March 16-17, 2018
|
TCU-Lowdon Track and Field Complex - Fort Worth, TX

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1. Matiyenga, Tinotenda FR-1 Unattached 20.79 2.1
2. Mokaleng, Derrick SO-2 TCU 20.86 0.6
3. James, Amir SR-4 Northwestern St. 20.97 -0.1
4. McGruder, Michael SR-4 Northwestern St. 21.02 -0.1
5. Harry, Kie'Ave SO-2 Northwestern St. 21.16 1.9
6. Larkins, Micah JR-3 Northwestern St. 21.17 -0.1
7. Cunningham, Isaiah FR-1 Baylor 21.26 0.6
8. Haynes, Deontre JR-3 UT-Arlington 21.30 -0.1
9. Carr, Tre'Darius FR-1 Northwestern St. 21.36 2.5
10. Flowers, Darrion JR-3 TCU 21.38 -0.1
11. Linton, Ryan SO-2 Abilene Christian 21.41 0.6
12. Braxton, Ian SO-2 Baylor 21.41 0.6
13. Wilson, Malik SR-4 Baylor 21.51 -0.1
14. Ekpo, Dekan SR-4 TCU 21.54 2.5
15. Andrews, Jostyn SO-2 TCU 21.56 0.6
16. Texada, Raleigh FR-1 Baylor 21.71 1.9
16. Musgrove, Antwuan JR-3 Baylor 21.71 2.5
18. Appiah, Brock   Unattached 21.72 2.1
19. Daniels, Le'Gari FR-1 Abilene Christian 21.77 1.9
20. Mapps, Desmond SR-4 Northwestern St. 22.05 -0.1
21. Wiltshire, Deondre FR-1 UT-Arlington 22.06 2.2
22. Silmon, Charles   Adidas 22.08 2.1
23. Wallace, Brenden JR-3 UT-Arlington 22.12 1.9
24. Butler, Charles FR-1 Baylor 22.17 1.9
25. Cunningham, Cody JR-3 Baylor 22.21 2.5
26. Turner, Cameron FR-1 Baylor 22.32 2.2
27. Dunn, Jorrdyn FR-1 UT-Arlington 22.70 2.2
28. Metoyer, Eric   Unattached 22.81 1.9
29. Hackett, Amari   Unattached 23.19 2.1
30. Wickliff, Najee   Unattached 27.29 2.1
  Seastrunk, David JR-3 UT-Arlington FS 2.5
200 Meters Section 1
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. James, Amir SR-4 Northwestern St. 20.97
2. McGruder, Michael SR-4 Northwestern St. 21.02
3. Larkins, Micah JR-3 Northwestern St. 21.17
4. Haynes, Deontre JR-3 UT-Arlington 21.30
5. Flowers, Darrion JR-3 TCU 21.38
6. Wilson, Malik SR-4 Baylor 21.51
7. Mapps, Desmond SR-4 Northwestern St. 22.05
200 Meters Section 2
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mokaleng, Derrick SO-2 TCU 20.86
2. Cunningham, Isaiah FR-1 Baylor 21.26
3. Linton, Ryan SO-2 Abilene Christian 21.41
4. Braxton, Ian SO-2 Baylor 21.41
5. Andrews, Jostyn SO-2 TCU 21.56
200 Meters Section 3
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Carr, Tre'Darius FR-1 Northwestern St. 21.36
2. Ekpo, Dekan SR-4 TCU 21.54
3. Musgrove, Antwuan JR-3 Baylor 21.71
4. Cunningham, Cody JR-3 Baylor 22.21
  Seastrunk, David JR-3 UT-Arlington FS
200 Meters Section 4
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Harry, Kie'Ave SO-2 Northwestern St. 21.16
2. Texada, Raleigh FR-1 Baylor 21.71
3. Daniels, Le'Gari FR-1 Abilene Christian 21.77
4. Wallace, Brenden JR-3 UT-Arlington 22.12
5. Butler, Charles FR-1 Baylor 22.17
6. Metoyer, Eric   Unattached 22.81
200 Meters Section 5
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wiltshire, Deondre FR-1 UT-Arlington 22.06
2. Turner, Cameron FR-1 Baylor 22.32
3. Dunn, Jorrdyn FR-1 UT-Arlington 22.70
200 Meters Section 6
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Matiyenga, Tinotenda FR-1 Unattached 20.79
2. Appiah, Brock   Unattached 21.72
3. Silmon, Charles   Adidas 22.08
4. Hackett, Amari   Unattached 23.19
5. Wickliff, Najee   Unattached 27.29