March 16-17, 2018
|
Rhodes - Memphis, TN

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ballard, Brock SR-4 Memphis 1:53.96
2. Viveiros, Matthew JR-3 Memphis 1:55.15
3. Smith, Noah JR-3 Arkansas-Little Rock 1:55.91
4. Marshall, Romario SO-2 Coahoma CC 1:56.02
5. Herfurth, Bailey SO-2 Montevallo 1:56.67
6. Pasley, Jarred SR-4 Memphis 1:56.70
7. Gilles, Andrew JR-3 Wis.-Stout 1:56.77
8. Thomas, Collin JR-3 Hope 1:57.45
9. Amenzou, Imad SR-4 Arkansas-Little Rock 1:57.73
10. Marshall, Akeem SO-2 Coahoma CC 1:57.75
11. Smith, Malique JR-3 Arkansas-Pine Bluff 1:58.04
12. Baker, Josiah JR-3 Harding 1:58.09
13. Houghton, Jake JR-3 Wis.-Stout 1:58.24
14. Laws, Brandon SR-4 Trevecca Nazarene 1:58.91
15. Medina, Emilio SO-2 Arkansas-Little Rock 1:59.17
16. Wouters, Sam SO-2 Wis.-Stout 1:59.56
17. Collier , Alexander FR-1 Arkansas-Pine Bluff 1:59.63
18. Murray, Sena FR-1 Christian Bros. 1:59.75
19. Guerrero, Emmanuel   Bethel (Tenn.) 2:00.27
20. Loesch, Bryant SR-4 Lipscomb 2:00.38
21. Tucker, Hunter FR-1 Arkansas-Little Rock 2:00.81
22. Lambeth, Bradley SO-2 Central Arkansas 2:00.89
23. Wells, Collin SO-2 Centre 2:01.21
24. Thiron , Bror JR-3 Central Arkansas 2:01.39
25. Murphy, Zackary FR-1 Hope 2:01.51
26. Stuckey, Lamarcus SO-2 Christian Bros. 2:01.71
27. Audiss, Thor SO-2 Montevallo 2:02.76
28. Clarke , Harlan SR-4 Arkansas-Pine Bluff 2:03.04
29. Stevens, Justin SR-4 Williams Baptist College 2:03.16
30. Fleming, Lance JR-3 LeMoyne-Owen 2:03.81
31. Guyton, John SO-2 Williams Baptist College 2:04.11
32. Vandebunte, Andrew SO-2 Hope 2:04.53
33. McGee, Kelly SR-4 Rhodes 2:04.88
34. Hearn, Adam JR-3 Rhodes 2:04.97
35. Tiemann, Jacob SO-2 Rhodes 2:05.24
36. Dewitt, Harry SO-2 Rhodes 2:05.56
37. Hentemann, Dominic FR-1 Hope 2:05.78
38. Goodspeed, Lucas SR-4 Harding 2:05.86
39. Lyons, Noel FR-1 Philander Smith 2:06.63
40. Long, Josh JR-3 Mount Mercy 2:07.19
41. Sanchez , Juan FR-1 Ozarks (Ark.) 2:07.28
42. Allen, Caleb FR-1 Union (Tenn.) 2:07.48
43. Blackmon, Jacob SO-2 Mount Mercy 2:07.66
44. White, Corbin FR-1 Webster 2:07.77
45. Shelton, Andrew FR-1 Montevallo 2:08.74
46. Spalding, Zachary   Bethel (Tenn.) 2:09.06
47. Blakeman, Wilson SO-2 Centre 2:09.76
48. Saia, Sam FR-1 Millsaps 2:10.55
49. Hartmann, Brian SO-2 Webster 2:12.34
50. Stewart , Chandler FR-1 Ozarks (Ark.) 2:13.01
51. Williams, Titus FR-1 Cumberland (Tenn.) 2:15.18
52. Colvert, Joey SO-2 Williams Baptist College 2:16.44
53. Gillis, Noah FR-1 Centre 2:16.81
54. Dudley, Austin SR-4 Webster 2:17.11
55. Miller , Jaeden FR-1 Ozarks (Ark.) 2:17.17
56. McCummings, Dante SO-2 Webster 2:17.62
57. Steepleton, Mahlon FR-1 Mount Mercy 2:22.43
58. Hodges, Ben FR-1 Centre 2:24.06
59. Adcock, Andrew FR-1 Williams Baptist College 2:25.05
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ballard, Brock SR-4 Memphis 1:53.96
