March 28, 2018
|
York (Pa.) - York, PA
ICON KEY: ECAC DIII

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Schoen, Clare SO-2 Misericordia 4:41.04 10
2. Brady, Kelsey SR-4 Elizabethtown 4:44.68 8
3. Horowitz, Kelsey SR-4 Dickinson 4:45.64 6
4. Johnson, Tara SO-2 King's (Pa.) 4:50.77 5
5. Mowrey, Kate SO-2 Lebanon Valley 5:04.98 4
6. Gore, Hannah SR-4 Dickinson 5:08.56 3
7. Ionescu, Lucile JR-3 Dickinson 5:13.30 2
8. Lewin, Mikayla FR-1 Messiah 5:13.75 1
9. Rijo-Cedeno, Yoangelys FR-1 Millersville 5:17.66 -
10. Rogers, Emma FR-1 York (Pa.) 5:18.19 -
11. Krahe, Allison (Alli) FR-1 Stevenson 5:18.21 -
12. Angelini, Erin FR-1 Lebanon Valley 5:18.47 -
13. Fox, Macallan SO-2 Dickinson 5:19.04 -
14. Odolla, Achol SO-2 Stevenson 5:19.16 -
15. Lausch, Mackenzie JR-3 Lebanon Valley 5:21.63 -
16. Weitz, Tara JR-3 King's (Pa.) 5:23.01 -
17. Morris, Cassandra (CJ) SO-2 Stevenson 5:23.41 -
18. Mauro, Taylour SR-4 Millersville 5:25.12 -
19. Ginez, Natalie FR-1 Dickinson 5:25.53 -
20. Austen, Ally FR-1 Messiah 5:26.78 -
21. Fitzgerald, Mallorey SO-2 Dickinson 5:28.79 -
22. Albrecht, Morgan JR-3 King's (Pa.) 5:34.83 -
23. Ulian, Annie FR-1 Dickinson 5:39.80 -
24. Hallock, Amelia JR-3 Dickinson 5:40.41 -
25. Ramos, Kyra FR-1 Dickinson 5:42.33 -
26. Schrum, Susan FR-1 Lebanon Valley 5:47.63 -
27. Argiris, Irene SO-2 King's (Pa.) 5:53.57 -
28. Beck, Jenny FR-1 Dickinson 5:59.36 -
29. Howell, Julia JR-3 Neumann 6:03.65 -
30. Srour, Isabel FR-1 Goucher 6:06.49 -
31. Stricker, Ruby FR-1 Dickinson 6:11.40 -
32. Lange, Kassie FR-1 Neumann 6:11.76 -
33. Levin, Sydney FR-1 Millersville 6:14.01 -
34. Parker, Ashley SR-4 Neumann 6:14.50 -
35. Beyer, Anna SO-2 King's (Pa.) 6:30.58 -
36. Mikula, Allison JR-3 Neumann 6:37.38 -
37. Rahill, Katherine FR-1 Albright 6:37.42 -
38. Redle, Shannon SO-2 Albright 7:11.82 -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Gore, Hannah SR-4 Dickinson 5:08.56 3
2. Ionescu, Lucile JR-3 Dickinson 5:13.30 2
3. Fox, Macallan SO-2 Dickinson 5:19.04 -
4. Ginez, Natalie FR-1 Dickinson 5:25.53 -
5. Fitzgerald, Mallorey SO-2 Dickinson 5:28.79 -
6. Ulian, Annie FR-1 Dickinson 5:39.80 -
7. Argiris, Irene SO-2 King's (Pa.) 5:53.57 -
8. Howell, Julia JR-3 Neumann 6:03.65 -
9. Srour, Isabel FR-1 Goucher 6:06.49 -
10. Lange, Kassie FR-1 Neumann 6:11.76 -
11. Levin, Sydney FR-1 Millersville 6:14.01 -
12. Parker, Ashley SR-4 Neumann 6:14.50 -
13. Beyer, Anna SO-2 King's (Pa.) 6:30.58 -
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Rijo-Cedeno, Yoangelys FR-1 Millersville 5:17.66 -
2. Angelini, Erin FR-1 Lebanon Valley 5:18.47 -
3. Lausch, Mackenzie JR-3 Lebanon Valley 5:21.63 -
4. Weitz, Tara JR-3 King's (Pa.) 5:23.01 -
5. Mauro, Taylour SR-4 Millersville 5:25.12 -
6. Albrecht, Morgan JR-3 King's (Pa.) 5:34.83 -
7. Hallock, Amelia JR-3 Dickinson 5:40.41 -
8. Ramos, Kyra FR-1 Dickinson 5:42.33 -
9. Schrum, Susan FR-1 Lebanon Valley 5:47.63 -
10. Beck, Jenny FR-1 Dickinson 5:59.36 -
11. Stricker, Ruby FR-1 Dickinson 6:11.40 -
12. Mikula, Allison JR-3 Neumann 6:37.38 -
13. Rahill, Katherine FR-1 Albright 6:37.42 -
14. Redle, Shannon SO-2 Albright 7:11.82 -
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Schoen, Clare SO-2 Misericordia 4:41.04 10
2. Brady, Kelsey SR-4 Elizabethtown 4:44.68 8
3. Horowitz, Kelsey SR-4 Dickinson 4:45.64 6
4. Johnson, Tara SO-2 King's (Pa.) 4:50.77 5
5. Mowrey, Kate SO-2 Lebanon Valley 5:04.98 4
6. Lewin, Mikayla FR-1 Messiah 5:13.75 1
7. Rogers, Emma FR-1 York (Pa.) 5:18.19 -
8. Krahe, Allison (Alli) FR-1 Stevenson 5:18.21 -
9. Odolla, Achol SO-2 Stevenson 5:19.16 -
10. Morris, Cassandra (CJ) SO-2 Stevenson 5:23.41 -
11. Austen, Ally FR-1 Messiah 5:26.78 -