February 16, 2018
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Nelson, Zach   UNAT-Minnesota 21.95
2. Egbujor, Emmanuel JR-3 Augsburg 22.08
3. Lossow, Malachi FR-1 Bethel (Minn.) 22.84
4. Tolkinen, Ryan JR-3 Minnesota-Duluth 22.97
5. Ray, William FR-1 Concordia-St. Paul 23.09
6. Neville, Ryan SO-2 St. Thomas (Minn.) 23.18
7. Harris, Kevin SR-4 Bethany Lutheran 23.18
8. Wiechman, Sam SO-2 Minnesota-Duluth 23.22
9. Kwarteng, Kelvin SO-2 Minnesota-Duluth 23.34
10. Behm, Connor SR-4 Minnesota-Duluth 23.45
11. Gibson, Will   Minnesota Running Club 23.71
12. Ludlum, Aidan   Minnesota Running Club 23.90
13. Falkowski, Alan SR-4 Wis.-River Falls 23.97
14. Barnes, Justin SR-4 Wis.-River Falls 24.27
15. Kernstock, Hogan SO-2 Wis.-River Falls 24.37
16. Meagher, DJ   Unattached 24.54
17. Have, Austin FR-1 Minnesota-Duluth 24.61
18. Pittsley, Leo FR-1 Wis.-River Falls 25.29
19. Hampton, Jackson   Minnesota Running Club 25.47
20. Ratansingh, Marvin   Minnesota Running Club 25.48
21. Balts, Brady FR-1 Wis.-River Falls 26.39
22. Woo, Kaleb   Minnesota Running Club 27.00
  Hoglund, Nate FR-1 Minnesota-Duluth DQ
200 Meters Section 1
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Nelson, Zach   UNAT-Minnesota 21.95
2. Egbujor, Emmanuel JR-3 Augsburg 22.08
  Hoglund, Nate FR-1 Minnesota-Duluth DQ
200 Meters Section 2
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lossow, Malachi FR-1 Bethel (Minn.) 22.84
2. Tolkinen, Ryan JR-3 Minnesota-Duluth 22.97
3. Ray, William FR-1 Concordia-St. Paul 23.09
4. Harris, Kevin SR-4 Bethany Lutheran 23.18
5. Balts, Brady FR-1 Wis.-River Falls 26.39
200 Meters Section 3
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wiechman, Sam SO-2 Minnesota-Duluth 23.22
2. Kwarteng, Kelvin SO-2 Minnesota-Duluth 23.34
3. Behm, Connor SR-4 Minnesota-Duluth 23.45
4. Meagher, DJ   Unattached 24.54
200 Meters Section 4
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Neville, Ryan SO-2 St. Thomas (Minn.) 23.18
2. Gibson, Will   Minnesota Running Club 23.71
3. Ratansingh, Marvin   Minnesota Running Club 25.48
200 Meters Section 5
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ludlum, Aidan   Minnesota Running Club 23.90
2. Falkowski, Alan SR-4 Wis.-River Falls 23.97
3. Barnes, Justin SR-4 Wis.-River Falls 24.27
4. Pittsley, Leo FR-1 Wis.-River Falls 25.29
200 Meters Section 6
W:
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kernstock, Hogan SO-2 Wis.-River Falls 24.37
2. Have, Austin FR-1 Minnesota-Duluth 24.61
3. Hampton, Jackson   Minnesota Running Club 25.47
4. Woo, Kaleb   Minnesota Running Club 27.00