February 17, 2018
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Spranger, Samual SO-2 Concordia (Wis.) 49.78 10
2. Schwoerer, Dietrich FR-1 Wis.-Eau Claire 49.94 8
3. Henk, Hunter SO-2 Wis.-Eau Claire 50.83 6
4. Lijewski, Jordan FR-1 Wis.-Eau Claire 50.90 5
5. Beadle, Todd SO-2 Wis.-Oshkosh 51.25 4
6. Groven, Kyle SO-2 Wis.-Eau Claire 51.43 3
7. Sutherland, Luke FR-1 Wis.-Whitewater 51.52 2
8. Tisdall, Colton FR-1 Wis.-Whitewater 51.54 1
9. Kurth, Aaron FR-1 Carroll 52.32 -
10. Zwiers, Quentin JR-3 Edgewood 52.46 -
11. Verheyden, Noah JR-3 Wis.-Whitewater 52.47 -
12. Deniswicz, Mitchell SR-4 Lakeland University 52.68 -
13. Labs, Joe SO-2 Wis.-Whitewater 52.78 -
14. Hasselbrook, Preus FR-1 Concordia (Wis.) 52.95 -
15. Hess, Chris SO-2 Wis.-Oshkosh 53.11 -
16. Hasselbrook, Silas SR-4 Concordia (Wis.) 53.40 -
17. Moll, Nathan FR-1 Wis.-Eau Claire 53.47 -
18. Garski, Ben SR-4 Wis.-Oshkosh 53.66 -
19. Leahy, Paul FR-1 Concordia (Wis.) 53.68 -
20. Rowell, Donte JR-3 Lakeland University 53.86 -
21. Woerishofer, Clinten SO-2 Wis.-Whitewater 53.87 -
22. Sampson, Nathaniel JR-3 Lakeland University 54.00 -
23. Hasselbrook, Athanasius JR-3 Concordia (Wis.) 54.26 -
24. Brown, Austin SO-2 Edgewood 54.27 -
25. Nikolai, Drake FR-1 Carroll 54.31 -
26. Hernandez, Paul FR-1 Ripon 54.87 -
27. Lehman, Kassahun SO-2 Lakeland University 56.53 -
28. Watkins, Evan FR-1 Beloit 1:04.48 -
400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Spranger, Samual SO-2 Concordia (Wis.) 49.78 10
2. Schwoerer, Dietrich FR-1 Wis.-Eau Claire 49.94 8
3. Henk, Hunter SO-2 Wis.-Eau Claire 50.83 6
4. Groven, Kyle SO-2 Wis.-Eau Claire 51.43 3
5. Garski, Ben SR-4 Wis.-Oshkosh 53.66 -
6. Watkins, Evan FR-1 Beloit 1:04.48 -
400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Lijewski, Jordan FR-1 Wis.-Eau Claire 50.90 5
2. Beadle, Todd SO-2 Wis.-Oshkosh 51.25 4
3. Sutherland, Luke FR-1 Wis.-Whitewater 51.52 2
4. Tisdall, Colton FR-1 Wis.-Whitewater 51.54 1
5. Leahy, Paul FR-1 Concordia (Wis.) 53.68 -
6. Hernandez, Paul FR-1 Ripon 54.87 -
400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Zwiers, Quentin JR-3 Edgewood 52.46 -
2. Verheyden, Noah JR-3 Wis.-Whitewater 52.47 -
3. Labs, Joe SO-2 Wis.-Whitewater 52.78 -
4. Hasselbrook, Silas SR-4 Concordia (Wis.) 53.40 -
5. Hasselbrook, Athanasius JR-3 Concordia (Wis.) 54.26 -
6. Brown, Austin SO-2 Edgewood 54.27 -
400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Deniswicz, Mitchell SR-4 Lakeland University 52.68 -
2. Hess, Chris SO-2 Wis.-Oshkosh 53.11 -
3. Moll, Nathan FR-1 Wis.-Eau Claire 53.47 -
4. Woerishofer, Clinten SO-2 Wis.-Whitewater 53.87 -
5. Lehman, Kassahun SO-2 Lakeland University 56.53 -
400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kurth, Aaron FR-1 Carroll 52.32 -
2. Hasselbrook, Preus FR-1 Concordia (Wis.) 52.95 -
3. Rowell, Donte JR-3 Lakeland University 53.86 -
4. Sampson, Nathaniel JR-3 Lakeland University 54.00 -
5. Nikolai, Drake FR-1 Carroll 54.31 -