March 1-3, 2018
|
Pittsburg St-Robert W. Plaster Center - Pittsburg, KS
|
300m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 5000 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Vitale-Sullivan, Molly SO-2 College of Idaho 17:21.75 10
2. Brooks, Audrey SR-4 Dordt 17:38.26 8
3. Johnston, Stephanie SR-4 Concordia (Mich.) 17:38.47 6
4. Young, Ariel SO-2 Ohio Christian 17:39.23 5
5. Jemeli, Jackline JR-3 Wayland Baptist 17:41.04 4
6. Gartman, Sarah-Kate SR-4 Milligan 17:41.90 3
7. Estabrook, Sarah SR-4 Northwest U. 17:43.91 2
8. Ogilvie, Kelsi FR-1 Southeastern U. 18:02.37 1
9. Kaster, Julia JR-3 Southeastern U. 18:05.31 -
10. Van Ryn, April FR-1 Trinity Christian 18:07.93 -
11. McConnell, Alexis FR-1 Cornerstone 18:09.77 -
12. Murphy, Christina FR-1 Madonna 18:32.04 -

Women's 5000 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Murphy, Christina FR-1 Madonna 17:51.30
2. Gartman, Sarah-Kate SR-4 Milligan 17:59.40
3. Brooks, Audrey SR-4 Dordt 17:51.52
4. Vitale-Sullivan, Molly SO-2 College of Idaho 17:59.94
5. Jemeli, Jackline JR-3 Wayland Baptist 17:51.61
6. McConnell, Alexis FR-1 Cornerstone 18:02.68
7. Johnston, Stephanie SR-4 Concordia (Mich.) 17:52.07
8. Kaster, Julia JR-3 Southeastern U. 18:02.83
9. Young, Ariel SO-2 Ohio Christian 17:54.58
10. Estabrook, Sarah SR-4 Northwest U. 17:55.70
11. Ogilvie, Kelsi FR-1 Southeastern U. 17:56.70
12. Van Ryn, April FR-1 Trinity Christian 18:11.55
13. Smith, Kelli SO-2 Cornerstone 18:11.83
14. Shapic, Alison SO-2 Madonna 18:18.34
15. Reid, Janie SR-4 Carroll 18:22.95
16. Brock, Karalynn JR-3 Olivet Nazarene 18:23.17
17. Ferguson, Amy FR-1 Milligan 18:23.74
18. Corona, Laisha FR-1 St. Francis (Ill.) 18:55.39
19. Paisley, Karyn SR-4 St. Ambrose 19:25.25
5000 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gartman, Sarah-Kate SR-4 Milligan 17:59.40
2. Vitale-Sullivan, Molly SO-2 College of Idaho 17:59.94
3. McConnell, Alexis FR-1 Cornerstone 18:02.68
4. Kaster, Julia JR-3 Southeastern U. 18:02.83
5. Smith, Kelli SO-2 Cornerstone 18:11.83
6. Shapic, Alison SO-2 Madonna 18:18.34
7. Reid, Janie SR-4 Carroll 18:22.95
8. Brock, Karalynn JR-3 Olivet Nazarene 18:23.17
9. Ferguson, Amy FR-1 Milligan 18:23.74
5000 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Murphy, Christina FR-1 Madonna 17:51.30
2. Brooks, Audrey SR-4 Dordt 17:51.52
3. Jemeli, Jackline JR-3 Wayland Baptist 17:51.61
4. Johnston, Stephanie SR-4 Concordia (Mich.) 17:52.07
5. Young, Ariel SO-2 Ohio Christian 17:54.58
6. Estabrook, Sarah SR-4 Northwest U. 17:55.70
7. Ogilvie, Kelsi FR-1 Southeastern U. 17:56.70
8. Van Ryn, April FR-1 Trinity Christian 18:11.55
9. Corona, Laisha FR-1 St. Francis (Ill.) 18:55.39
10. Paisley, Karyn SR-4 St. Ambrose 19:25.25