March 22-23, 2018
|
South Florida - Tampa, FL
ICON KEY: NAIA B DII Prov

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rampf, Colett SR-4 Saint Leo 16:59.40
2. Kaster, Julia JR-3 Southeastern U. 17:47.14
3. Sippel, Rebecca JR-3 IPFW 17:59.78
4. Juzwiak, Alexandra SR-4 Rutgers 18:09.43
5. Mialhe, Lou FR-1 Rutgers 18:10.26
6. Barrick, Molly FR-1 Maryland 18:20.83
7. Gerbretsadik, Rahel FR-1 FIU 18:29.17
8. Holleran, Courtney SR-4 VCU 18:34.65
9. Brill, Monika FR-1 Tampa 18:57.40
10. Hirzel, Sophia FR-1 IPFW 19:09.46
11. Rekow, Brieanna FR-1 Tampa 19:10.46
12. Pan, Nyajock SR-4 Bethune-Cookman 19:24.82
13. Donegan, Ryleigh JR-3 Tampa 19:31.85
14. Wright, Allison SO-2 Florida Southern 19:32.75
15. Cruz , Angela JR-3 Florida Gulf Coast 19:39.47
16. Dailey, Margaret FR-1 Tampa 19:40.94
17. Guerra, Aleksa JR-3 Florida Southern 19:46.20
18. Nelson, Hannah JR-3 Florida Southern 19:46.25
19. Orlando, Gaberiella FR-1 Tampa 19:47.97
20. Swardstorm, Vera Rae SO-2 Tampa 19:49.38
21. Rischar, Brianna JR-3 South Florida 19:50.56
22. Meltzer, Kelsey SO-2 Florida Atlantic 19:53.85
23. Rickenbach, Camryn SO-2 Palm Beach Atlantic 20:05.54
24. Padron, Sofia FR-1 South Florida 20:09.34
25. Kiekhaefer, Caitlyn JR-3 IPFW 20:10.43
26. Blyly, Morgan SO-2 IPFW 20:15.41
27. Van Tine, Jasmine SR-4 Florida Atlantic 20:28.83
28. Bowden, Sara JR-3 South Florida 20:50.68
29. Ochoa, Eliana SO-2 Tampa 20:54.61
30. Winton, Amber FR-1 Florida Southern 21:06.93
31. Lykins, Jessica SO-2 Palm Beach Atlantic 21:10.52
32. Combs, Elise SO-2 Palm Beach Atlantic 21:12.61
33. Taggart, Nikki FR-1 South Florida 21:13.92
34. Henfield, Ladicia SO-2 Keiser University 21:21.48
35. Kurtz, Sydney SO-2 Southeastern U. 21:27.19
36. Chavis, Jessica JR-3 Palm Beach Atlantic 21:33.63
37. Stahler, Madison JR-3 South Florida 21:38.96
38. Ford, Maggie JR-3 South Florida 21:58.38
39. Slattery, Amanda JR-3 Florida Southern 22:08.71
40. Kanagy, Hope SO-2 Palm Beach Atlantic 22:11.33
41. Churchill, Heidi JR-3 Saint Leo 22:36.30
42. Buteyn, Kalyn SO-2 Warner 23:17.25
43. Denny, Kiersten SR-4 South Florida 24:18.23
44. Myrick, Aubrey FR-1 South Florida 25:10.72
  Guerra, Ysabella SO-2 Florida Southern DNF
  Hardcastle, Bethany SO-2 Florida Atlantic DNF
  Kibet, Mercy FR-1 Saint Leo DNF
5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rampf, Colett SR-4 Saint Leo 16:59.40
2. Kaster, Julia JR-3 Southeastern U. 17:47.14
3. Sippel, Rebecca JR-3 IPFW 17:59.78
4. Juzwiak, Alexandra SR-4 Rutgers 18:09.43
5. Mialhe, Lou FR-1 Rutgers 18:10.26
6. Barrick, Molly FR-1 Maryland 18:20.83
7. Holleran, Courtney SR-4 VCU 18:34.65
8. Brill, Monika FR-1 Tampa 18:57.40
9. Hirzel, Sophia FR-1 IPFW 19:09.46
10. Rekow, Brieanna FR-1 Tampa 19:10.46
11. Pan, Nyajock SR-4 Bethune-Cookman 19:24.82
12. Donegan, Ryleigh JR-3 Tampa 19:31.85
13. Dailey, Margaret FR-1 Tampa 19:40.94
14. Rischar, Brianna JR-3 South Florida 19:50.56
15. Rickenbach, Camryn SO-2 Palm Beach Atlantic 20:05.54
16. Blyly, Morgan SO-2 IPFW 20:15.41
  Guerra, Ysabella SO-2 Florida Southern DNF
5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gerbretsadik, Rahel FR-1 FIU 18:29.17
2. Wright, Allison SO-2 Florida Southern 19:32.75
3. Cruz , Angela JR-3 Florida Gulf Coast 19:39.47
4. Guerra, Aleksa JR-3 Florida Southern 19:46.20
5. Nelson, Hannah JR-3 Florida Southern 19:46.25
6. Orlando, Gaberiella FR-1 Tampa 19:47.97
7. Swardstorm, Vera Rae SO-2 Tampa 19:49.38
8. Meltzer, Kelsey SO-2 Florida Atlantic 19:53.85
9. Padron, Sofia FR-1 South Florida 20:09.34
10. Kiekhaefer, Caitlyn JR-3 IPFW 20:10.43
11. Van Tine, Jasmine SR-4 Florida Atlantic 20:28.83
12. Bowden, Sara JR-3 South Florida 20:50.68
13. Ochoa, Eliana SO-2 Tampa 20:54.61
14. Winton, Amber FR-1 Florida Southern 21:06.93
15. Lykins, Jessica SO-2 Palm Beach Atlantic 21:10.52
16. Combs, Elise SO-2 Palm Beach Atlantic 21:12.61
17. Taggart, Nikki FR-1 South Florida 21:13.92
18. Henfield, Ladicia SO-2 Keiser University 21:21.48
19. Kurtz, Sydney SO-2 Southeastern U. 21:27.19
20. Chavis, Jessica JR-3 Palm Beach Atlantic 21:33.63
21. Stahler, Madison JR-3 South Florida 21:38.96
22. Ford, Maggie JR-3 South Florida 21:58.38
23. Slattery, Amanda JR-3 Florida Southern 22:08.71
24. Kanagy, Hope SO-2 Palm Beach Atlantic 22:11.33
25. Churchill, Heidi JR-3 Saint Leo 22:36.30
26. Buteyn, Kalyn SO-2 Warner 23:17.25
27. Denny, Kiersten SR-4 South Florida 24:18.23
28. Myrick, Aubrey FR-1 South Florida 25:10.72
  Hardcastle, Bethany SO-2 Florida Atlantic DNF
  Kibet, Mercy FR-1 Saint Leo DNF