March 24, 2018
|
Penn Franklin Field - Philadelphia, PA
ICON KEY: IC4A/ECAC

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hally, Patrick SR-4 Penn 3:50.80 10
2. Schreiner, Lucky JR-3 Columbia 3:51.15 8
3. Mulroy, Thomas SR-4 Penn 3:54.07 6
4. Valeri, John SR-4 Army West Point 3:54.73 4
5. Ollar, Roman SO-2 Army West Point 3:55.25 2
6. Singer, Mikey JR-3 Army West Point 3:56.10 1
7. Ardino, Anthony SR-4 Rider 3:56.58 -
8. Ahmad, Zak FR-1 Penn 3:58.85 -
9. Neumaier, Steve SO-2 Cornell 4:00.26 -
10. Santoyo, Robert SO-2 Army West Point 4:00.82 -
11. Caswell, Jake SO-2 Columbia 4:01.27 -
12. Boston, Tim SR-4 Cornell 4:01.40 -
13. McGovern, Brian SR-4 Columbia 4:01.59 -
14. Phillips, Brandon JR-3 Cornell 4:02.02 -
15. Rice, Solomon JR-3 Columbia 4:02.18 -
16. Roth, Alex FR-1 Penn 4:02.94 -
17. Otterstedt, Tyler SR-4 Columbia 4:02.98 -
18. Jean-Baptiste, Isaiah SO-2 Rider 4:03.02 -
19. Poynter, Mitchell SO-2 Penn 4:03.22 -
20. Convey, Kurt JR-3 Penn 4:03.69 -
21. Van Vorst, Kevin FR-1 Cornell 4:03.75 -
22. Breene, Aaron FR-1 Columbia 4:04.20 -
23. Sparks, Allen FR-1 Army West Point 4:05.03 -
24. Horoho, Daniel FR-1 Army West Point 4:05.42 -
25. Cohen, Daniel FR-1 Penn 4:07.01 -
26. Diamandis, Ajax FR-1 Columbia 4:07.69 -
27. Kaufmann, Bradley SR-4 Rider 4:07.78 -
28. Klopf, Robert JR-3 Penn 4:08.04 -
29. Ronchetti, Will SR-4 Cornell 4:11.37 -
30. Pinnola, Mike SR-4 Rider 4:13.21 -
31. Dritschel, Ryan JR-3 Rider 4:16.39 -
32. Mussoline, Dominic SO-2 La Salle 4:16.86 -
33. Ruskan, Scott FR-1 Rider 4:17.26 -
34. Cassano, Steven SO-2 Rider 4:19.29 -
35. Brown, Matthew SO-2 Rider 4:23.85 -
36. Sutton, Stefan JR-3 La Salle 4:37.90 -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hally, Patrick SR-4 Penn 3:50.80 10
2. Schreiner, Lucky JR-3 Columbia 3:51.15 8
3. Mulroy, Thomas SR-4 Penn 3:54.07 6
4. Valeri, John SR-4 Army West Point 3:54.73 4
5. Ollar, Roman SO-2 Army West Point 3:55.25 2
6. Singer, Mikey JR-3 Army West Point 3:56.10 1
7. Ardino, Anthony SR-4 Rider 3:56.58 -
8. Ahmad, Zak FR-1 Penn 3:58.85 -
9. Santoyo, Robert SO-2 Army West Point 4:00.82 -
10. Otterstedt, Tyler SR-4 Columbia 4:02.98 -
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Neumaier, Steve SO-2 Cornell 4:00.26 -
2. Caswell, Jake SO-2 Columbia 4:01.27 -
3. Boston, Tim SR-4 Cornell 4:01.40 -
4. McGovern, Brian SR-4 Columbia 4:01.59 -
5. Phillips, Brandon JR-3 Cornell 4:02.02 -
6. Rice, Solomon JR-3 Columbia 4:02.18 -
7. Roth, Alex FR-1 Penn 4:02.94 -
8. Jean-Baptiste, Isaiah SO-2 Rider 4:03.02 -
9. Poynter, Mitchell SO-2 Penn 4:03.22 -
10. Convey, Kurt JR-3 Penn 4:03.69 -
11. Cohen, Daniel FR-1 Penn 4:07.01 -
12. Kaufmann, Bradley SR-4 Rider 4:07.78 -
13. Klopf, Robert JR-3 Penn 4:08.04 -
14. Ruskan, Scott FR-1 Rider 4:17.26 -
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Van Vorst, Kevin FR-1 Cornell 4:03.75 -
2. Breene, Aaron FR-1 Columbia 4:04.20 -
3. Sparks, Allen FR-1 Army West Point 4:05.03 -
4. Horoho, Daniel FR-1 Army West Point 4:05.42 -
5. Diamandis, Ajax FR-1 Columbia 4:07.69 -
6. Ronchetti, Will SR-4 Cornell 4:11.37 -
7. Pinnola, Mike SR-4 Rider 4:13.21 -
8. Dritschel, Ryan JR-3 Rider 4:16.39 -
9. Mussoline, Dominic SO-2 La Salle 4:16.86 -
10. Cassano, Steven SO-2 Rider 4:19.29 -
11. Brown, Matthew SO-2 Rider 4:23.85 -
12. Sutton, Stefan JR-3 La Salle 4:37.90 -