2. Viveiros, Matthew JR-3 Memphis 1:55.15
3. Smith, Noah JR-3 Arkansas-Little Rock 1:55.91
4. Marshall, Romario SO-2 Coahoma CC 1:56.02
5. Herfurth, Bailey SO-2 Montevallo 1:56.67
6. Pasley, Jarred SR-4 Memphis 1:56.70
7. Gilles, Andrew JR-3 Wis.-Stout 1:56.77
8. Amenzou, Imad SR-4 Arkansas-Little Rock 1:57.73
9. Marshall, Akeem SO-2 Coahoma CC 1:57.75
10. Smith, Malique JR-3 Arkansas-Pine Bluff 1:58.04
11. Laws, Brandon SR-4 Trevecca Nazarene 1:58.91
12. Clarke , Harlan SR-4 Arkansas-Pine Bluff 2:03.04
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Thomas, Collin JR-3 Hope 1:57.45
2. Houghton, Jake JR-3 Wis.-Stout 1:58.24
3. Wouters, Sam SO-2 Wis.-Stout 1:59.56
4. Guerrero, Emmanuel   Bethel (Tenn.) 2:00.27
5. Loesch, Bryant SR-4 Lipscomb 2:00.38
6. Tucker, Hunter FR-1 Arkansas-Little Rock 2:00.81
7. Wells, Collin SO-2 Centre 2:01.21
8. Tiemann, Jacob SO-2 Rhodes 2:05.24
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Baker, Josiah JR-3 Harding 1:58.09
2. Medina, Emilio SO-2 Arkansas-Little Rock 1:59.17
3. Collier , Alexander FR-1 Arkansas-Pine Bluff 1:59.63
4. Lambeth, Bradley SO-2 Central Arkansas 2:00.89
5. Thiron , Bror JR-3 Central Arkansas 2:01.39
6. Murphy, Zackary FR-1 Hope 2:01.51
7. Stuckey, Lamarcus SO-2 Christian Bros. 2:01.71
8. Audiss, Thor SO-2 Montevallo 2:02.76
9. Long, Josh JR-3 Mount Mercy 2:07.19
10. Blackmon, Jacob SO-2 Mount Mercy 2:07.66
800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Murray, Sena FR-1 Christian Bros. 1:59.75
2. Fleming, Lance JR-3 LeMoyne-Owen 2:03.81
3. Guyton, John SO-2 Williams Baptist College 2:04.11
4. Vandebunte, Andrew SO-2 Hope 2:04.53
5. Hentemann, Dominic FR-1 Hope 2:05.78
6. Lyons, Noel FR-1 Philander Smith 2:06.63
7. Allen, Caleb FR-1 Union (Tenn.) 2:07.48
8. Saia, Sam FR-1 Millsaps 2:10.55
800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Stevens, Justin SR-4 Williams Baptist College 2:03.16
2. McGee, Kelly SR-4 Rhodes 2:04.88
3. Hearn, Adam JR-3 Rhodes 2:04.97
4. Dewitt, Harry SO-2 Rhodes 2:05.56
5. Sanchez , Juan FR-1 Ozarks (Ark.) 2:07.28
6. Shelton, Andrew FR-1 Montevallo 2:08.74
7. Spalding, Zachary   Bethel (Tenn.) 2:09.06
8. Hartmann, Brian SO-2 Webster 2:12.34
9. Miller , Jaeden FR-1 Ozarks (Ark.) 2:17.17
10. Hodges, Ben FR-1 Centre 2:24.06
800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Goodspeed, Lucas SR-4 Harding 2:05.86
2. White, Corbin FR-1 Webster 2:07.77
3. Blakeman, Wilson SO-2 Centre 2:09.76
4. Stewart , Chandler FR-1 Ozarks (Ark.) 2:13.01
5. Williams, Titus FR-1 Cumberland (Tenn.) 2:15.18
6. Colvert, Joey SO-2 Williams Baptist College 2:16.44
7. Gillis, Noah FR-1 Centre 2:16.81
8. Dudley, Austin SR-4 Webster 2:17.11
9. McCummings, Dante SO-2 Webster 2:17.62
10. Steepleton, Mahlon FR-1 Mount Mercy 2:22.43
11. Adcock, Andrew FR-1 Williams Baptist College 2:25.05