamsta, Noah SR-4 Wis.-Whitewater DNF -
16. Finnell, Brian   Exhibition 15:09.40 -