February 22-24, 2018
|
Macalester-Leonard Center - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Futterer, Anna JR-3 Hamline 9.05 10
2. Bierman, Brielle SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.15 8
3. Eischens, Laura SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.29 6
4. Williams, Syri FR-1 Bethel (Minn.) 9.51 5
5. Woody, Nikaylah SR-4 Augsburg 9.51 4
6. Sundstrom, Megan SR-4 St. Benedict 9.55 3
7. Degen, Jenna JR-3 St. Benedict 9.56 2
8. Brown, Gabrielle JR-3 Hamline 11.94 1

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brown, Gabrielle JR-3 Hamline 9.01
2. Futterer, Anna JR-3 Hamline 9.06
3. Bierman, Brielle SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.20
4. Eischens, Laura SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.35
5. Sundstrom, Megan SR-4 St. Benedict 9.45
6. Woody, Nikaylah SR-4 Augsburg 9.56
7. Degen, Jenna JR-3 St. Benedict 9.62
8. Williams, Syri FR-1 Bethel (Minn.) 9.63
9. McKinstrey, Corin SO-2 Bethel (Minn.) 9.64
10. Schoustra, Mackenzie SO-2 St. Olaf 9.64
11. Mulcahy, Christabelle FR-1 Augsburg 9.64
12. Ford, Nia FR-1 Hamline 9.65
13. Smedsrud, Kynzie JR-3 Saint Mary's (Minn.) 9.89
14. Mele, Gabby SR-4 Hamline 9.94
15. Terpstra, Allie SO-2 Bethel (Minn.) 9.97
16. Loving, Jasmine FR-1 Macalester 9.98
16. Grizhebovskaya, Masha SR-4 St. Olaf 9.98
18. Studer, Rachel FR-1 Gustavus Adolphus 9.99
19. Shimek, Ashley FR-1 St. Thomas (Minn.) 10.00
20. Jobe, Katie FR-1 Concordia-Moorhead 10.12
21. Lincoln, Emily SO-2 Hamline 10.25
22. Parlin, Beth FR-1 Hamline 10.26
23. Andersen, Marissa SR-4 Concordia-Moorhead 10.42
24. Erlandson, Lori JR-3 St. Olaf 10.54
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bierman, Brielle SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.20
2. Woody, Nikaylah SR-4 Augsburg 9.56
3. Degen, Jenna JR-3 St. Benedict 9.62
4. Mulcahy, Christabelle FR-1 Augsburg 9.64
5. Mele, Gabby SR-4 Hamline 9.94
6. Loving, Jasmine FR-1 Macalester 9.98
7. Lincoln, Emily SO-2 Hamline 10.25
8. Andersen, Marissa SR-4 Concordia-Moorhead 10.42
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Futterer, Anna JR-3 Hamline 9.06
2. Sundstrom, Megan SR-4 St. Benedict 9.45
3. Williams, Syri FR-1 Bethel (Minn.) 9.63
4. McKinstrey, Corin SO-2 Bethel (Minn.) 9.64
5. Studer, Rachel FR-1 Gustavus Adolphus 9.99
6. Shimek, Ashley FR-1 St. Thomas (Minn.) 10.00
7. Jobe, Katie FR-1 Concordia-Moorhead 10.12
8. Parlin, Beth FR-1 Hamline 10.26
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Brown, Gabrielle JR-3 Hamline 9.01
2. Eischens, Laura SR-4 St. Thomas (Minn.) 9.35
3. Schoustra, Mackenzie SO-2 St. Olaf 9.64
4. Ford, Nia FR-1 Hamline 9.65
5. Smedsrud, Kynzie JR-3 Saint Mary's (Minn.) 9.89
6. Terpstra, Allie SO-2 Bethel (Minn.) 9.97
7. Grizhebovskaya, Masha SR-4 St. Olaf 9.98
8. Erlandson, Lori JR-3 St. Olaf 10.54