02/22 - February 24, 2018
|
Macalester-Leonard Center - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Halverson, Annika SR-4 Bethel (Minn.) 5:01.49 10
2. Mathison, Meg SO-2 Carleton 5:01.68 8
3. Glassbrenner, Ali SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:02.73 6
4. Walz, Jenny SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:03.10 5
5. Kaegi, Emily SR-4 Carleton 5:05.37 4
6. Hage, Anna FR-1 Bethel (Minn.) 5:11.06 3
7. Winter, Tierney SO-2 Gustavus Adolphus 5:12.15 2
8. Novak-Klug, Sadie SR-4 Gustavus Adolphus 5:14.48 1
9. Mosborg, Amanda FR-1 Carleton 5:15.01 -
10. Kemp, Lindsey SR-4 St. Olaf 5:26.79 -
11. Johnson, Lindsay SR-4 Bethel (Minn.) 5:28.20 -
12. Allaben, Sarah FR-1 Carleton 5:29.16 -
13. Spray, Katie JR-3 St. Olaf 5:31.33 -
14. Blake, Josie FR-1 Gustavus Adolphus 5:33.60 -
15. Ayars, Jessalyn FR-1 Carleton 5:33.93 -
16. Cobb, Rosie SR-4 Macalester 5:34.71 -
17. Zimmerman, Elizabeth FR-1 Carleton 5:35.07 -
18. Segura, Kelly JR-3 Bethel (Minn.) 5:35.41 -
19. Schmitt, Bridget JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:36.26 -
20. Rossman, Megan SO-2 St. Olaf 5:36.48 -
21. Stelzner, Margaret SR-4 Macalester 5:37.31 -
22. Perri, Michelle SR-4 St. Catherine 5:40.35 -
23. Moore, Meredith SO-2 St. Olaf 5:40.67 -
24. Miller, Meritt FR-1 Concordia-Moorhead 5:40.69 -
25. Lundgren, Claudia SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:43.62 -
26. Luttio, Laura JR-3 Bethel (Minn.) 5:46.91 -
27. Clark, Julia FR-1 St. Catherine 5:57.94 -
Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Kemp, Lindsey SR-4 St. Olaf 5:26.79 -
2. Cobb, Rosie SR-4 Macalester 5:34.71 -
3. Segura, Kelly JR-3 Bethel (Minn.) 5:35.41 -
4. Schmitt, Bridget JR-3 St. Thomas (Minn.) 5:36.26 -
5. Stelzner, Margaret SR-4 Macalester 5:37.31 -
6. Moore, Meredith SO-2 St. Olaf 5:40.67 -
7. Lundgren, Claudia SO-2 St. Thomas (Minn.) 5:43.62 -
8. Luttio, Laura JR-3 Bethel (Minn.) 5:46.91 -
9. Clark, Julia FR-1 St. Catherine 5:57.94 -
Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Johnson, Lindsay SR-4 Bethel (Minn.) 5:28.20 -
2. Allaben, Sarah FR-1 Carleton 5:29.16 -
3. Spray, Katie JR-3 St. Olaf 5:31.33 -
4. Blake, Josie FR-1 Gustavus Adolphus 5:33.60 -
5. Ayars, Jessalyn FR-1 Carleton 5:33.93 -
6. Zimmerman, Elizabeth FR-1 Carleton 5:35.07 -
7. Rossman, Megan SO-2 St. Olaf 5:36.48 -
8. Perri, Michelle SR-4 St. Catherine 5:40.35 -
9. Miller, Meritt FR-1 Concordia-Moorhead 5:40.69 -
Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Halverson, Annika SR-4 Bethel (Minn.) 5:01.49 10
2. Mathison, Meg SO-2 Carleton 5:01.68 8
3. Glassbrenner, Ali SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:02.73 6
4. Walz, Jenny SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:03.10 5
5. Kaegi, Emily SR-4 Carleton 5:05.37 4
6. Hage, Anna FR-1 Bethel (Minn.) 5:11.06 3
7. Winter, Tierney SO-2 Gustavus Adolphus 5:12.15 2
8. Novak-Klug, Sadie SR-4 Gustavus Adolphus 5:14.48 1
9. Mosborg, Amanda FR-1 Carleton 5:15.01 -