March 23-24, 2018
|
Emory - Atlanta, GA

Men 1500m Run Subseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ajero, Joshua JR-3 Albany State 4:14.14
2. Aikens, Caleb FR-1 Covenant 4:14.66
3. Adkins, Thomas SO-2 West Georgia 4:15.48
4. Garrison, Josiah SO-2 Cedarville 4:15.97
5. Roberts, Parker SO-2 Berry 4:17.08
6. Dawson, Joseph SO-2 Hope 4:17.45
7. Cox, John FR-1 Emory 4:17.96
8. Oswald, Christopher SO-2 Columbus St. 4:19.21
9. Monzon, Adrian SO-2 SCAD Atlanta 4:19.59
10. Hicks, Alec FR-1 Indiana East 4:22.44
11. Mallett, Cam SO-2 Berry 4:23.16
12. Allison, Micaiah FR-1 Covenant 4:24.08
13. Syler, Zach JR-3 Truett-McConnell 4:24.26
14. Willey, Ben SO-2 Indiana East 4:24.45
15. DuToit, Pieter FR-1 SCAD Atlanta 4:24.89
16. Rosenfeld, Jonathan FR-1 Emory 4:25.82
17. Broussard, Matthew FR-1 Covenant 4:25.85
18. Dudley, Cole JR-3 Indiana East 4:25.94
19. Lospinoso, Attilio SO-2 Berry 4:26.08
20. Gornbein, Chase SO-2 Emory 4:26.13
21. Terault, Austin FR-1 SCAD Atlanta 4:27.30
22. Starks, Brent SR-4 SCAD Atlanta 4:32.04
23. Negusse, Jonah FR-1 West Georgia 4:32.34
24. Baker, Matt JR-3 Wilmington (Ohio) 4:32.60
25. Chambliss, Carson FR-1 Birmingham-Southern 4:33.76
26. Beane, Aaron SO-2 Birmingham-Southern 4:36.15
27. Jones Jr, Corey FR-1 Kentucky State 4:38.98
28. Hentemann, Dominic FR-1 Hope 4:39.52
29. Turner, Jedidiah FR-1 West Georgia 4:42.04
30. Soto, Juan SO-2 Emmanuel (Ga.) 4:46.66
31. Stocks, Silas JR-3 Berry 4:48.42
  Patterson, Michael   Unattached 4:17.18
  Higinbotham, John   Unattached 4:18.91
1500m Run Subseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ajero, Joshua JR-3 Albany State 4:14.14
2. Aikens, Caleb FR-1 Covenant 4:14.66
3. Garrison, Josiah SO-2 Cedarville 4:15.97
4. Roberts, Parker SO-2 Berry 4:17.08
5. Dawson, Joseph SO-2 Hope 4:17.45
6. Cox, John FR-1 Emory 4:17.96
7. Oswald, Christopher SO-2 Columbus St. 4:19.21
8. Monzon, Adrian SO-2 SCAD Atlanta 4:19.59
9. DuToit, Pieter FR-1 SCAD Atlanta 4:24.89
10. Rosenfeld, Jonathan FR-1 Emory 4:25.82
11. Hentemann, Dominic FR-1 Hope 4:39.52
1500m Run Subseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Adkins, Thomas SO-2 West Georgia 4:15.48
2. Hicks, Alec FR-1 Indiana East 4:22.44
3. Allison, Micaiah FR-1 Covenant 4:24.08
4. Syler, Zach JR-3 Truett-McConnell 4:24.26
5. Gornbein, Chase SO-2 Emory 4:26.13
6. Terault, Austin FR-1 SCAD Atlanta 4:27.30
7. Starks, Brent SR-4 SCAD Atlanta 4:32.04
8. Beane, Aaron SO-2 Birmingham-Southern 4:36.15
9. Soto, Juan SO-2 Emmanuel (Ga.) 4:46.66
10. Patterson, Michael   Unattached 4:17.18
11. Higinbotham, John   Unattached 4:18.91
1500m Run Subseeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mallett, Cam SO-2 Berry 4:23.16
2. Willey, Ben SO-2 Indiana East 4:24.45
3. Broussard, Matthew FR-1 Covenant 4:25.85
4. Dudley, Cole JR-3 Indiana East 4:25.94
5. Lospinoso, Attilio SO-2 Berry 4:26.08
6. Negusse, Jonah FR-1 West Georgia 4:32.34
7. Baker, Matt JR-3 Wilmington (Ohio) 4:32.60
8. Chambliss, Carson FR-1 Birmingham-Southern 4:33.76
9. Jones Jr, Corey FR-1 Kentucky State 4:38.98
10. Turner, Jedidiah FR-1 West Georgia 4:42.04
11. Stocks, Silas JR-3 Berry 4:48.42